| Vernusio a întrebat:

Credeti ca exista karma?

8 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Ai mai intrebat parca asta, karma este echivalentul destinului. Daca am fi predestinati cand ai vrea sa o iei la stanga ai lua-o la dreapta ca asa ti-a fost scris. Nu, Dumnezeu a lasat omului dreptul de a alege, atunci NU EXISTA destin sau karma.

| T0T a răspuns:

Nu prea cred.

| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

E irelevant ce crede lumea. important e ce poate dovedi. de exemplu inainte lumea credea ca Pamantul e plat.

| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

Asa cum e irelevand daca lumea crede ca exista dumnezeu. relevant e daca pot dovedi.

| DiamondEyes a răspuns:

Da.

| Supicadepui a răspuns:

Nu stiu, dar iti voi da un exemplu care pe mine m-a pus pe ganduri. Intr-o zi de vara, ma uitam la flori, le admiram, pana cand am pus ochii pe una si am smuls-o din pamant cu rautate. Peste cateva minute, mi-am dat seama ca am savarsit o fapta rea si am zis sa ma revansez, udand florile. In timp ce udam florile cu stropitoarea, nu stiu cum, dar am alunecat si am varsat toata apa aceea pe mine. Imediat am constientizat ca asta e un fel de karma. Sfarsit!

| Denydede98 a răspuns:

Bună! Vrei sa afli mai multe din domeniul paranormal, trimite-mi un mesaj pe yahoo sau un mail pe adresa professional.radiomaker12@yahoo.com și eu te voi contacta. Lasă-mi în mail un profil de Facebook sau un număr de-al tau de telefon și vei afla răspunsul. Te asigur.