| mentholinks a întrebat:

Isus este Dumnezeu. Voi credeti?

41 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Conform Bibliei e un dumnezeu tare.Dar nu e egal cu Dumnezeu atotputernic, Iehova. Geneza 17:1, Isaia 9:6, 7, Filipeni2:5-8

| ania a răspuns:

Da cred.

| RAY a răspuns:

Aceste personaje fictive tatal, fiul sunt doar reprezentari umane atata tot, tatal e in pensie fiul ocupa tronul acuma el vine sa isi contrazica tatal si sa se impuna prin noi legii cica ca tatal sasi ierte poporul, daca nu se lasa cu sange el nu putea sa isi ierte poporul dramatic

| milan9 a răspuns:

DEsigur.Iată doar o mică parte din versetele care Îl prezintă pe Fiul lui Dumnezeu:

Coloseni 1, 16. Pentru că ÎNTRU EL (Dumnezeu Fiul - Hristos) AU FOST FĂCUTE TOATE, cele din ceruri şi cele de pe pământ, cele văzute, şi cele nevăzute, fie tronuri, fie domnii, fie începătorii, fie stăpânii. Toate s-au făcut prin El şi pentru El.
Coloseni 1, 17. El este MAI ÎNAINTE DECÂT TOATE şi TOATE PRIN EL SUNT AŞEZATE.

Ioan 1, 3: „Toate prin El (Dumnezeu Fiul - Hristos) s-au făcut; şi FĂRĂ EL NIMIC NU S-A FĂCUT DIN CE S-A FĂCUT."
Ioan 1, 4: „Întru El era viaţă şi viaţa era lumina oamenilor."

Evrei 1, 1. După ce Dumnezeu odinioară, în multe rânduri şi în multe chipuri, a vorbit părinţilor noştri prin prooroci,
Evrei 1, 2. În zilele acestea mai de pe urmă ne-a grăit nouă prin Fiul, pe Care L-a pus moştenitor a toate şi PRIN CARE A FĂCUT ŞI VEACURILE;

Miheia 5, 1: „Şi tu, Betleeme Efrata, deşi eşti mic între miile lui Iuda, din tine va ieşi Stăpânitor peste Israel, iar OBÂRŞIA LUI ESTE DINTRU ÎNCEPUT, DIN ZILELE VEŞNICIEI."

Profetul Isaia Îl numeste pe Mesia (pe Mântuitorul Hristos) "Dumnezeu-Tare, Domn al pacii, PĂRINTE AL VEACULUI ce va sa vina’’

Daniel 7, 14: "Şi Lui (singurul numit Fiul Omului în Noul Testament a fost doar Mântuitorul Hristos – Fiul lui Dumnezeu ÎNTRUPAT) I s-a dat stăpânirea, slava şi împărăţia, şi toate popoarele, neamurile şi limbile Îi slujeau Lui. STĂPÂNIREA LUI ESTE VEŞNICĂ, stăpânire care nu va trece, iar împărăţia Lui nu va fi nimicită niciodată."

Daniel 7, 27: "Iar regatul şi stăpânirea şi mărirea regilor de sub ceruri se vor da poporului sfinţilor Celui Preaînalt; ÎMPĂRĂŢIA LUI ESTE ÎMPĂRĂŢIE VEŞNICĂ şi toate stăpânirile Îi vor sluji Lui şi pe El Îl vor asculta".

| al9264 a răspuns (pentru milan9):

Acum raspunde din viata si cultura, nu dintr-o carte discutabila!

| danut a răspuns (pentru al9264):

Discutabila este existenta ta, nu Biblia care este Cartea Cartilor, Biblia este Vesnica, tu vei devenii hrana pentru viermisori.

| ToKen a răspuns (pentru danut):

Tu spui ca biblia nu e discutabila?
Esti amuzant rau.

| anonim_4396 a răspuns (pentru danut):

Esti la fel de destept ca MO.
https://www.youtube.com/watch?v=7hYhQssXjN8

| danut a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu conteaza cum sunt eu, important este cum esti tu.

| milan9 a răspuns (pentru danut):

Spre exemplu, ei nu vor dori nici macar sa incerce sa inteleaga logica lucrurilor...
FAptul ca toate problemele şi neînţelegerile legate de unitatea Sf. Treimi (trei ipostasuri care au aceeaşi FIRE sau NATURĂ divină) vin doar din neînţelegerea Jertfei şi a ASUMĂRII "ROLULUI" pe care Fiul lui Dumnezeu l-a avut în lume!

Acest "ROL" asumat de bună voie SCHIMBĂ toate raportările Fiului către Tatăl, este asumarea unei "inferiorităţi" (care ţinea de firea umană asumată temporar ŞI NU DE CEA DIVINĂ! )

Dumnezeu Fiul este de aceeasi NATURA cu Tatăl, nicidecum inferior Tatălui.
În "ROLUL" ASUMAT DE BUNĂVOIE prin întrupare (în acelaşi timp rămânând şi Dumnezeu), El S-a jertfit şi S-a smerit, în faţa tuturor, a oamenilor, dar şi în raport cu Tatăl, pentru a duce până la capăt "rolul" asumării întregii umanităţi asupra Lui.

| danut a răspuns (pentru milan9):

Draga milan, eu CRED in Dumnezeu Tatal, in Dumnezeu Fiul si in Dumnezeu Duhul Sfant.
Conform celor spuse de Dumnezeu Fiul, Dumnezeu Tatal are o natura necunoscuta noua, Duh, aceiasi natura pe care a avut-o si fiul pana la Intruparea in fiinta umana, Dumnezeu, Isus Hristos. Comform Bibliei Dumneze Tatal nu a venit pe pamant ci a fost auzit doar de doua ori, la schimbarea la fata si la botezul lui Hristos. Orice logica arata ca pamanteni ai intrat in contact direct DOAR CU FIUL si aceias logica intarita de Cuvant arata ca Fiul este Yahve sa Yehova. Alte aprecieri nu fac decat in strict cuvantul Biblic.

| milan9 a răspuns (pentru danut):

O singura mentiune: Fiul nu a renuntat la Natura Divina prin Intruparea Sa. El nu S-a redus la inaltimea si greutatea pe care o puteau vedea oamenii...
Asa cum doua cercuri pot ramane concentrice desi unul poate sa fie mic iar altul foarte mare, tot la fel natura umana ("cercul mic") coexista cu Natura Divina (nemarginitul "cerc mare") "concentrice" in jurul aceluiasi "punct": Persoana Mantuitorului Hristos.

| al9264 a răspuns (pentru danut):

Daca vesnic inseamna din secolul 6 i.e.n. atunci de acord. Plus, daca tu iti iei si corpul cu tine la nea Petru, chiar ca existenta mea e discutabila

| danut a răspuns (pentru al9264):

Pentru un om VESNICIA se reduce la anii sai de viata, in rest studiul este de baza.

| milan9 a răspuns:

TOT VECHIUL TESTAMENT afirma Dumnezeu este Unul singur, dar iehovistii se gasesc sa falsifice acest adevar biblic. A cata falsificare este oare in ordinea teoriilor lor bizare? thinking

| milan9 a răspuns:

In anumite locuri în Sfanta Scriptură Fiul lui Dumnezeu este direct asociat lui Yahve. In alte versete biblice este direct si indirect numit a fi "Atotţiitorul":
- "Pentru că ÎNTRU EL (Dumnezeu Fiul - Hristos) AU FOST FĂCUTE TOATE, cele din ceruri şi cele de pe pământ, cele văzute, şi cele nevăzute, fie tronuri, fie domnii, fie începătorii, fie stăpânii. Toate s-au făcut prin El şi pentru El.
Coloseni 1, 17. El este MAI ÎNAINTE DECÂT TOATE şi TOATE PRIN EL SUNT AŞEZATE."- Coloseni 1, 16.

"Toate prin El (Dumnezeu Fiul - Hristos) s-au făcut; şi FĂRĂ EL NIMIC NU S-A FĂCUT DIN CE S-A FĂCUT." - Ioan 1, 3.
Ioan 1, 4: „Întru El era viaţă şi viaţa era lumina oamenilor."

| milan9 a răspuns:

De departe una din cele mai dificile lucruri de înţeles despre Dumnezeu este smerenia Sa, Întruparea Sa într-un om umil. Acest lucru nu l-au înţeles nici evreii toţi şi nu e de mirare că el şi astăzi creează dificultăţi de înţelegere.
Nu putem să nu ne întrebăm: Care a fost rolul acestei "umilinţe voluntare"?

Ei bine, Dumnezeu Fiul este egal cu Tatăl, nicidecum inferior Tatălui.
Dar, în "rolul" asumat de bunăvoie prin întrupare (în acelaşi timp păstrând şi Natura sau Firea Divină), El S-a jertfit şi S-a smerit în faţa tuturor oamenilor, DAR ÎN SPECIAL ÎN RAPORT CU TATĂL, pentru a duce până la capăt „rolul" ASUMĂRII ÎNTREGII UMANITĂŢI ASUPRA LUI.

De ce această asumare? Pentru că un om a greşit (Adam) şi tot un om trebuia să răscumpere greşeala, să facă actul de "mea culpa". Dar nici un om nu avea nevinovăţia şi puterea de a răscupăra greşeala pentru toţi ceilalţi deodată!

NICI UN OM, şi de aceea prin "sfatul Treimic" Fiul lui Dumnezeu Şi-a asumat de bunăvoie "rolul" asumării întregii umanităţi atunici când El (Cel prin Care şi pentru Care au fost create toate) S-a întrupat prin Fecioara Maria!

| minrest a răspuns (pentru milan9):

Sigur, asta pe care l-ai spus este scopul intruparii, dar mi se pare ca Dumnezeu intrupandu-Se a aratat si ca in lumea pe care a creat-o se poate trai fara pacat in conditii strict umane.

| milan9 a răspuns:

Iata logica...
Prin Întruparea Sa, Mântuitorul Hristos, păstrându-şi divinitatea, şi asumându-şi şi firea umană, El şi-a asumat şi "slăbiciunea" acestei firi în relaţia cu oamenii dar şi cu Tatăl.

SMERENIA avea deci rolul ei înaintea Tatălui în primul rând! De aici vine asumarea temporară a "umanităţii", asumarea liberă a inferiorităţii pe care natura umană o are faţă de NATURA DIVINĂ! Preluarea "rolului" de Om şi Mântuitor trebuia să fie făcută până la capăt!
Dumnezeu Fiul, "deofiinţă" cu Tatăl, şi-a asumat supunerea faţă de Tatăl doar pentru că liber, ŞI-A ASUMAT ŞI ROLUL de "MIJLOCITOR", intermediar pentru oameni faţă de Tatăl.

Filipeni 2, 6 - "Care, DUMNEZEU FIIND ÎN CHIP, n-a socotit o ştirbire a fi El întocmai cu Dumnezeu,"
Filipeni 2, 6 - "Ci S-A DEŞERTAT PE SINE, CHIP DE ROB LUÂND, făcându-Se ("rol" asumat de bună voie) asemenea oamenilor, şi la înfăţişare aflându-Se ca un om,"
Filipeni 2, 6 - "S-A SMERIT PE SINE, ascultător făcându-Se până la moarte, şi încă moarte pe cruce."

| milan9 a răspuns:

Cum se intelege oare modul în care Dumnezeu I s-a arătat lui Avraam la stejarul Mamvri prin fizionomia distinct a TREI ÎNGERI (sugestie a Sfintei Treimi)?
Este oare un lucru pe care un anumit cult I l-a stabilit lui Dumnezeu a fi imposibil?

Daca nu se accepta limbajul metaforic al Scripturii (in care aceasta exceleaza) si daca se afirma în mod gresit că un anumit lucru este imposibil la Dumnezeu, cum se explica atunci modul în care Dumnezeu I s-a aratat lui Avraam la stejarul Mamvri prin fizionomia distincta a TREI ÎNGERI (sugestie a Sfintei Treimi) care i s-au adresat distinct lui Avraam?

Este oare un lucru pe care un anumit cult I l-a stabilit lui Dumnezeu a fi imposibil?

Dumnezeu I s-a aratat lui Avraam la stejarul Mamvri prin fizionomia distincta a TREI ÎNGERI (sugestie a Sfintei Treimi) care i s-au adresat in mod diferit lui Avraam.

| minrest a răspuns:

Daca este Fiul lui Dumnezeu, este Dumnezeu. Fiul este de aceeasi natura cu Tatal. Fii oamenilor sunt oameni, iar puii porumbeilor, porumbei.

| suffarstar a răspuns:

Hai sa definim prima data cine e Dumnezeu. Te intreb sincer, stii cine e Dumnezeu?

| VelaJohnny a răspuns:

Nope, YHWH este Dumnezeu, Isus este fiul său, si un supus loial al său. Marcu 15:34 „La ceasul al nouălea Isus a strigat cu glas tare: „Eli, Eli, lama sabactani?", care, tradus, înseamnă: „Dumnezeul meu, Dumnezeul meu, de ce m-ai părăsit?"

Faptul ca Isus a fost numit ca fiind un dumnezeu, nu inseamna ca el ESTE Dumnezeul Atotputernic. Erau numiti dumnezei cei ce il reprezentau pe Dumnezeu, cei ce vorbeau in numele Lui, cei ce ii tineau locul. Observa in versetele urmatoare ca si Moise a fost dumnezeu, si judecatorii Israelului erau dumnezei, vorbeau in numele lui Dumnezeu si judecau poporul ca si cum ar fi fost judecat de Dumnezeu, deoarece o faceau pe baza poruncilor sale

Psalmul 82:1, 2 „Dumnezeu se aşază în adunarea Celui Divin, judecă în mijlocul dumnezeilor: „Până când veţi judeca cu nedreptate şi îi veţi părtini pe cei răi? Sela."

Psalmul 82:6 „Eu am spus: «Sunteţi dumnezei şi cu toţii sunteţi fii ai Celui Preaînal. Veţi muri aşa cum mor oamenii şi veţi cădea ca oricare dintre prinţi!»"

Exodul 4:14-16 „Atunci Iehova s-a aprins de mânie împotriva lui Moise şi a zis: „Nu este Aaron, levitul, fratele tău? Ştiu bine că el poate să vorbească. Iată că vine înaintea ta. Când te va vedea, se va bucura în inima lui. Să-i vorbeşti şi să pui cuvintele în gura lui. Şi eu voi fi cu gura ta şi cu gura lui şi vă voi învăţa ce să faceţi. El va vorbi poporului în locul tău şi îţi va fi gură, iar tu îi vei fi Dumnezeu."

Psalmul 18:31 spune „Fiindcă cine este Dumnezeu în afară de Iehova? Cine este o stâncă în afară de Dumnezeul nostru?"

| VelaJohnny a răspuns (pentru VelaJohnny):

Dumnezeu este un titlu doar, Titlul de Dumnezeu Atotputernic il poarta doar Iehova/Iahve, in rest, ceilalti dumnezei numiti de el ii sunt slujitori, si doar purtau titlul asta intrucat ii indeplineau un serviciu.

| danut a răspuns (pentru VelaJohnny):

Isus ESTE Yahve, nu are sens da discutam aiureli iehoviste. Gumnezu Tatal NU SE POATE APROPIA de terra deoarece planeta s-ar distruge instantaneu din cauza pacatului. Cred ca va trebuie mult studiu sa intelegeti asta, adevarul este ca habar nu aveti ce si cum despre Dumnezeu Tatal si am sa va dau un exemplu de care habar nu aveti nici unul. Stiti voi cum vor traii cei ce vor fi langa Dumnezeu? IN FOC VOR TRAI, fiindca Dumnezeu TataL ESTE pe langa altele si FOC. Exodul 24, 17, Deutronom 4, 24, Isaia 33, 14, etc., etc. Da copilasilor, cei credinciosi vor trai in FOC, nu cei din IAD, aia vor arde si gata.

| VelaJohnny a răspuns (pentru danut):

laughing ai die capu meu, ai habar ce blasfemii spui? dupa tine, Iehova este un asteroid care ar distruge pamantul daca l-ar lovi? Si adu versete ca argument ca Iehova este Isus happy Arata concret ce afirmi cu Biblia. Iei in considerare Marcu 15:34 unde Isus s-a rugat lui Dumnezeu? Ce insinuezi de aici, ca Isus era bolnav si avea sindromul personalitatilor multiple? Odata este dumnezeu atotputernic, odata este un slujitor al sau si ii cere sprijinul in rugaciune, daca el era El, de ce s-ar ruga la el insusi? Is multe multe versete care spun acelasi lucru, Isus si cu Iehova nu sunt acelasi. Dar daca te incapatanezi...treaba ta.

| danut a răspuns (pentru VelaJohnny):

Citeste Isaia 53 si mai discutam dar Ioan 14, 21 ce spune, oare cine a dat cele 10 porunci evreilor, nu Yehova? Dar in Coloseni 1, 16 despre cine o fi vorba, nu despre Isus sau Yehova ca doar El a facut pamantul si pe om. Rasucind intelesul versetelor care sunt atat de clare si limpezi doar pentru a va face si justifica ceea ce va imaginati voi nu faceti decat sa calcati porunca a saptea.

| VelaJohnny a răspuns (pentru danut):

Auzi, legat de Ioan 14:21, pai mare lucru, si noi suntem indemnati sa iubim binele si sa iubim raul, sa il imitam pe Iehova. Apoi, am fost indemnati de catre Pavel sa ne iubim fratii, persoanele care ii slujesc lui Dumnezeu, si in mod firesc ele sunt iubite de Dumnezeu. Nu m-ai convins cu Ioan 14:21, nu reiese decat ca Isus il imita pe Tatal sau, in nici un caz ca sunt aceeasi persoana in 2 chipuri. Coloseni 1:16, da, prin Isus a fost creat tot ce vedem. Potrivit cu proverbele, el a fost un „mester iscusit" si l-a ajutat pe Iehova in creatie. El e unic-nascut intrucat e prima creatie a lui Dumnezeu, restul au venit in existenta deoarece au fost create de Iehova insa diferenta e ca si Isus a avut o parte in asta, si-a dat cu parerea, Iehova, Tatal sau l-a iubit si totul a facut pentru el. Caut versete sa iti arat ca Isus are inceput, in schimb ce Iehova nu are inceput, Biblia spune ca el e din vesnicii. Apoi, porunca a 7-a cica laughing primele 4 se refera la Dumnezeu, iar de la 6 la 10 se refera la aproapele. Nu inteleg legatura, se pare ca tu esti inventiv si iti imaginezi lucruri, eu am vorbit potrivit Bibliei. Explica-mi de ce Isus are inceput, iar Iehova nu are, daca sunt aceeasi persoana. Explica-mi de ce s-a rugat Isus la Dumnezeu, daca el era Iehova. Un medic psihiatru la asta s-ar duce cu gandul, ca are sindromul personalitatilor multiple, si se crede diferite persoane, ba e tatal lui ba este fiul tatalui. Dumnezeu sa se roage la Dumnezeu cica si Dumnezeu sa ii ceara ajutorul lui Dumnezeu. Blasfemie curata, pacat ca nu realizezi. Cel ce rasuceste cuvintele esti tu, eu iti pun lupa in fata si iti arat ce scoti in evidenta de fapt prin vorbele tale.

| milan9 a răspuns (pentru danut):

Pentru iehovisti ti-ai dat seama ca mai important decat ce spune Biblia este socotit mesajul brosurilor liderilor sectei...
Ei calca in picioare 2000 de ani de istorie a Bisericii pentru a da crezare unor predicatori tarzii...

| danut a răspuns (pentru milan9):

Problema lor este ca incearca sa manipuleze cuvantul Bibliei fara o sustinere a acesteia. Daca te uiti la standurile lor de pa srada ai sa citesti cu uimire: Ce spune IN REALITATE BIBLIA, adica Biblia nu spune ce scrie in ea ci avem noi INTELESURILE noastre. Imi permit sa reproduc ce a spus Domnul Isus lui Petru : inapoia mea Satana.

| alexandrualind a răspuns:

Nu,dar e fiul lui Dumnezeu.

| Staind a răspuns:

Este. Cum sa nu fie?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu este Dumnezeu. Iisus Este Dumnezeu adevarat,din Dumnezeu adevarat, unicul nascut, nascut nu facut, cel prin care toate s-au facut, si care s-a nascut de la tatal mai inainte de toti vecii.Si care este slavit impreuna cu tatal si cu duhul sfant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

| gingergirl1 a răspuns:

Dumnezeu se manifesta in 3 "forme " : Dumnezeu Tatal, Dumnezeu Fiul si Dumnezeu Duhul Sfant.
D. Tatal NU este Fiul, D. Fiul NU este D. Duhul Sfant, D. Duhul Sfant NU este Tatal, D. Tatal NU este D. Duhul Sfant.
DAR. D. Fiul ESTE Dumnezeu, D. Fiul ESTE Dumnezeu si D. Duhul Sfant ESTE Dumnezeu.
Gandeste-te la apa. Exista o singura apa, dar se manifesta in 3 forme : prin starile de agregare : lichid, solid si gazos.
Si eu eram un pic nelamurita la capitolul acesta, dar am inteles la cursurile de cateheza pe care le fac cum si in ce fel stau lucrurile happy

| MistretulPufos a răspuns:

Eu cred ca este Monstrul Zburator din Spaghete

| ἶῆfἶῆἶƮყ a răspuns:

Da 100%

Allah / Satan, an Angel who rebelled against JESUS (GOD), and JESUS KICKED HIM OUT OF HEAVEN, now HE COMES DECEIVE U, HE CAN; T DECEIVES US. U CHOOSE TO BE DECEIVED, SO, WHAT BUSINESS HAS SATAN WITH MUHAMAD(the demonic influenced false prophet :| )
---> muhamad knew he was possesed
Sirat Rasul Allah, ibn Ishaq page 106:
Muhammad say "Woe is me, POSSESSED, Never shall the Quraysh say this of me! I will go to the top of the mountain and throw myself down that I may KILL MYSELF and gain rest."
Muslims (You have no proof ISLAM is from God. Bible can't be disproved by no one.
Either worship God who sent all prophets or a false prophet ), atheists, Jews:
Just type THIS WITH CAPITAL LETTERS -->
I REFUSE TO WORSHIP. SATAN (╯°O°)╯┻┻
AND I WANT TO OBEY JESUS REPENT GET IN MY KNEES BECAUSE JESUS SAID. ASK ANYTHING IN MY NAME I WILL DO IT
Whole World knows about fake prophet, MuhaMad, just type Muhamad prophet.
will appear > __> false, yep, Jesus's Laws are Everywhere
Beware of false prophets!
all agree JESUS IS GOD, if you DON'T THEN WHO WILL AGREE WITH YOUR BOOK, i TELL YOU, no one wink emoticon
DON'T BE IGNORANT OF YOUR BOOK
ACCORDING TO BIBLE AND QURAN JESUS IS GOD LORD ALMIGHTY
GET TO YOUR SENSES HUMAN: )
To ALL Muslims: JESUS In the Qur'an
======== A†Ω=======
According to your Qur'an the following "favors" are given exclusively to JESUS.
1. Born of a Virgin, Holy without sin (Qur'an 3:45-47)
2. Eludes death ascends to Heaven (Qur'an 4:157)
3. Satan had no Power over JESUS (V4, Book 54 No 506)
4. Allah strengthens JESUS with the HOLY SPIRIT (Qur'an 2:87)
5. Allah gives JESUS the Ingil (Gospel) (Qur'an 5:46)
6. Only Allah has the Power to create life…JESUS is given the same Power as Allah;) to create life (Qur'an 5:110) and in Bible, jesus fulfiled the Isaiah 43:10 prophecy, God will CAME as a servant, acording to bible jesus is God WHO CAME IN FLESH/BECAME HUMAN and He gave authority AND POWER to the body He took
7. Allah gives JESUS (not Moses or Abraham or Muhammad) but JESUS the privilege of returning to earth in the last days "Hour of JUDGMENT" (Qur'an 43:61)
======== A†Ω=======
1. Allah / Satan and Mohammad will say to you I told you JESUS was SINLESS (only GOD is SINLESS).
2. Allah / Satan and Mohammad will say to you I told you JESUS was born of the Virgin Mary and…(Who was HIS FATHER?) you should have figured it out HE was the SON of GOD.
3. Allah / Satan and Mohammad will say to you I told you I was the DECEIVER (Surah 3:54, Surah 7:99, Surah 27:50).
4. Allah / Satan and Mohammad will say to you I told you to listen to CHRISTIANS why didn’t you? and will LAUGH at you burning in HELL.
Go read your Sura 10:94, Sura 21:7 both say if you have any Questions go to the people of the BOOK (BIBLE) Sura 29:46 is even better it tells you DO NOT ARGUE with the CHRISTIANS why? Cause we have been given the TORAH & the GOSPELS as a sign for you † Sura 4:136 it’s even better oh ye Muslims go that which has been given to you from before those scriptures (the BIBLE) they are signs for you! So here you go from your own Quran, listen to CHRISTIANS.
Mohammad did say " if anyone changes his islamic religion KILL him " (bukhari hadith, volume 9:57)
(Quran is like poison mixed with honey).
Good Luck getting o u t of evil ISLAM.
Open your eyes you’re going to HELL.
ΙΧΘΥΣ
A†Ω]
ALLAH FAILLED :
http://sunszet.tumblr.com/…/after-seeing-this-youll-be-para…
Muhammed ADMITS Lieing TO YOU. Quran 22 : 52 - 53 Quran 17 : 73 - 75 Quran 53 : 19 - 20 Receiving messages from satan and Delivering them to people...as if they were from GOD IN YOUR OWN QURAN pls check it out!

Don't doubt. make no mistake ‪#‎Allah‬ ‪#‎is‬ ‪#‎Satan‬
this is SATAN'S second attempt to be worshiped as God. he did once but failed God is reserving him for fire along with all who follow him

ALL God said in scriptures fulfilled.
mAke no mistake ‪#‎Jesus‬ #is ‪#‎God‬
Jesus sent Himself :)
http://sunszet.tumblr.com/......father-has

http://sunszet.tumblr.com/......that-jesus

| Hyung17 a răspuns:

Nu are sens...

| mentholinks explică (pentru Hyung17):

Da, pentru ca de fapt Isus este doar Fiul lui Dumnezeu.

| Coquina2 a răspuns:

Fair enough.
isus, dumnezeu=inexistenti, deci inexistent=inexistent.
moama ce-mi place matematica, mai vreau sa rezolv niste ecuatii, mai da-mi niste teme.

| slayer678 a răspuns:

Nu