| ramon2473 a întrebat:

Cine citeste crezul la un botez? Nasa sau nasul?

Răspuns Câştigător
| CinevaAnonimă a răspuns:

Eu am auzit ca nasa.(sant din Moldova)

10 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Preotul! Iar nasii si credinciosii repeta dupa el. Asta la catolici happy

Răspuns utilizator avertizat
| lpavel a răspuns (pentru ramon2473):

Crestini sunt toti cei care cred in Dumnezeu, numai religiile difera!

Răspuns utilizator avertizat
| lpavel a răspuns (pentru ramon2473):

Din pacate asta nu stiu, dupa cum am zis, stiu doar la catolici pentru ca sunt catolic.

| Holiday a răspuns (pentru lpavel):

"Crestini sunt toti cei care cred in Dumnezeu, numai religiile difera!"

Te afli intr-o eroare. Doar cei care cred in schizofrenicul de "fiu-sau" din povestea cu spiridusi, adica in Isus, sunt crestini, ceilalti care cred doar in spiridusul numit Dumnezeu dar nu si in Isus nu-s crestini. Asa, pentru cultura ta...

| lpavel a răspuns (pentru Holiday):

Bravooo! Sa cresti mare tatii laughing

| lpavel a răspuns (pentru Holiday):

Citeste catehismul, daca ai auzit de ea si cauta intrebarea : Cine este crestin? Asa pentru cultura ta! laughing

| Holiday a răspuns (pentru lpavel):

Tu crezi ce vrei. Nu e datoria mea sa-ti fac educatie. Poti considera crestin pe cine vrei, asta nu inseamna ca ai dreptate.

"CREȘTINÍSM s. n. Totalitatea formelor de credință în persoana și scrierile care conțin cuvintele și învățăturile lui Isus Hristos. – Creștin + suf. -ism (după fr. christianisme)."

Restu-s cel mult rahaturi religioase.

| CinevaAnonimă a răspuns:

Mersi de funda.