| bestialu96 a întrebat:

Cititi Tot va rog!
Pana la urma unde vor crestinii astia sa ajunga cu Religia? Adica te nasti traiesti toata viata prin matani, cruci si apa sfintita(Din canalizare), pe la biserica, sarac rupt de prost ca, Crezi in Dumnezeu si iti pui toate sperantele in el ca te v-a salva si tot in acelasi **** esti...si la sfarsitu vietii cand vor muri ce vor realiza? ca nu au facut nici o data chestii pe care ateii au voie sa le faca? Chestii foarte frumoase care fiecarui om le plac, dar ei nu pot pentru ca sunt CRESTINII ...si vor sfarsi intre 4 scanduri de lemn, la 2 metri sub pamant, mancati de viermii, putrezind in timp mort total.
Sincer dupa parerea mea daca toti am fii ca, Crestinii astia asa infocati Omenirea ar ajunge un CACAT, nu ne-am mai dezvolta constinta, si lucrurile materiale pe care le avem am sta tot la acelasi cacaturi de rugaciunii care i le punetim asa numitului "Dumnezeu"Care a aparut dintr-o data in spatiu si timp, si a creeat universul acum 13.7 miliarde de ani? mai mult a creeat toate galaxiile Dzeu asta singur si toate stelele atunci cum a creeat timpul, daca nu exista timp (nici eu nu prea stiu sa pun intrebarea)... dar revenind la prima intrebare, unde vor sa ajunga Crestinii astia cu Religia lor?

Răspuns Câştigător
| benny a răspuns:

Asta e parerea ta si pana la urma ce te agiti atat pentru crestini, fiecare e liber sa faca ce vrea, cum vrea, etc

30 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Lasă-i în fericirea lor. Se vede ce creștini adevărați sunt pe site. Una dintre cele 10 porunci: Iubește-ți aproapele. Să vedem cum creștinii de pe site o aplică:
„Esti un prost, sincer."
„Bai ateu ratat dar tu unde ajungi ba boule? Si daca iti traiesti viata ca un distrus ce rezolvi?"
Pfff, iubirea creștinească plutește în aer!

Răspuns utilizator avertizat
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Poate ca, daca reuseai sa scrii un pic mai corect si mai logic, nu intrai in coltii crestinilor de serviciu pe aici!
Desi, sunt ferm convinsa ca numai din bunavointa crestineasca si, mai ales, din nemarginita toleranta (tot crestineasca si aia!), ti-au raspuns cu atat blandete si intelepciune.
In fond, si boii sunt niste suflete, nu-i asa?

| Angel0 a răspuns:

Iar nu mai pot ateii sa doarma de grija crestinilor.Dar ce aveti frate? Tot nu vreti sa intelegeti ca voi sunteti orbii?

Răspuns utilizator avertizat
| Angel0 a răspuns (pentru SOLDIER):

Ai inteles bine. Orbi. Julius Axelrod chiar la propriu.

Răspuns utilizator avertizat
| Angel0 a răspuns (pentru SOLDIER):

Soldier dixit:
"ateii, cu toate ca au fost, sunt si vor fi orbi "
In sfarsit un ateu care este de acord cu mine.rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| ramona30 a răspuns:

Pai iealul de viata pentru ei a fost evul mediu, cand erau murdaru, bolnavei, nespalati, needucati fara viitor dar toti erau foarte religiosi. probabil acolo am ajunge sub dominatia lor.

Răspuns utilizator avertizat
| Catalinnna a răspuns:

"vor sfarsi intre 4 scanduri de lemn, la 2 metri sub pamant, mancati de viermii, putrezind in timp mort total"
Referitor la ce ai spus sa stii ca in acelasi loc vor ajunge si sectantii si cei ce-L neaga pe Dumnezeu.
Daca un crestin alege sa faca multe matanii sau sa posteasca, este alegerea lui, caci nu il obliga nimeni. El doar isi neglizeaza trupul pacatos, pentru a-si mantui sufletul. Lumea asta este trecatoare, ce urmeaza dupa moarte este vesnicie. Fiecare persoana este libera sa faca ce vrea. Dumnezeu este in fiecare dintre noi prin constiinta. Tu in sinea ta stii atunci cand faci un lucru bun sau nu, chiar daca altii vad ca ai facut altceva.
Dupa moarte vom vedea fiecare dintre noi Adevarul, insa, atunci va fi prea tarziu pentru unii.

Răspuns utilizator avertizat
| adisuper a răspuns:

În rai, sau cel puţin la poarta lui.

| William a răspuns (pentru adisuper):

rolling on the floor sa crezi tu ca o sa ramai la poarta raiului, ai noroc daca treci de primele 10 vami

| adisuper a răspuns (pentru William):

Pînă la d-zeu te mănîncă sfinţi.

| William a răspuns (pentru adisuper):

Habar nu ai la ce vami ma refer nu?

| 220V a răspuns:

Parerea mea e ca ajung in pamant cu tot cu religia lor, o sa se ingroape o data cu ei

Răspuns utilizator avertizat
| Anda1197 a răspuns:

Si tu ce-ai sa faci? Ai sa duci viata vesnica datorita faptului ca nu ai crezut in Domnul Dumnezeu si in Isus? Cei ca tine sfarsesc in chinuri groaznice! GROAZNICE!

| yekto a răspuns:

Dupa modul cum scrii nu are rost sa detaliez prea mult raspunsul. scopul final (adica unde vor sa ajunga crestinii cu religia lor * care de fapt este vorba de credinta lor) este sa traiasca in uniune cu Dumnezeu inca din aceasta viata.
dai dovada ca nu stii nimic despre religie in general si crestinism in special afirmand "te nasti traiesti toata viata prin matani, cruci si apa sfintita(Din canalizare), pe la biserica, sarac rupt de prost". mai studiaza si nu trage concluzii doar din ce vezi in filme sau la stiri. (pentru cultura ta generala iti spun doar ca sunt crestini care nu au nici o treaba cu matanii, cruci, aghiazma...).
studiaza o data cu varsta. nu cred sa ai mai mult de 15-17 ani.
PS: recomandat ar fi sa stii ce vrei si cum sa formulezi o intrebare atunci cand vrei ceva, chiar si atunci cand vrei doar sa provoci bascaliewinking

| Danea a răspuns:

Băi atei idioţi... e vreo problemă că eu cred în Dumnezeu?

| JoJo a răspuns:

Ai auzit despre celebrul pariu a lui Pascal? El spunea : Daca eu sunt crestin in aceasta viata si Dumnezeu exista dincolo de ea eu voi castiga viata vesnica. Daca eu sunt de asemenea crestin si Dumnezeu nu exista, nu voi pierde nimic! Dar daca pe lumea asta eu nu am credinta si Dumnezeu totusi exista?
Deci din ipoteza lui iti dai seama ca prin a fi crestin nu ai nimic de pierdut. Tot ce trebuie sa faci e sa crezi! Chiar in asta consta credinta in Dumnezeu, "crede fara sa vezi!"... Daca esti ateu si nu crezi ca Dumnezeu poate exista macar analizeaza acest pariu, ai sa vezi ca fiind crestin nu ai nimic de pierduthappy

| andra_9585 a răspuns:

Daca esti crestin nu inseamna ca nu poti face nimic din ce fac ateii, faci tot ce vrei, insa pe langa toate alea te mai gandesti si la Isus care totusi o murit pentru noi, in fine tu nu crezi asta, da stii ca daca crezi si nu exista nu pierzi nimic, dar daca nu crezi si exista ai pierdut totul...nu's foarte credincioasa insa nu pot sa zic ca nu cred.nu ma duc la biserica, nici cu clasa la spovedit nu ascult muzica crestina, doar colinzi si fac ce vreau, merg chiar si in cluburi, imi mai bat joc de altii dar totusi ma mai rog si eu.
nu inteleg cum puteti voi sa ziceti asa simplu ca nu credeti, tu care crezi ca ti rostu in viata, ne nastem sa murim si atat sau cum?
Ce legatura au crestinii cu stoparea dezvoltarii ca nici asta nu am inteles.nu toti crestinii is calugari care nu fac nimic in afara sa mearga la biserica.
scuze daca am lungit prea mult...sa revenim la intrebare:unde vor sa ajunga crestinii? pai, banuiesc ca in rai, da' vad ca tu esti cam pornit pe ei, dc nu stiu...nu prea cred ca ai motive.

| PυяεBlσσdVaмρıяe a răspuns:

Ce te freak pe tine de crestini vezi-ti de viata ta...
si ''cacaturile'' alea sunt o dovada de iubire pentru dumnezeu asa ca nu mai sp u cas cacaturi si nu mai stiu cum asa ca vezi-ti de treaba ta...
nu mai intoarce lumea dupa calea cea buna pe cea gresita pe care te afli tu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar tu laind m.e si umplan du=te cu sida pana in gat,si luando si-mine popou normal,unde vei ajunge? un crestin are treabaa cu lumea? tu esti lume? ce faci tu mai mult decat mine si mai bun si mai placut? vrei sa ne comparam sa vedem cine si cat dintre noi a facut serivicii mai mari si mai multe,tarii, celor din jur, lumii in general? ai tu curajul asta? hai sa vedem cine in ce **** traieste. spune tu primul.astept.

| evilestevil a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu stii sa scrii?

| evilestevil a răspuns:

Cu asa crestini te rogi sa fii ateu.