| OctavianDanielMaria a întrebat:

Credeti ca Biblia din 1688 e un fals? Aia tradusa in romana.

22 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Nu.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai si ce inseamna un fals? Care este cea "corecta"?

Răspuns utilizator avertizat
| Frank51 a răspuns:

Nu este un fals. Poate de fapt vrei sa intrebi cat de adevarate sunt faptele scrie in ea, la aceasta intrebare nu iti poate raspunde nimeni, nici chiar autorii carti.

| Mayhem666 a răspuns:

Biblia e un fals oricum, anul in care a fost scrisa, sau limba in care e tradusa nu prea au importanta, ca tot un mare rahat e scris in ea.

| SingleForOne a răspuns:

Ai dat și tu în conspirații? happy

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toata credinta e un fals dupa mine
Dumnezeu ar trebui sa vorbeasca cu toti nu doar cu aia norocosi cum zic ei
Altfel e o gluma proasta tot

| marinaru777 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dumnezeu exista! Incearca sa ti post si sa mergi la biserica atunci ai sa vezi ca e un drac care nu ii mai convine ca te ai trezit la viata, la inceput poti sa ai piedici si stricaciuni ca la stricat se pricepe el cel mai bine si la certuri intre oameni.

| marinaru777 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu zic sa cauti sa vezi cine a facut toate planetele, viata asta, omul asa perfect si pasarile etc.O stiinta trebuie sa fie sunt niste legi in Univers nu e nimic intamplator.

Răspuns utilizator avertizat
| marinaru777 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Tatal Ceresc este dintotdeauna ca ii spunem Dumnezeu sau altfel un Creator al Universului a fost tot timpul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru marinaru777):

Pana dupa majorat am fost foarte credincios ma inchinam posteam mergeam la biserica si daca imi era in drum nu doar in sarbatoare
Apoi m.am maturizat si am vazut ca nimic nu e dupa voia lui dumnezeu totul e dupa cum se lupta oameni intre ei
Daca ar exista dumnezeu ar mai face dreptate la oameni care merita nu ar mai lasa pe cei rai sa traiasca fericiti

Răspuns utilizator avertizat
| marinaru777 a răspuns (pentru anonim_4396):

Iti recomand Paisie Aghioritul, Arsenie Boca, Arsenie Papacioc, Iustin Parvu, Serafim de Sarov gasesti multe pe net, youtub.e inveti multe din viata lor.

| marinaru777 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu compara Crestinismul cu cateva persoane avide de bani sa nu uitam de mucenici eu zic ca si au dat viata pentru Adevar.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista Biblia tradusa in multe limbi, iar daca le traduci in româna, da acelasi lucru cu Biblia romaneasca.

| DataScience a răspuns:

Atat timp cat exista mii de religii toate cu bibliile/regulile lor, tu ce parere ai? Toate sunt scrise de un om care a avut el o ''revelatie'' divina.