| dragos9234 a întrebat:

Credeti ca Dan Diaconescu este trimisul lui dumnezeu in Romania pentru a ne conduce? Daca da, credeti ca este un fel de isus?

Răspuns Câştigător
| MMihai a răspuns:

Dan Diaconescu=un gunoi care a făcut mulți bani.

35 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Parca Gigi Becali era Micul Iisus.

| cristi202 a răspuns:

Dan Diaconescu, un om pacatos (ca toti ceilalti, nu ma exclud nici eu!), asemanat cu Isus? Departe de asta!

| chelstone a răspuns:

Dan Diaconescu e cel mai patetic ''politician'', el si cleata lui care apare la OTV incercand sa castige voturi de la fraieri, iar acele adunari pline de frenezie seamana cu cele din Korea de Nord.

| Dumnezău a răspuns:

Troll.Dan Diaconescu e o lepra,la fel ca toti oamenii cu bani multi si influenta multa de pe lumea asta,cel mult, merita sa il duci intr-o camera in care ruleaza Zyklon-B, si sa-l lasi acolo, sa il scoti dupa niste saptamani, cu orice cale respiratorie asasinata de acid cianhidric.Repeat cu toti politicienii populisti, sfidatori, ignoranti sau ipocriti din Romania si cu toti membrii Forbes 300 Romania. Dumnezeu nu exista, cum nu exista nici politician roman corect, singurul ce ne-ar putea conduce potrivit in zilele de azi, ar fi maresalu' Antonescu, dar l-au tratat ca pe un caine infamii regalisti.Sau,la dracu, sa vina Legiunea, macar cu aia stim sigur un lucru!

| Hombre a răspuns (pentru Dumnezău):

Iar ii da-i cu Legiunea, ce naiba doar stii ca avea o probaganda utopica la fel ca religia si comunismul si apoi a alunecat catre crima.

| Dumnezău a răspuns (pentru Hombre):

Bre,vreau sa prind si niste vremuri extremiste, mai ales ca sunt partizan si n-as avea de suferit.La fel si cu ghilotina,vreau sa prind vremurile cand inca se mai executau regi,impuscau la teatru presedinti, pe bune, cand oamenii se bateau cu sabiile, nu cu armele nucleare si nu in ultimul rand, o lume condusa de extrema dreapta.Tocmai am gasit ceva acum pe Favorit TV, cu una, celebra astroloaga Minerva.Pai,astia trebuie executati fara mila,intr-un stat democratic,cretinilor li se permite sa traiasca,si chiar sunt incurajati,cand de fapt,ar trebui declarat razboi tuturor formelor inferioare. Odata ajunsa la putere,orice formatiune extremista actioneaza, chiar si cei din Romania ar actiona, desi sunt putini.S-a incercat cu toate esecurile astea de partide post-decembriste, hai si-o extrema, sa vedem ce le poate pielea!

| Hombre a răspuns (pentru Dumnezău):

rolling on the floor Pai cine te pune sa te uiti la aiurelile lui Minerva, doar ca sa-ti faci nervi? Acum tu zici "hai si-o extrema", pai n-am avut pe comunisti, ca de acolo ni se trage smuceala, daca mai tinea vreo 20 de ani nu mai scapa niciunul intreg la minte, toti eram "omul de tip nou" (una din doctrinele comunistilor) adica niste tampiti lipsiti total de initiativa si personalitate care actionau mumai la comanda partidului si conducatorului iubit. Extremele fie de stanga sau dreapta incepe prin eliminarea tuturor adversarilor indiferent de orientare dupa care se instaureaza dictatul si apoi incepe sistematic impunerea in forta de transformare a populatiei conform doctrinei specifice, deci Sf. Gheoghe sau sf. Petre tot un drac. Noi suntem totusi inca proaspeti in chestiunea democratiei si inca avem sechele dupa epidemia dracusorului rosu ce a stat pe capul nostru aproape o jumatate de secol si care a decimat in primul rand elita care se formase totusi in Romania intr-o perioada lunga incepand de la pasoptisti. Ce a urmat dupa aceea se stie, cei mai prosti dintre prosti a condus Romania si a culminat cu Ceausescu, vorba aia, "In tara prostilor cel mai prost e rege".

| nesuferit a răspuns:

E un fel de chuck norris

| danay72 a răspuns:

Un singur trimis a fost din partea lui Dumnezeu, Isus Cristos, restul oamenilor incerca sau nu sa faca ce pot pentru ceilalti.Ioan3:16

Răspuns utilizator avertizat
| dragos9234 explică:

Si cine vrea funda?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta cred cugetele slabe, Diaconescu e un simplu muritor ca noi ceilalţi.

| nesuferit a răspuns (pentru anonim_4396):

Iisus a murit pe cruce, deci era muritor si el

| anonim_4396 a răspuns (pentru nesuferit):

Hristos a şi înviat şi are Viaţă Veşnică, toate faptele din timpul vieţii dovedesc lucrarea lui Dumnezeu prin el chiar şi jertfa supremă pe cruce, nu mă pune să îţi aduc dovezi, credinţa nu se tăgăduieşte şi orice dovezi aş aduce tu o vei ţine într-o continuă negare deci, nu e o discuţie constructivă.

| dragos9234 explică (pentru anonim_4396):

Ce te face sa fii asa de sigur ca isus a inviat? Si de unde stii tu ca daca ai aduce dovezi plauzibile ar mai fi negate?

| nesuferit a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu exista atestari are istoricilor din acea perioada ca ar fi inviat cineva;
in opinia mea iisus a fost un om inteligent care a reusit sai manipuleze pe ceilalti, dar nu un zeu

| anonim_4396 a răspuns (pentru nesuferit):

Asta e opinia ta, nu există atestări ale istoricilor pentru că Hristos nu s-a arătat după Înviere istoricilor ci Mariei Magdalena femeilor care au mers să îi ungă trupul cu mir şi apostolilor. Dar dacă nu crezi Biblia care este Cuvântul lui Dumnezeu nu vei crede nici evangheliile care fac referire la împlinirea noului legământ al lui Dumnezeu cu neamul omenesc.Cu alte cuvinte, nu poţi să-l cunoşti pe Dumnezeu dacă nu îi citeşti Cuvântul şi dacă nu îl înţelegi şi nu te-ncrezi în El.

| nesuferit a răspuns (pentru anonim_4396):

Biblia e scrisa de oameni, NU am cum sa cred in ea
Iti enumar o gramada de scrieri fantastice, probabil ai citit jules verne cand erai mic, asta inseamna ca trebuie sa cred tot ce e scris acolo?
Incearca sa fii rational

| anonim_4396 a răspuns (pentru nesuferit):

Dacă era scrisă numai de oameni, fără inspiraţie divină, ai impresia că mai era condamnat păcatul şi civilizaţia evreiască în felul în care este condamnat în Vechiul Testament?
Mai mult ca sigur oamenii ar fi vorbit în termeni de elogiu la adresa lor, dacă era o scriere a lor pentru ei şi nu una care slăveşte Lucrarea lui Dumnezeu.
Şi dacă îmi spui spre exemplu că preoţii le-au scris pe motive politice, de îndoctrinare ambele testamente abundă de critici aspre la adresa tagmei sarcerdotale iudaice deci ei să se critice pe ei iarăşi nu prea merge.
Pe lângă aspectele astea le-ar fi trebuit o viaţă de om să scrie toate lucrările şi câţi oameni ştiau să scrie în antichitate?; un număr relativ mic care în nici un caz nu şi-ar fi condamnat tagma. Pe lângă asta existenţa poporului evreu este o minune, nimeni nu poate să explice cei 40 de ani în deşert fără apă fără mâncare atâta amar de oameni. Singura explicaţie de până acum este cea bibilică care este şi cea veridică. Istoria consemnează clar faptul că poporul evreu a plecat din Egipt prin descoperiri arheologice, deci dacă nu s-a inventat teleportarea mai mult ca sigur că ei au rătăcit prin deşert nişte zeci de ani buni până au ajuns pe Pământul Făgăduinţei şi până au reuşit să îl cucerească cetate cu cetate. Dacă nu ar fi avut mâncare de exemplu jumătate dintre ei ar fi murit de foame până ar fi ajuns la cetatea Ierihonului iar cealaltă jumătate ar fi murit în luptă sleiţi de puteri.Ca să nu mai zic de faptul că ai nevoie de ani buni până să încropeşti o armată echipată cu săbii şi armuri, ei fugind din Egipt din condiţia de sclavi ai egiptenilor deci fără nici un obiect deoarece sclavii erau consideraţi obiecte şi nu aveau dreptul să posede bunuri.

| nesuferit a răspuns (pentru anonim_4396):

Biblia e o colectie de legende. Toate intamplarile sunt exagerate voit

| Silviuloan a răspuns (pentru nesuferit):

BIBLIA este o colectie de carti SFINTE scrise sub inspiratia SF DUH acei scriitori au fost luminati cand au scris biblia.
Nesuferit daca nu ai o definitie nu vb aici K?
Demonstreaza dc Biblia este o colectie de legende?

| nesuferit a răspuns (pentru Silviuloan):

Am citit biblia, si nu mi se pare a fi scrisa de vreun sfant duh, mi se pare o cartea pentru copii mici, cu povestioare foarte aberante.
Dc povestile din biblie sunt legende, n-am sati demontrez din 2 motive, primul ar fi ca tu nu ai sa intelegi oricum esti prea limitat si 2 e mult de scris
PAce

| BlackFuneral a răspuns:

Dan Diaconescu presedinte!laughing)

| Gabitzu246 a răspuns:

Il repect pe Domnul Dan Diaconescu dar sa fim seriosi asta este blasfemie sa crezi ca un om este Iisus s-au ceva de genu.

| karbag456 a răspuns (pentru Gabitzu246):

"S-au-l" tau da dovada de analfabetism. Se scrie "sau"= ori

| Gabitzu246 a răspuns (pentru karbag456):

Scuze m-am grabit si nu am fost atent

| secrets a răspuns:

Hai sa fim seriosi.

Răspuns utilizator avertizat
| SwwaggBabee a răspuns:

Isus? sa fim seriosi. Dupa parerea mea si a multor, isus e unic, nu poate fi comparat cu cineva.

| RazvanAttilaRus a răspuns:

Dumnezeu are cate un plan cu fiecare dintre noi!happy Dumezeu ii accepta pe toti, si nu are vreun favorit! Ne iubeste pe toti la fel! De exemplu, asa cum il iubeste pe Bill Gates asa il iubeste si pe ala care matura strada.Dan Diaconescu nu este nici un fel de Isus, departe de asa ceva! Daca cineva indrazneste sa zica ca se aseamana cu Isus savarseste un pacat foarte mare!

| dragos9234 explică (pentru RazvanAttilaRus):

Ok.atunci Diaconescu este isus

| RazvanAttilaRus a răspuns (pentru dragos9234):

Nu e Isus, nu vorbi doar sa sune si sa faci spam!

| Moler2012 a răspuns:

Cum poti face aceasta blasfemie?
dan diaconescu=0
Doamne fereste sa ajuna PP-DD la guvernare!