| anonim_4396 a întrebat:

Ce se intampla cu oamenii care mor si nu experimenteaza nasterea din nou? Pot intra in Imparatia Cerurilor daca au trait o viata cu Iisus Hristos si nu s-au botezat cu apa si cu duh?

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Invie din morti si sunt aruncati in iadul vesnic toti oameni care nu lau acceptat pe iisus ca fiul a lui iahve, in prezent vorbim de 5 miliarde de suflete

sus este singura cale. „Iisus a răspuns:„ Eu sunt calea și adevărul și viața. Nimeni nu vine la Tatăl decât prin mine. "" (Ioan 14: 6) „Vă spun adevărul, cine aude cuvântul Meu și îl crede pe Cel care M-a trimis are viață veșnică și nu va fi condamnat; el a trecut de la moarte la viață. " (Ioan 5:24)

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Oricine crede în El (Domnul Isus), nu este judecat; dar cine nu crede, a şi fost judecat, pentru că n-a crezut în Numele singurului Fiu al lui Dumnezeu. (Ev. Ioan 3:18)

Şi diavolul, care-i înşela, a fost aruncat în iazul de foc şi de pucioasă, unde este fiara şi proorocul mincinos. Şi vor fi munciţi zi şi noapte în vecii vecilor. (Apocalipsa 20:10)

Fiindcă plata păcatului este moartea: dar darul fără plată al lui Dumnezeu, este viaţa veşnică în Isus Hristos, Domnul nostru. (Romani 6:23)

| LPCTSTR a răspuns:

Man, cand mori ti se opreste creierul si nici 'danedane' nu te mai poate ajuta.

Răspuns utilizator avertizat
| LPCTSTR a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Eu nu sunt obezul de "fanCocâcolă", eu am fost, sunt si voi fi CookieDog confused

| LPCTSTR a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Sau esti unul dintre prea-nefericitii membri ai listei lui de blocati?

Răspuns utilizator avertizat
| Digikey a răspuns:

Pe musulmani ii doare undeva de Iisus al vostru.
Pe evrei la fel
Pe hindusi idem.
De unde rezulta ca doar cei care cred in povestea cu Duhul Sfant si minora Maria isi fac probleme cu nasterea din nou si alte rahaturi.

| Algo098 a răspuns:

Cine moare, moare si atat. Nu se mai naste inca o data. Imparatia cerurilor si ritualurile asociate sunt fantezii.