| Toluk19 a întrebat:

Cum credeti, papa de la Roma a ajuns in rai?

12 răspunsuri:
| Polaris a răspuns:

Scaunul papal e circ pentru catolici, special conceput și popularizat drept ceva sacru și divin. Totu-i doar publicitate costisitoare pentru Mântuitorul vostru post-crucificat. Scaunul ăla a stat sub fundul a numeroase persoane "păcătoase" (în ochii voștri, eu o să le numesc doar umane) sau monștri ipocriți sanctificați. Aș zice mai multe, da-ncepe Courage pă Cartoon Network.

| 6DuckMeJesus a răspuns (pentru Polaris):

Nu ti s-a parut ca acel caine mov aduce cu reprezentarea lu' d-zeu de pe icoane?

| Toluk19 explică (pentru 6DuckMeJesus):

Cititi apocalipsa Cap 17.

| 6DuckMeJesus a răspuns (pentru Toluk19):

E vorba de un catel roz? Ah la dracu, nu am dat de capitolul asta... acum ma bag.

| Toluk19 explică:

Pur si simplu unde credeti ca este acum Ioan Paul 2?

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

Nu,e in roma l-am vazut la tv serios pare el asa mai mort

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Privita prin prisma unui credincios,asa cum am inteles ca esti,intrebarea aceasta,precum si anterioara,mi se par mai curand inspiate de diavol,decat de o divinitate din jurul lui D-zeu,deoarece:
- daca te-ai adresat credinciosilor, ii indemni sa faca niste aprecieri care nu poate fi facuta de ei despre un reprezentat al sau pe pamant, mai ales ca nu au elementele necesare. Pacatul facut, comentariile facute putand agrava disputele dintre bisericele surori, nu poate folosi decat diavolului.:
- daca te-ai adresat ateilor poti sa primesti 2 tipuri de raspunsuri :a).ca va ajunge in iad (nu are rost sa spun si motivele), contribuind astfel la adancirea conflictulti interconfesionar, cu accentunare pe poporul roman, preponderent ortodox; b).ei, necrezand in existenta lui D-zeu, vor da un raspuns logic:in pamant.

| MasterYoda a răspuns:

Daca nu i s-a stricat autobuzul pe drum, da

| vitbsk a răspuns:

La care dintre ei te referi, la Ioan Paul II?
Depinde de nivelul spiritual la care a ajuns în timpul vieţii.
Faptul că s-a întâlnit cu cel care îl împuşcase în închisoare fără pază, ba mai mult l-a şi iertat, cred că zice multe despre acest om.
Mai ales că a prezis polonilor că vor scăpa de comunism fără vărsare de sânge.
Nu sunt nici catolic, nici ecumenist, cred doar că există şi printre ei oameni care au atins un nivel spiritual mare pentru că au trăit după legea lui Hristos şi nu după schismatisme.

| ZigZagMTFK a răspuns:

Pai nu se stie. Noi nu avem de unde sa stim. Depinde ce alege Dumnezeu. Cand este vorba de aceste lucruri ( rai si iad) nu putem sa credem ca un om a ajuns in iad sau rai.Ti-am spus totul depinde de Dumnezeu.