| RAY a întrebat:

Ce povesti comice cunoasteti care sunt in biblie?

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Faptul ca ne-am inmultit din frati si acum se numeste incest...

| SandraEve a răspuns (pentru Freya1):

Pai altfel nu ne-am fi putut inmulti iar la inceputuri acest lucru nu era pacat

| Freya1 a răspuns (pentru SandraEve):

Da stiu da mi se pare amuzant putin.
Putea sa faca 4 oameni nu doi si at puteau face copii intre ei fara sa se culce cu fratii sau surori.

| RAY explică (pentru Freya1):

(Facerea 19:31-33): "31. Atunci a zis fata cea mai mare către cea mai mică: "Tatăl nostru e bătrân şi nu-i nimeni în ţinutul acesta, care să intre la noi, cum e obiceiul pământului.
32. Haidem dar să îmbătăm pe tatăl nostru cu vin şi să ne culcăm cu el şi să ne ridicăm urmaşi dintr-însul!"
33. Şi au îmbătat pe tatăl lor cu vin în noaptea aceea; şi în noaptea aceea, intrând fata cea mai în vârstă, a dormit cu tatăl ei şi acesta n-a simţit când s-a culcat şi când s-a sculat ea."

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Da ray da scrie Pacatul fetelor lui Lot...
Deci normal nu le era ingaduit asa ceva da atat le-a dus mintea deci aici nu prea am ce sa comentez.

6 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Uneori certurile lui Isus cu fariseii par comice.

Răspuns utilizator avertizat