| sabin89 a întrebat:

Credeți că va fi canonizat Google? Că a ajutat și continuă să ajute pe mulți. Mai mulți decât a ajutat Sf. Gheorghe, de exemplu; sau Sf. Paraschiva.
Sf. Google! N-ar suna rău.

13 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Google este pistol cu apă pe lângă inteligența artificială.

| lpavel a răspuns:

NU! Nu va fi pentru ca canonizat poate fi o persoana sfanta nu o corporatie! Si nu ajunge sa ajuti, trebuie sa fi sfant!

| gabicoo a răspuns:

Eu aș canoniza-o pe sfânta "Săniuța" - a vindecat generații de români de depresie. Și a fost alături de nația noastră la nunți, botezuri, cumătrii și înmormântări (nu degeaba i se spunea ultimul drum).
Nu?
winking

| sabin89 explică (pentru gabicoo):

Care săniuță, stimabile?

| gabicoo a răspuns (pentru sabin89):

Auăleuuuu. Nu ai auzit de băutura spirtoasă cu pretenții de vodka - Săniuța? Face parte din istoria poporului român.
Chiar așa de tânăr ești că nu ai auzit de ea?

Și dacă îți spuneam de coniacul Vidra - zis și Șoricioaică - cum reacționai?

| gabicoo a răspuns (pentru gabicoo):

Sau de frecția "Diana" consumată la greu pe șantierele patriei. Asta consumau constructorii care au construit blocurile României socialiste.

Câți ani ai. Ca să-mi fac o idee.

| anonimg a răspuns (pentru gabicoo):

" Sau de frecția "Diana" consumată la greu pe șantierele patriei. Asta consumau constructorii care au construit blocurile României socialiste."
De-asta toate zidurile sunt strâmbe. Și eu care credeam că a bătut vântul când eu pus firul cu plumb. Sau se putea face tărie și din firul de plumb? Nu m-aș mira. ʘ⁠‿⁠ʘ

| gabicoo a răspuns (pentru anonimg):

Era o legendă că se poate face tărie din pufoaică - haina purtată de muncitori pe șantier.

| anonimg a răspuns (pentru gabicoo):

Ha ha! Da, așa e. Și eu am purtat haină din aceea! (⁠•⁠‿⁠•⁠)

| gabicoo a răspuns:

Renunț la canonizarea Vodcii Săniuța și-l propun pe "Sfântul Cinci" - izbăvitorul de restanțe.
Presupun că ești student - Succes în sesiune.

| KovacsB a răspuns:

Google are si o memorie buna tine minte toate cautarile, iti cunoaste toate secretele si este foarte discret, exact ca Iisus, impartaseste doar cunoscutilor informatiile" importante".

| EestiSodalane a răspuns:

Sabin, credeam că ești om serios din întrebările tale, dar vad ca vrei sa trollezi

| sabin89 explică (pentru EestiSodalane):

Orice om serios mai și glumește. Scuze dacă întrebarea asta e cam deplasată.