| ddany a întrebat:

Cind vine Mos Nicolae?

25 răspunsuri:
| sandra2012 a răspuns:

Care Mos Nicolae?

| Rapplex a răspuns:

Marti seara!laughing)I`ai trimis vre`un sms cu ce sa-ti trimita?

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
În noaptea de 5 spre 6 decembrie!
Pa, pa.

| blueangel99 a răspuns:

Moş Nicolae, se spune că vine în noaptea de 5 spre 6 decembrie.

| вèiiiвiii a răspuns:

"Mos Nicolae" vine in noaptea dinspre 5 spre 6 Decembrie. Multa sanatate si implinirea tuturor dorintelor love struck.

| blueangel99 a răspuns (pentru вèiiiвiii):

Mulţumim. Şi ţie la fel.

| вèiiiвiii a răspuns (pentru blueangel99):

Multumesc love struck!

| Lex169 a răspuns:

Pe 6 Decembrie.

| comansorin a răspuns:

Cati ani ai? sau esti ca si mine de ai 13 - 14 ani si sti ca mos nicolae nu exista dar parintii nu recunosc, in orice caz mosu vine pe 6 Decembrie, de ce? => pentru ca asta este ziua in care a murit si noi crestinii, sarbatorim ziua mortii oricarui sfant deoarece in acea zi a intrat in imparatia lui Dumnezeu! Ok pe alta data!

| dienuta1990 a răspuns:

Mos Nicolae vine in noaptea dinspre 5 spre 6 decembrie

| Guogle a răspuns:

Lol, chiar mai sunt copii ce cred in Mos Nicolae si Mos Craciun?

| Fiction a răspuns (pentru Guogle):

Da,problem,bro?
http://www.myfacewhen.com/i/467.jpg

| вèiiiвiii a răspuns (pentru Guogle):

Sa astepti un cadou inseamna ca cineva te iubeste cu adevarat fie el ruda, prieten, iubit/a happy. Este foarte frumos si foarte emotionant cand in dimineata aceia te trezesti si te dyci la ghetute sau la brad day dreaming. Eu sunt mare si parca tot mai astept inca ceva acolo cat de mic fiind gestul happy. Multumesc love struck!

| Guogle a răspuns (pentru вèiiiвiii):

Deci este o diferenta in a sarbatori cu cei dragi si mai crede in Mos Nicolae. Parintii sunt cei care iti aduc cadouri, nu inteleg cum iti poti minti copii cu asa ceva, da esti mic la patru ani mai poti spune cu mosul si zana maseluta, dar cand deja esti constient de ce se intimpla in jurul tau, deja e prea mult.

| вèiiiвiii a răspuns (pentru Guogle):

Mda este normal pe tine nu teau mintit ai tai?

| Guogle a răspuns (pentru вèiiiвiii):

Da, la patru ani, si un pic mai tirziu mi-am dat seama singura, adica oare nu ti se pare prea mult cu reni zburatori, oare tu nu ai incercat sa zbori de pa bloc, si mama ta tipa ca nebuna sa pleci de acolo, sau sa arunci cainele de pe casa sa vezi daca zboara? Zbura, desigur ca nu, atunci cum sa zboare renii si mosul sa intre pe horn ca prin ac, sa fim seriosi. oricine poate gandi logic la o anumita varsta, eu am fost mai inteligenta inca de mica asa ca nu era nevoie sa ii cred pe ai mei, mai ales ca unii copii sunt mai sensibili si uneori au nevoie de minciuni ca sa fie intr-o stare mai buna care sa-i multumeasca pe parinti. E logic si in plus deja cred ca copii stiu mult prea multe, asa ca nu mai e nevoie sa inventam unele minciuni, mosul e de forma.

| вèiiiвiii a răspuns (pentru Guogle):

O da happy. oke Sarbatorii fericite love struck!

| Guogle a răspuns (pentru вèiiiвiii):

Si tie.

| вèiiiвiii a răspuns (pentru Guogle):

Multumesc :*.

| alexralu34 a răspuns:

Pe 6 decembrie, martea asta.

| χZαнαяєℓ a răspuns:

Bună.
Moşul ăsta vine pe 5 spre 6 Decembrie. :-p
Baftă.

| PŞtefaniaP a răspuns:

In noaptea. de 5 Decembrie mosu imparte cadourile iar in 6... se sarbatoreste Sfantul Nicolae.

| NuStiuCeNumeSaImiPun a răspuns:

Maine seara vine big grin eu o sa pun telefonul sa filmez stiu stiu ca is parintii mei da vreau sai vad in actiune big grin

| NuStiuCeNumeSaImiPun a răspuns:

Nuu maine laughing Adica luni seara asa

| SindyR a răspuns:

"Mos Nicolae" vine in noaptea dinspre 5 spre 6 Decembrie. Bafta! Sa primesti multe dulciuritongue