| DarkRoses a întrebat:

Cum arata Dumnezeu pentru voi?

Răspuns Câştigător
| RXN a răspuns:

Eu sunt propriul meu Dumnezeu.

28 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Dumnezeu este Duh.El este Creatorul,cel ce imi poarta de grija, El este dragoste, plin de bunatate si bogat in indurare.Este totul pentru mine.

| SaveTheNature a răspuns:

Pentru mine arata ca un chip de care nu te poti satura,ceva la care privesti cu nesfarsire,care te bucura mai mult decat cea mai mare bucurie pe care ai simtit-o toata viata, si care te face sa radiezi de fericire, de implinire si de paceUn chip luminos si plin de dragoste si iubire.de culoare fericire.Nu mai am cuvinte.Nici nu se poate exprima in cuvine se poate doar simti.Gandeste-te ce simteai cand erai copil ce simteai cand erai cu adevarat fericit:X

| DenisejUSTmE a răspuns (pentru SaveTheNature):

Minunat raspuns!happy

| sinx a răspuns (pentru SaveTheNature):

Sigur... cati ani ai? happy

| SaveTheNature a răspuns (pentru sinx):

26 Nu am inteles ce ai vrut sa spui prin sigrurhee hee)

| sinx a răspuns (pentru SaveTheNature):

Eee... nimic. Fiecare cu credinta sau cu necredinta lui. La mine e varianta 2.

| SaveTheNature a răspuns (pentru sinx):

Ce vrei sa spui ca nu inteleghappy

| Damasc a răspuns:

Nu arata.

| DorelSudoru a răspuns:

Ca dracu

| Polaris a răspuns:

Dumnezeu suntem noi.

| iEmonel a răspuns:

Ca mine pentru ca eu sunt Dumnezeu. big grin

caramela
| caramela a răspuns:

Poate nu exista un tipar anume sa stim cum arata, dar eu stiu ca Dumnezeu este acolo unde vrem noi sa fie, si ne indruma pasii atat timp cat credem in el...

| carminaburana43 a răspuns:

Spirit, lumina, iubire.

| noktambul a răspuns:

Cu degetul aratator laughing

| DenisejUSTmE a răspuns:

Nimeni nu stie cum arata Dumnezeu.In Biblie spune ca cine l-a vazut pe Fiul l-a vazut si pe Tatal. Dumnezeu este iubire, dragoste si lumina pentru sufletele noastre.El este Tatal nostru, iar noi suntem copii lui.

| DarkRoses explică (pentru DenisejUSTmE):

Adica nu exista niciun fiu si niciun tata.Este una si aceeasi chestie, fiinta...cum vreti s-o luati.Asta daca nu cumva sunt gemeni.laughing

| DenisejUSTmE a răspuns (pentru DarkRoses):

Fiul a venit pe pamant, iar Dumnezeu Tatal a fost acolo ( in cer) si inca mai este.Nu sti ca Isus s-a inaltat la cer?

| 220V a răspuns:

Pentru mine arata ca un politician din parlament, cu burta mare si care doarme toata ziua la servici si in afara de asta SFORAIE

| AnghelB a răspuns (pentru 220V):

Cind o sa crapi o sa ai o surpriza.

| Just4Joker a răspuns:

Ca un zeu, un atotputernic, un bun prieten.
Cat despre aspectul fizic, ca in icoane. ( ca pe isus hristos)

| LordCronos a răspuns:

Ca Iisus Hristos.

| AtlantisMe a răspuns:

Iisus Hristos a spus ca cine ma vede pe mine il vede si pe Tatal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca un om. Ca un prieten ce ma sustine in tot ceea ce fac. Chiar si cand il tradez, el ma iubeste pentru ca va tine la mine intotdeauna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.google.ro/......tp?/imgres

| 12UFFY a răspuns:

Un barbat batran, maret cu o voce f patrunzatoare si cu riduri expresive pe fata.Parul alb imaculat,la fel si barba si o expresie de om ganditor si intelept.Un om bun, un prieten adevarat care nu te lasa niciodata la greu.Dar normal ca toate acestea nu sunt adevarate pentru ca dumnezeu este spirit, nu e facut din materie.

| bunjy a răspuns:

On om in varsta cu barba alba el insusi fiind alb cu suhul sfant si cu iisus hristos acolo

| NuDauFunda a răspuns (pentru bunjy):

Nu cumva il confunzi cu Mos Craciun?

| Fußball a răspuns:

Pe Dumnezeu nu l-a vazut nimeni.dar toti stim cum arata Domnul Iisus Hristos,ca doa El este Dumnezeu intrupat,deci este Dumnezeuhappy perfect,sfant,drept,atotputernic,atotstiutor,bland, iubitor, etc calitati la infinit happy