| Astaroth a întrebat:

Cei care cred si il iubesc cu adevarat pe D-zeu, ii urmeaza invataturile, poruncile etc aleg teologia, devedind astfel preoti.Insa pentru cei care i se inchina lui Satan si il slujesc, dedicandu-i-se acestuia si vrand sa afle cat mai multe despre el si despre satanism in general, exista o astfel de facultate sau ceva de genu?

Răspuns Câştigător
| Malphas a răspuns:

Da se poate invata de la univeristatea de satanism la care rector este Satan Fermecatorul, iti pot pune o pila la el

| Astaroth explică (pentru Malphas):

Unde pot gasi aceasta universitate?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Astaroth):

Se pot lua si cursuri online daca vrei ai de ales urmatoarele meserii : satanist, troll satanist, expert TPU... Toti expertii TPU sunt satanisti desigur cred ca ti-ai dat seama

| monstrulet a răspuns (pentru anonim_4396):

rolling on the floor funda tie

| Astaroth explică (pentru anonim_4396):

Satanist desigur! Mai incape indoiala? Da-mi te rog frumos detalii mai multe pe privat despre aceasta facultate vreau sa incep cursurile cat mai repede posibil, ard de nerabdare.Ave Satan!

47 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Tu trebuie sa stii d-astea!

| Astaroth explică (pentru EmaS):

Ema,diavolul salasluieste in tine iar tu habar nu ai! Acesta are tendinta de a poseda persoanele foarte credincioase asa tine tocmai ca sa ii faca in ciuda si sa ii demonstreze lui D-zeu ca ii poate corupe si batjocori chiar si pe cei mai devotati oameni ai sai.

| EmaS a răspuns (pentru Astaroth):

Diavolul are putere asupra ta atat cat ii permiti tu.Cat ii deschizi usa si faci lucrarile lui. Puterea lui este limitata.El poate sa faca atat cat ii permite Dumnezeu.Vedem exemplul cu Iov.El il cere pe mana lui,si se atinge de ceea ce ii permite Dumnezeu, dar de sufletul lui Iov nu se atinge, pentru ca Dumnezeu nu i-a permis.El este biruit la cruce.Satan impreuna cu cei ce il slujesc vor fi aruncati in iazul cu foc si pucioasa!

| Astaroth explică (pentru EmaS):

Puterea Diavolului este infinita, eterna si de nepatruns! Iar tu nu esti decat o sclava de-a lui D-zeu.Pregateste-te,Satan iti va face o vizita in curand! Acesta m-a pus sa iti transmit ca o nenorocire mare se va abate asupra fiicei tale.Sa vedem cum o sa-ti mai sara D-zeul tau in ajutor atunci! Ha ha ha!

| EmaS a răspuns (pentru Astaroth):

Eu impreuna cu familia mea suntem sub protectia divina.Numai daca ii ingaduie Dumnezeu,poate sa faca ceva, altfel, nu!

| Astaroth explică (pentru EmaS):

Protectia divina despre care vorbesti este slaba si temporara,in cele din urma, Satan o va penetra cu puterea sa nebanuita, iar tu impreuna cu familia ta veti cadea in ghearele Sale.Atunci nimeni si nimic nu te va mai putea salva din focurile si caznele iadului, aceasta fiindu-ti soarta fiindca ai indraznit sa-l sfidezi si sa nu-i arati supunere lui Satan.Recita cu voce tare si din inima aceasta rugaciune daca vrei sa fii iertata,sa primesti o a doua sansa si sa scapi de nenorocirile care te vor paste in curand:
''Inainte de atotputernicul Satan si in prezenta tuturor demonilor din Iad, care sunt adevaratii Dumnezeu, eu, Ema, renunt la orice legamant.
Renunt la falsul Hristos, renunt la murdaria lui, odiosul si ingrozitorul sfant Duh.
Il proclam pe Satan ca unicul meu Dumnezeu.Promit sa il onorez pe El in toate lucrurile, fara indoieli, fara sa dorec cale de intoarcere, diverselor ajutoare in succesul complet al inceracarilor mele!''

| Allrc24 a răspuns (pentru Astaroth):

Nu mai induce oamenii in eroare. daca tu vrei sa fii asa e problema ta dar daca incerci sai aduci si pe altii al satanism e pacat grav.Mania lui Dumnezeu se va abate asupra ta. Dumnzeu e Atotputernic.Chiar vrei sa ajungi in iad? iadul este locul acela unde se chinuiesc, după dreptatea lui Dumnezeu, dracii şi toţi care au mâniat pe Dumnezeu şi au făcut voile lor în această lume.Domnul inca te asteapta.nici nu ai habar cat de mult te iubeste si ii pare rau ca ai ajuns sa te inchini demonilor.Roagate Domnului Iisus pentru iertare. ceea ce faci tu se numeste hula impotriva Sfantului Duh

| Astaroth explică (pentru Allrc24):

In genunchi caci Satan va birui! El imi dicteaza ce sa zic si ce sa fac iar eu ascult cu sfintenie diabolica de el.Deja mi-am format o armata de fosti crestini, actuali satanisti care au trecut la satanism si acum i se inchina lui Satan. Vrei sa ni te alaturi?

| EmaS a răspuns (pentru Astaroth):

Stapanul tau este un mincinos.O sa arzi cu el o vesnicie in foc.El te minte si iti promite sarea cu marea si sfarsitul tau va fi ingrozitor.Eu zic repede sa iti schimbi stapanul.Chiar daca va trebui sa platesc cu viata mea,nu voi parasi pe Acela care m-a creat, care a murit la cruce, care ma ajuta in fiecare zi.Si mai mult, mi-a pregatit un loc in vesnicie cu El.Iti recomand cu caldura aceasta carte ca sa vezi ce stapan rau ai."De la magie neagra la Cristos" de Doreen Irvine.E povestea unei prostituate, narcomane, regina a vrajitoarelor care se pocaieste.

| Notyabusinessm8 a răspuns (pentru Astaroth):

Tu esti batut in cap omule! Satan nu iti ofera protectie, Satan te trage in jos si te distruge. Dumnezeu ajuta, Satan incurca oamenii si le provoaca necazuri. Fara sa stii tu, esti sub protectia divina a lui Dumnezeu. Dumnezeu te iubeste chiar daca tu nu-L iubesti pe El. Satan nu te iubeste, el asteapta sa mori ca sa te bage in cazanul cu smoala. Dar atunci cand iti vei da seama va fi prea tarziu caci nu va mai exista nicio cale de intoarcere!

| Urzi23 a răspuns:

Am inteles ca la americani sunt studii specializate la noi se califica la locul de munca.Treaba sta cam naspa, chit ca il slujesc ei cu tot devotamentul, draci recunoscatori nu am pomenit. Parca nici prin VT cind au tabarit plagile pe egipteni preotii lor care erau uneltele raului nu au fost scutiti de draci si vindecati.Din contra erau plini de bube si se scarpinau unul pe altul.Nu este cine stie ce sfiriiala cu astia.Eu zic sa faci tu de bine sa te insemni cu Sf Cruce si sa zici Tatal Nostru inainte sa te culci.

Ps pina si dracii se cutremura la auzul numelui Domnului

Urzi23 a raspuns cu intelepciune :

Cei ce vor merge pe Calea cea sfântă, chiar şi cei fără minte, nu vor putea să se rătăcească.
Isaia 35.8

| MMihai a răspuns:

Nu cred că există în România, o facultate de teologie Satanistă.

În opinia mea Satanismul, este tot o sectă creștină, dar mai aparte.

Pentru unul care crede într-o religie în care nu există nici un Satan, / Diavol / Lucifer / drac, /etc Satan este un obiect ideatic imaginar și ireal, & inexistent, care aparține de religia creștină.

Cei care cred si il iubesc cu adevarat pe D-zeu, îi urmează învățăturile, poruncile etc aleg teologia, devenind astfel preoți.==afirmație falsă

Cerința să fii absolvent de teologie creștină, este să fii idiot sau escroc, că unul foarte zdravăn la cap nu poate aprecia drept foarte corectă povestea cu potopul mondial --

( când Noe le scria scrisori animalelor din diverse continente și le trimitea prin poșta care nu era, ca să le zică, să vină la Arcă și a ținut carnea pentru animalele carnivore, în congelatoarele care nu fuseseră inventate pe vremea lui, și care funcționau cu niște motoare, ce nu fuseseră încă imaginate / inventate pe atunci.
Nu se precizează în câți ani, s-au refăcut plantele terestre după potopul Mondial care a dus la dispariția și moartea plantelor terestre și ce au "păpat" ierbivorele în perioada acelor ani.
Nu este precizat în câți ani s-au refăcut ierbivorele ca să aibă ce să mănânce carnivorele.
Dar în aceste condiții ce au mâncat animalele carnivore în cele 2 intervale de timp.
Să presupunem că au mâncat aer ierbivorele un timp t unu iar carnivorele un timp mai lung au mâncat aer, carnivorele.
Dar animalele, nu mănâncă aer.
În Biblie nu sunt scrise prostii, au mâncat cu siguranță aer. ),

și alte prostii similare, din Vechiul Testament.

După gândirea din Vechiul Testament, totdeauna dacă vrei să ajungi în Nord Est, nu o ei spre Nord Est, ci atunci o ei evident, spre Est.

Capitolul / Cartea Exodul--( în care ei trebuiau să ajungă din Egipt în Țara Canaanului, și atunci au trecut prin Marea Roșie spre Arabia
Saudită, ( dar nu se precizează foarte explicit dacă în drumul din Egipt spre Palestina, au vizitat sau nu și Masivul Muntos Himalaia, sau peninsula Korea. Că dacă tot au luat-o spre Est puteau să fi ajuns și pe acolo. )--)
etc.

| dana85 a răspuns (pentru MMihai):

In viziunea ta, satanism inseamna crestin? Care este sensul cuvantului crestin pentru tine?

| Angel0 a răspuns:

Ai ajuns rau daca trebuie sa intrebi pe TPU lucrul asta.In Romania pana si satanistii sunt incompetenti.rolling on the floor

| Astaroth explică (pentru Angel0):

Nimeni nu s-a nascut invatat.Insa Satan imi va lumina si-mi va arata calea de a ajunge la el si de a atinge nemurirea spre deosebire de voi,niste dobitoci, limitati in cunoastere, care veti ramane vesnic in intuneric!

| EmaS a răspuns (pentru Astaroth):

Isus este Lumina.Satan este intunericul.De unde sa te lumineze, el nu poate decat sa iti intunece mintea.

| KodrutZ a răspuns:

Da, tot teologia. Banul - ochiul dracului si, dupa cum stim, e la fel de usor sa gasesti un preot care sa nu primeasca nimic la fel cum vei gasi un vames curat.

| ZvT a răspuns:

Mai da-l in p¤la mea şi pe dracu!

| Astaroth explică (pentru ZvT):

Te rog frumos putin respect pentru Atotputernicul Satan.

| ZvT a răspuns (pentru Astaroth):

Am inţeles Boss.

| cristi202 a răspuns (pentru Astaroth):

happy "Atotputernicul Satan"? happy. Ma faci sa rid. Cum e el atotputernic daca pentru a fi intruchiparea rautati, fura de la Dumnezeu? Sa-ti explic: un criminal in serie, ca sa resueasca si sa fie un criminal "bun", adica sa nu fie prins, are nevoie de inteligenta, de rapiditate, de atentie, si de multe alte calitati. Insa aceste calitati sunt bune in ele insele. Eu nu pot vedea existind un criminal in serie prost, incet, neatent. Ar fi prins imediat. Deci pentru a fi rau, el trebuie de fapt sa fie bun, sa aiba ceva bun in el. La fel e si cu Satan. O fi el puternic, insa ca sa fie puternic, fii sigur ca e pentru ca are in el ceva bun asa cum criminalul in serie are inteligenta, ori, acel ceva bun e de la Dumnezeu, deci nu are cum sa fie atotputernic odata ce fura de la Dumnezeu ceva pentru a fi puternic.

| dana85 a răspuns (pentru cristi202):

Apreciez raspunsul tau, ar trebui sa intervi mai des. Este nevoie de aprecieri mature si de bun simt pe aici.

| Astaroth explică (pentru cristi202):

Te contrazic! D-zeu este invidios pe puterea lui Satan si ar vrea sa fure de la el toate calitatile sale minunate, insa nu poate pentru ca este limitat in putere. Ceea ce ai descris tu
'' are nevoie de inteligenta, de rapiditate, de atentie, si de multe alte calitati'' nu are nicio legatura cu bunatatea, este un paradox, acelea sunt niste calitati diabolice cu care Satan isi inzestreaza discipolii printre care si eu.

| Allrc24 a răspuns (pentru Astaroth):

"atotputernicul satan"?! rolling on the floor))cei cu gluma asta de 2 lei. daca era atotputernic crede-ma nu se mai razbuna pe oameni pentru ca Domnul la alungat din rai si la pedepsit sa arda in focul iadului, lar fi atacat direct pe Dumnezeu dar nu poate e neputincios. Daca e asa puternic dc nu-i macelareste pe toti crestinii, bisericile... etc pe toti cei care se inchina lui Dumnzeu.Pentru ca Insusi Mantuitorul Iisus Hristos are grija de Biserica sa,de toti credinciosii si nu numai de toti oamenii,buni si rai pentru ca Dumnzeu este bun si indurator inclusiv in cazul tau dar din cauza pacatului nu poti vedea asta. diavolul nu are nici o putere asupra omului,nu ii permite Dumnezeu.el poate doar sail ispiteasca pe om,sal insele, sal pacaleasca, sal indemne sa faca pacat.ATAT.dar crdinta in Iisus biruie orice patima si gand rau trimis de diavol.DOMNUL IISUS HRISTOS ESTE ATOTPUTERNIC, UNICUL DUMNEZEU, CREATORUL UNIVERSULUIhappy

| Rapunzell a răspuns (pentru Astaroth):

Dracul nu are nici o putere proprie. Oamenii, prin inchinarea de buna voie, adica prin pacate, il fac puternic. Dracul este doar un tolerat happy

| ML001 a răspuns:

O astfel de facultate au majoritatea oamenilor facand lucrurile lumii( mint, fura, injura, se bat, se spurca etchappy si cei ce fac teologie si ajung preoti fac tot aceleasi lucruri chiar de stiu multe depre Dumnezeu...

| dana85 a răspuns:

Da, iadul.

| HitmanSA a răspuns:

In general un satanist se auto-educa.Nu cred ca s-a inventat o facultate pentru asa ceva pentru ca nu exista meserii in care sa ajute. Spune-mi 3 lucruri te rog...
1.Cam ce meserii ai crede ca s-ar potrivi invataturilor Satanice?
2. Te-ai documentat macar putin despre filosofia Satanica?(nu considera intrebarile niste reprosuri ci doar niste curiozitati)
3.Imi poti spune ce parere ai despre satanism?

| Astaroth explică (pentru HitmanSA):

Satan m-a ajutat dintotdeauna,mi-a dat frumusete,inteligenta, bani, femei si faima. Vreau sa-i multumesc pentru toate aceste daruri si am ales sa-l slujesc pentru tot restul vietii mele.Sunt dispus sa fac sacrificii enorme in numele sau as incepe cu arderea pe rug/rastignirea tuturor crestinilor.

| HitmanSA a răspuns (pentru Astaroth):

Imi poti raspunde la caele intrebari precizate mai sus?

| Astaroth explică (pentru HitmanSA):

Nu are rost sa-ti insirui aici filozofii sataniste pe care le stiu pe dinafara si dupa care imi ghidez viata, insa iti pot spune ca dragostea lui Satan fata de mine si a mea pentru el este nepretuita.Nu trebuie sa misc un deget, Satan are grija sa nu imi lipseasca nimic.

| dana85 a răspuns (pentru Astaroth):

Si tot el ti le va lua dupa ce vei deveni sclavul lui.

| xSweetAnGeLx a răspuns (pentru Astaroth):

1. nu satan ti-a dat chipul care il ai. asta e obra Lui ( a celui de sus)
ala urat cu cornite doar raul ti-l vrea, el iti ofera placerile astea momentale si te tenteaza cu tot felul pentru ca nu vrea ca tu sa crezi si sa il spujesti pe El, ala urat cu cornite vrea doar ca tu sa ajungi in iad si sa te chinuie pentru restul vieti tale (pentru o vesnicie). scrie in Biblie ca cine crede in El, are viata vesnica... dar nu spune ca vor ajunge in cer, pana si draci cred in D-zeu si se infioara dar de ce nu ajung ei in cer?
Dumnezeu vrea ce e mai bun pentru tine, acum vrea ca el sa ii te daruiesti si sa suferi pe pamant o anumita perioada de timp pentru ca dupa ce va trece perioada asta el te va duce la El unde nu vei mai avea parte de suferinte, in ceruri lacrimi nu vor mai fi, nici chinuiri, certuri, acolo totul e perfect.
Dumnezeu ne-a lasat pe pamant ca sa vada daca noi vrem sa fim ai Lui pentru o vesnicie si pentru ca sa demonstram ca meritam sa traim fericiti dupa chinul asta mare care o sa il traim pe pamant
Sper ca ti-am dat de gandit! happy
daca mai ai chef de conversatii ma buzzai tu tongue

| Allrc24 a răspuns (pentru Astaroth):

Tu iti dai seama ca diavolul isi bate joc de tine in cel mai crunt hal.Iti zic eu ce se va intampla cu tine daca nu te schimbi si nu te intorci la credinta in Iisus Hristos. diavolul te va insela in continuare din ce in ce mai mult, pacatul va deveni un mod de viata, dupa moarte vei ajunge in iad iar "iubitul tau zeu" te va chinui vesnic atunci ii vei vedea adevarata fata.crede-ma ca nu da 2 bani pe tine il doare fix in...scopul lui e sa te faca sa nu crezi in Iisus Hristos sa ajungi la chinul vesnic sa nu se chinuie numai el, sa nu poti mosteni imparatia cerului din invidie si egoism si ura impotriva Domnului.Domnului ii pasa de tine si te asteapta inapoi cu dragoste. daca iti pui credinta in Iisus si renunti la satanism. Tot ce ai tu de la diavol frumuste,inteligenta, bani, faima...sunt nimicuri.iti ajuta doar in veacul acesta.la judecata crede-ma Dumnezeu nu te va intreba daca ai avut bani, nu te va primi in rai ca esti frumos nimic din toate acestea.Domnul Iisus este singura cale catre cer.Domnul sa te lumineze

| Rapunzell a răspuns (pentru Astaroth):

Sa vezi cat o sa te rasplateasca dupa ce vei inceta sa-i fi unealta...

| Astaroth explică:

Ok fratele meu deci asa am impartit sarcinile, s-a facut! Poate nu esti chiar asa de zgarcit si imi lasi si mie cativa crestini din astia super-mega-extra-retardo-pocaiti gen Ema! Ah ce le-as face nici in cele mai sadice ganduri nu iti poti inchipui!

| EmaS a răspuns (pentru Astaroth):

Iata ce il asteapta pe stapanul tau si pe slujitorii lui.,, Şi diavolul, care-i înşela, a fost aruncat în iazul de foc şi de pucioasă, unde este fiara şi prorocul mincinos. Şi vor fi chinuiti zi şi noapte în vecii vecilor.,,

| Astaroth explică:

Satanismul este o religie a vietii, a pretuirii si implinirii acesteia.Nu exista nimic mai presus pentru noi decat a duce o viata fericita,lipsita de griji si restrictii imaginare create artificial.
Satanistii, adica noi, suntem iluminati.Ne-am trezit din minciunile si iluziile religiilor false,ipocrite, care nu fac altceva decat sa impiedice progresul real, atat al individului, cat si al umanitatii toate.
Citez : Satan nu a dorit sa i se închine sau sa il asculte pe D-zeu; el a dorit sa fie Dumnezeu.Si asa a si ajuns.Satan imparateste peste tot!
Ave Satan atotputernic!

| Allrc24 a răspuns (pentru Astaroth):

Inca nu miai raspuns la intrebarile mele, incerci sa eviti subiectul : 1)cum ai devenit satanist?
2)ce argument mai aduci "pentru stapanul tau" dupa tot ce tiam scris la faza cu exorcizarile?
3)daca e atotputernic dc nu il poate invinge pe Arhanghelul Mihail? Tia fost vreodata mila de cineva? de vreun om necajit.pe strada, un cersetor ai facut vreodata milostenie, nu simti mila cand vezi oameni in suferinta sau esti dea dreptul malefic asa cum zici? crede-ma ca stiu cei cu satanismul:am un amic la fel ca tine satanist si el indruga tot aceleasi prostii ca tine...am incercat sal readuc la credinta nu vrea.dar va plati pentru asta din pacate si e trist pentru ca esti om esti creatia Domnului, DOMNUL NU ITI VREA RAUL, El te vrea la fericirea vesnica alaturi de El dar pentru a ajunge acolo trebuie sa dovedesti ca si tu vrei asta si asta se dovedeste in viata de pe pamant prin fapte bune si credinta in Isus Hristos. diavolul e invidios din 2 motive:nu poate si nu va ajugn ca Dumnzeu niciodata dar vrea asta cu ardoare2)ar vrea sa sa razbune pe Dumnezeu pty faptul ca la alungat din rai"l-a ranit in orgoliu" si incearca sa aduca cat mai multi oameni sa-i faca adeptii lui cum esti tu.sa nu se mantuiasca s ajunga in iad sa se razbune pe Dumnezeu prin voi adica sa va chinuie pentru ca Domnului ii pasa de oameni asta e swingura cale prin care se poate razbuna. diavolul iti trimite rele sub ambalajul unor lucruri atragatoare.de ex: iei droguri:"esti cool" de fapt esti fraier iti distrugi corpul devii dependent, ai femei:"esti baiat de baiat" de fapt e curvie pacat grav, ai bani deci"esti implinit" implinirea nu sta in bani sta in Iisus Hristos cu ce iti vor fi defolos banii la judecata de apoi? pot continua asa la nesfarsit.vei aduce acea viata fericita numai daca iti pui credinta in Iisus.incearca dai o sansa si vei vedea dragostea Domnului. o vb inteleapta zice: Dumnezeu te iubeste mai mult decat te uraste dracul

| Astaroth explică (pentru Allrc24):

Am devenit satanist prin propria-mi alegere nu am fost influentat de catre nimeni.Stapanul meu este cel mai puternic a dovedit-o de multe ori, degeaba incerci tu sa-l subestimezi.
El l-a invins pe D-zeu si pe toti arhanghelii sai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Domane ce oamenii sunt in Romania / dumnezeu era beat cand te-a facut nu te intrebi?

| Emolablacktiger a răspuns:

Probabil esti un baietel caruia abia i-a mijit mustata si parul prin alte parti si daca ai avut putin noroc in viata crezi ca asta are de-a face cu supranaturalul.Ce inseamna ca iti ghidezi viata dupa invataturile lui, ce anume faci? tot ce contravine celor 10 porunci sau ce? eu nu sunt un om supercredincios,nu am acea cunoastere sa stiu ca exista sau d-zeu sau/si satana,dar stiu ca fara baza teoretica pe care o da religia,oricare ar fi ea,dar cu o dogma pozitiva si cu dragoste de semeni, lumea nu ar fi fost astazi ceea ce este si ne-am fi omorat intre noi ca niste salbatici, iar tu nu ai fi avut viata pe care o ai acum.Sa faci rau e foarte usor, a face bine cere curaj, vointa si putere.Nu te crampona de prostii,traieste frumos, inca nu e prea tarziu, nu vei regreta.Incepe chiar azi sa faci un lucru bun si altruist, te vei simti mult mai bine decat facand incantatii pagane la lumanare

| Astaroth explică (pentru Emolablacktiger):

Il slujesc pe Satan 24/24.Ar trebui sa luati exemplu, Satan reprezinta singura noastra salvare! Inchina-te lui si vei fi izbavit.