| Dorugar a întrebat:

Cum considerati ca este o religie care are la baza afirmatii de genul: "Legea lui Dumnezeu este un GUNOI"
a este o religie a lui Dumnezeu?
sau
b este o religie a satanei?

Dar daca biserica acestei religii a comis zeci de milioane de bicisnicii, cum este ea?
c) Sfanta?
sau
b )Diabolica?

Răspuns Câştigător
| M25M a răspuns:

Am inteles foarte bine intrebarea insa, sa imi fie cu iertare, nu am fost de acord cu variantele propuse de tine care, desigur, sunt legitime, dar in ceea ce priveste realitatea, esenta, eu le consider pe cele propuse de mine ca fiind valide.
Consider ca o religie care spune " Inchinati-va la zeul acesta, caci acel pe care il venerati este perimat, nu este bun etc." vrea sa-si impuna dogmele si sa castige o majoritate de sustinatori. De asemenea cred ca biserica care comanda torturarea si uciderea a milioane de oameni nu poate fi decat criminala.
Tu ai mers pe raportul valentelor bine-rau, iar eu am ales sa merg pe ceea ce este in fond.
Dar ca sa iti respect varianta propusa de a raspunde atunci la ambele intrebari aleg ca raspuns b.

2 răspunsuri:
| M25M a răspuns:

Raspuns la prima intrebare:
Varianta C - o religie ce se vrea a fi dominanta
Raspuns la a doua intrebare:
Varianta C- criminala

| Dorugar explică (pentru M25M):

Toate religiile se vor dominante, dar intrebarea nu se referea daca era dominanta sau nu, ci la faptul daca este satanica sau nu?

| M25M a răspuns (pentru Dorugar):

Am inteles foarte bine intrebarea insa, sa imi fie cu iertare, nu am fost de acord cu variantele propuse de tine care, desigur, sunt legitime, dar in ceea ce priveste realitatea, esenta, eu le consider pe cele propuse de mine ca fiind valide.
Consider ca o religie care spune " Inchinati-va la zeul acesta, caci acel pe care il venerati este perimat, nu este bun etc." vrea sa-si impuna dogmele si sa castige o majoritate de sustinatori. De asemenea cred ca biserica care comanda torturarea si uciderea a milioane de oameni nu poate fi decat criminala.
Tu ai mers pe raportul valentelor bine-rau, iar eu am ales sa merg pe ceea ce este in fond.
Dar ca sa iti respect varianta propusa de a raspunde atunci la ambele intrebari aleg ca raspuns b.