| JajaAliensHere a întrebat:

Credeti ca seria de filme Matrix este facuta de illuminati?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
15 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Abureli.

| Bogdanux a răspuns:

Si Harry Potter sunt de fapt filme cu mesaje subliminale sataniste. (nu am zis-o eu, ci am citit undeva)

| Ucigasuldeprostie a răspuns:

Pai da dar sunt doua parti ale iluminati una care se ocupa de progresul uman prin stiinta si cea de-a doua cea care incearca sa defaimeze credinta fizica de ex: tot ce inseamna biblie biserici etc. Dar tot nu ii consider satanisti... adica e o diferenta mare intre satanism si iluminati.

| CobraLeon a răspuns:

Esti nebun...

| danut a răspuns:

Astia nu se ocupa cu filme ci cu Noua Ordine Mondiala.

| jadir a răspuns:

Buna Lucia,explica-mi te rog ce intelegi tu prin Illuminati? Illuminati/mai marii omenirii/Masoni sau Illminati/armatu lu satan? In nici unu dintre cazuri nu vad nici o potrivire. Daca ai fi intrebat Codu lu Davinci daca a fost facut de Illuminati, as rapunde tot ce este posibil, avand tema si subiectu specific Illuminatilor/Satanici.

| jadir a răspuns:

Scumpa mea Lucya fara supararea dar nimeni nu stie si nu cunoaste familiile Masone.Iar a fi Mason trebuie sa fi 1. Evreu 2.Nu devi mason.Mason te nasti 3. Daca ar fi sa fie mason si ti-ar dezvalui acest secret acum nu ai mai putea avorbi si nici el.Nu te supara pe mine dar ati dai seama ar insemna ca el este unu dintre oamenii care domin lumea.

| jadir a răspuns:

Lucia fie asa cum vrei tu sa fie.Ati spun pentru ultima data Illuminati sunt de 2 feluri, iar familiile de care spui tu fac parte din categoria Illuminatilor/Noua Ordine as cum le spui tu. Familiile de Masoni sunt famili de evrei, ei se nasc Masoni si nu li se cunoaste identitatea.Adolf Hitler omora toti evrei tocmai pentru a ajunge la familiile masone si cum nu li se cunoste identitatea ai omora pe toti a vrut sa stinga febra masonica insa nu a reusit.Asa cum a incercat sa unifice Europa, care azi este un vis aproape implinit U.E dar sa reusit prin manipulare pe timp de pace.Sunt si secte satanice care se auto intituleaza ca fiind illuminati de aici si confuzia intrea Noua ordine si satanism.Tot confuzie este si intre Noua ordine si Masonerie.Masonii au condus lumea inca din vremuri foarte indepartate iar acum cei din Noua ordine doresc sa le ia locu asa cum am spus mai devreme,Adolf Hitler a incercat dar fara reusita. Dumanul principal a Illuminatilor din Noua ordine sunt acum arabi care lupta cu arma si Masonii care lupta psihologic si financiar. Orcum din tot kk asta noi oameni de rand platim cu varf si indesat, uite criza economica globala, si ``atentatele`` planuite cu mult timp.

| JajaAliensHere explică:

@Jadir Am un prieten de familie care face parte din masonerie si mi-a spus multe lucruri infricosatoare, cum ca ar fi dat un juramant impotriva lui Dumnezeu si ca in fiecare an fac incantatii intr-o cladire construita de illuminati in Bucuresti. De asemenea, am tot auzit de noul ordin mondial, iar astea nu sunt povesti, totul e real, doar ca unii dintre noi nu vor sa accepte adevarul.

| JajaAliensHere explică:

@Jadir Nu chiar, in Romania avem destui masoni (in special in parlament). Ei sunt doar adepti, nu sunt stranepotii familiilor fondatoare illuminati. Si asta nu e valabil numai in Romania, ci in toata lumea exista adeptii masoneriei. Iar cele 13 familii fondatoare sunt: 1. Astor
2. Bundy
3. Collins
4. DuPont
5. Freeman
6. Kennedy
7. Li (China)
8. Onassis
9. Rockefeller
10. Rothschild
11. Russell
12. van Duyn
13. Merovingian (Casele Regale europene).

| thealchemist a răspuns:

Nu.

| kurinkita a răspuns:

Porcaria aia numita Matrix are in spate un drogat si un homosexual. Ideea din spatele acelor filme de 2 bani e inspirata de Ghost in the Shell, fapt recunoscut chiar si de cele 2 specimene (pentru. cunoscatori).

| Castiel a răspuns:

WTF esti dorgat?

| BallerVD a răspuns:

Si de asta sunt Ateu ^.^! Atata cearta pentru o fiinta care nici nu stiti ca exista...

| RzzV a răspuns:

E facuta de fratii Andy și Larry Wachowski nu de illuminati!