| ali090 a întrebat:

Ce simbolizeaza crucea intoarsa?

11 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

In Biblie nu inseamna nimic.

| NarutoGokuIchigoHarryPotter567443 a răspuns:

Crucea intoarsa este crucea sfantului petru

| Zurelin a răspuns (pentru NarutoGokuIchigoHarryPotter567443):

Vezi ca nu stii? Sfantul Petru a fost rastignit pe o cruce normala, numai ca el a stat cu capul in jos.

| Zurelin a răspuns (pentru NarutoGokuIchigoHarryPotter567443):

Vezi ca nu stii? Sfantul Petru a fost rastignit pe o Cruce normala, numai ca el a stat cu capul in jos.

| doctorandus a răspuns (pentru Zurelin):

Poate ne dai un exemplu de cum sa sta cu capu-n jos pe o cruce pusa cu capu-n sus.

| Zurelin a răspuns (pentru doctorandus):

Legat cu niste funie?

Răspuns utilizator avertizat
| Zurelin a răspuns:

E un semn satanic.

| Amalia4 a răspuns:

Crucea intoarsa e un simbol antic ce semnifica alinierea corecta a celor 7 chakre principale [ chakrele sunt vortexuri de energie care stau la baza sufletului, prin care circula energia vitala ] - Atotimportanta chakra solara se alineaza cu varful in jos, dand putere sufletului... crucea intoarsa preceda cu mii de ani crucea " crestina " Rasfoiti site-ul de mai jos si convingeti-va singuri http://www.crestinismulexpus.blogspot.ro/

| Gabi3021 a răspuns:

Este simbolul Sf. Petru care a zis ca nu merita sa fie rastignit asemenea lui Iisus si a cerut o cruce intoarsa. Acest simbol se afla si pe scaunul Papei.
Ps: in atentia necunoscatorilor - Nu e vorba de nimic satanist in acesta cruce. E un lucru la fel de sfant precum crucea normala

| darimen a răspuns:

Crucea întoarsă este folosită în rituarulile satanice si reprezintă un semn al păgânităţii.