| Silviuloan a întrebat:

Ce ziceti voi despre asta?
http://www.youtube.com/watch?v=0rCzLfDMWCE

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care...VOI? uite unii deja au inceput sa spuna.si vorbesc despre ce au in cap si cum sa scape de asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nici asta nu intra la categoria "chip cioplit", ma duc sa ma botez.

| Silviuloan explică (pentru anonim_4396):

Dc sa fie chip cioplit? tu nu crezi nici in Dumnezeu daca il vezi intr-o icoana? Sf Treime!? de ce sa fie chip cioplit?!?!? Prin acestea mai putem comunica cu Dumnezeu prin icoana si prin rugaciune. Zi tu alta cale prin care poti comunica cu Dumnezeu.

| Silviuloan explică:

Eu cred ca tu ocupi loc degeaba pe TPU mai bine lasa pe altii sa raspunda si nu te mai baga aiurea in seama/.

| iamy a răspuns:

Haideti fratilor acolo sa pupam crucea poate ne vindeca''parintele'' de prostia omeneasca!

| Silviuloan explică (pentru iamy):

Io numai cand i-am vazut chipul Pr Arsenia am simtit ceva deosebit nu pot sa explic acel simt.

| iamy a răspuns (pentru Silviuloan):

De cuvantul hipnoza ai auzit? In tot filmuletul ala am auzit de 2 ori cred, cuvantul Dumnezeu.Cum puteti crede aberatiile astea oameni buni? Parintele a facut...parintele a dres. Unde e puterea lui Dumnezeu in toata povestea asta?
1IOAN CAP.5 VERS, 21
PSALMI-115 VERS 4-8
EXOD CAP.20 VERS.4, 5

| iamy a răspuns (pentru Silviuloan):

''Eu sunt Domnul, acesta e Numele Meu, si slava Mea n'o voi da altuia, nici cinstea Mea idolilor.'' isaia cap.42 vers.8.

| Silviuloan explică (pentru iamy):

Da daca face minuni oare cu ce putere le face? zi-mi tu mie oare cu cine face aceste minuni? in nici un caz cu cel rau.

| iamy a răspuns (pentru Silviuloan):

Atunci de ce atribuiti ''parintelui'' aceste minuni? Nu mai bine joci tu un metin in timpul asta?

Citeste frateeeeeeeeee Biblia daca tot esti asa inrait. Popa o face pe pielea lui! tu la fel.

| anonim_4396 a răspuns (pentru iamy):

Tu cand te uiti la o poz cu iubita ta, tu iubesti poza sau ea te duce cu gandul la.persoana iubita?%

| iamy a răspuns (pentru anonim_4396):

Una la mana eu nu am iubita.Si de ce m-as uita ca proasta la o poza si s-o mai iau si pe aratura vorbind singura cand pot foarte bine sa vorbesc direct cu persoana iubita.
Poti vorbi direct cu Dumnezeu! El stie de ce avem nevoie inainte ca noi sa gandim macar.Ce nevoie as avea de stiu eu ce sfinti sau de alti sarlatani?
Prin Sangele Sfant de la Golgota, in fata lui Dumnezeu TOTI suntem egali.