| anonim_4396 a răspuns:

Feminista face pe feminista pana se mărita.
Comunistul face pe comunistul pana se îmbogățește.
Ateul face pe ateul pana cand începe sa cada avionul in care călătorește.

11 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

In ciuda titlului...are dreptate

| Jardelin a răspuns:

Daca v-as spune ca acel text a fost scris de mine ce parere ati avea?

| AFRAIDs a răspuns (pentru Jardelin):

Ca esti un ipocrit.

| Xpressurself a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa-i happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Jardelin):

Feminista face pe feminista pana se mărita.
Comunistul face pe comunistul pana se îmbogățește.
Ateul face pe ateul pana cand începe sa cada avionul in care călătorește.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sant crestin ortodox, si nu urasc ateii da nici nu-i iubesc.nici nu cred ca ezista asa ceva.sant doar niste fricosi carora le e teama sa se vada intr-adevar asa cum sant, si neaga orice, chiar si propria ezistenta o pun la indoiala pan reusesc sa o dovedeasca.da itrucat santeti atat di distepti, trebuie sa ma iertati si sa ma iubiti, ca toti ni iubim patria.trebuie sa intindem cati o mana unii celorlalti, pan la urma ii bun si un shut in c.r care insamna un pas inainti, depinde cini e la capatul piciorului.ateul? ori crestinul? in fine fiindca santem in postul mare, eu trebuie sa ma retrag in rugaciune si reculegere, sa ma rog pentru sanatatea voastra, a ateilor si pentru luminarea mintii voastre si iesirea din intunerecul cunostintelor omenesti luminandu-va pretioasele cujete cu cuvantul cel di viata facatoriu.sa hiti sanatosi si fara frica, ca viata e mai interesanta cu voi in ea.serios.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Nu cred în Dumnezeu şi îmi place să explic tuturor de ce asta mă face mai bun decât majoritatea oamenilo" din pacate da, sunt multi atei de genul. soarta. cum multi religiosi sunt dusi cu capul nu vad de ce ateii ar fi mai diversi. pana la urma toti suntem oameni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Preferatul meu.
Scurt si la obiect.

| bleakk a răspuns:

Greseste si el intr-un fel. Uita-te si la comentarii. Din spusele lui, eu cred ca el lasa deschisa optiunea ca Dumnezeu poate sa existe si nu e ateu "getbeget"

| Lucică1998 a răspuns (pentru bleakk):

Pai sunt numai câțiva pe aici care sunt atei "get-beget". Majoritatea care sunt pe TPU sunt doar antiteisti pentru ca deși ei susțin ca sunt atei, ei cred multe lucruri si vin cu multe teorii. De exemplu sunt mulți care deșii spun ca Dumnezeu nu exista si ca ei sunt atei totuși cred in existența Diavolului deci nu prea sunt atei, ci doar antiteisti.

| veryhonest a răspuns:

Nu toti ateii sunt asa. Depinde de personalitatea fiecaruia. Pot spune ca sunt doua tipuri. Primul tip, asa cum i-a descris omul in blog, si al doilea tip, cei pe care intr-adevar ii doare in c*r de religie si care nu se mai obosesc sa discute cu altii pe tema asta, doar daca sunt intrebati.

| EmilTraian95 a răspuns:

Trecand peste faptul ca sunt crestin nu ar trebui ca cineva sa adreseze cuvantul ura nici unei alte persoane indiferent de religie sex rasa, noi ca si crestin trebuie sa ii iubim pe toti la fel si daca e posibil sa ne expunem pasnic conceptiile daca cineva va parea interesat in orice fel va veni si va intreba tocmai aceasta reactie violenta indeparteaza oamenii de la ceea ce este de fapt religia si Dumnezeu si e ceva minunat credeti-ma, dar va indemn sa cercetati sa va documentati nu ascultati de nimeni care va bag religia pe gat cu forta ci descoperiti-o voi singuri religia nu se mosteneste ea se simte prin constiinta cei care cauta o vor gasi dar in nici un caz nu trebuie impusa!