| babe100 a întrebat:

Credeti ca cineva poate sa fie "posedat"?

18 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Da,cred.Pentru ca si in Biblie gasim cazuri asemanatoare si sunt si in vremurile noastre oameni posedati.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Posedat de prostie eventual.

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Am fost la Sfanta Taina a Maslului la o manastire si cineva a cazut pe jos.

| ionutzul31 a răspuns:

Nu prea cred asa ceva.Nu spun ca e imposibil, dar cred ca totul porneste de la cap. Apare un click, faci pe nebunu si toti cred ca esti posedat (asta ti-o spune cineva care e intre cele 2 extreme de la aceasta sectiune XD )

| danay72 a răspuns:

Da, din nefericire, mai ales persoanele care au legatura cu vrajitoriile, intra in legatura directa cu demonii.Insa conform Bibliei lui Dumnezeu nu-i place cand oamenii practica magia sau orice alta forma de spiritism.Deuteronom18:10-12

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Doar schizofrenici

| doctorandus a răspuns (pentru adulahfaapdoøjadjal):

"Posesiunea" nu tine de schizofrenie, ci de tulburarea disociativa de identitate (personalitate scindata, cum ii zice lumea). Schizofrenia nu e acelasi lucru cu personalitatea scindata, vezi http://ro.wikipedia.org/wiki/Schizofrenie

| Musique a răspuns:

Sigur.

Răspuns utilizator avertizat
| DyNo a răspuns:

Nu, in nici un caz...

| 1Mihai1 a răspuns:

Da, sunt foarte multi

| RetardedRacoons a răspuns:

Da, crestinii sunt posedati de un duh nenorocit pe care ei il considera zeu atotputernic. Duhul e un fel de parazit semi ethereal care-si face culcusul in inima si creierul lor, de aceea pentru vindecare se recomanda decapitarea.

| i86e2 a răspuns:

Posedat de superstiție, da, se poate. Bănuiesc că oamenii ăia au o problemă cu capul, că draci care să-i posede nu există.

| roxaa15 a răspuns:

Sunt chiar destul de multi

| Mn0 a răspuns:

Da....si asa nu zic de flori de mar...o spun pentru ca un ateu de prin zona de la mine a fost posedat si acum se duce si la bisericalaughing
Si-l cred deoarece era a ateu si are si prost de gura acum e credincios si e foarte calmhappy

| xxxnonamexxx a răspuns:

Da, se poate!