| citrixma a întrebat:

Cum dovediți existența celui de al 3 - lea ochi? când de fapt m-am născut cu 2 la fel și tu, de unde ați mai adăugat unul? cum când mă uit în oglindă văd 2 tu vezi 3 dacă te uiți în oglindă? sau doar în mintea ta și cu gândul îți dă impresia de a avea 3 ochii?

28 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Al treilea ochi, supranumit si "ochiul maro" este undeva in partea posterioara la jumatatea planului coronal.

| Dorugar a răspuns (pentru Inferno):

Da dar acest al 3 lea ochi se vede doar uitandu-te in partea dorsala a matului gros al unui pensionar care din greseala si-a inghitit ochiul de sticla

| RAY a răspuns:

Eu in oglinda am 4 ochii, al trelea ochii o reprezinta inconstientul nostru

| sublime89 a răspuns:

Atatea intrebari sunt pe TPU in legatura cu al 3-lea ochi ca deja m-am saturat. Sa nu auda lumea o nazbatie ca imediat vorbesc cu totii despre ea. Ciudat cum despre stiinta adevarata nu vorbeste aproape nimeni. Interesant cum cei mai inchisi la minte oameni sunt si cei mai convinsi ca au al 3-lea ochi deschis.

| LePotato a răspuns:

Eu am 4 ochi, stiu...sunt special #_#

| citrixma explică (pentru LePotato):

Serios cu gândul și eu pot avea nave de extratereștri doar gândindumă, dacă tu ai 4 ochii eu am 10 picioare mă crezi dar în gând.

| LePotato a răspuns (pentru citrixma):

Serios?!

Wow

| Dorugar a răspuns:

Astea cu al 3-lea ochi sunt snoave, cei care spun asta considera ca glanda pineala este al 3-lea ochi, ceea ce este o prostiepentru ca glanda pineala nu are nicio functie si nici alcatuirea care sa o faca sa fie considerata un ochi!

| citrixma explică (pentru Dorugar):

Problema este că inconștiiența e activă și joacă rolul de conștiință ar trebui să se ducă la psiholog sau să nu mai creadă că au ochi în frunte, viziunile vin prin inconștiință crezând ce nu există, faptul că ești inconștiient de faptul că există ochi în frunte și nu piele e cam nasol, trebuie ceva anti depresive, fraților trăiți în imaginație sau realitate puf vă joacă mintea așa după inconștiință, doar psihologu te poate salva să nu mai vezi ceea ce nu există, problema mentală este inconștiința...

| citrixma explică (pentru citrixma):

Inconștiința te face să crezi multe, un om inconștient este inconștient și un om conștiient e conștient vați pierdut mintea vați pierdut mintea? cum frate să credeți prosti ce nu există, asta înseamnă că mintea vă joacă după cum vrea și e cazul de a merge la psiholog când ajungi să crezi ce nu există cică ochi în frunte, cică trebuie deschis, frate dacă era așa te nășteai cu el deschis, problema este că în mintea ta se crează un nivel avansat de inconștiință gândindute la ce nu există și ajungi să crezi ce nu există, încercați să nu vă mai smintiți mental

| anonim_4396 a răspuns (pentru citrixma):

Trebuie deschis in sensul sa-l activezi. Nu trebuie sa fie vizibil ca sa existe, e un ochi al mintii. Mintea ti-o vezi? Nu ti-o vezi dar tu judeci cu ea. Asa si cu acest ochi, exista si isi face treaba.
Nu poti sa dovedesti inexistenta lui pentru ca nu crezi in el sau ai dat fail cand ai incercat asta. Sunt oameni care au aceasta abilitate psihica, de ce esti invidios acum...

| citrixma explică (pentru anonim_4396):

Inconștiența te face să crezi ce nu există, când ai halucinația asta este cazul de a merge la doctor, du-te și te tratează că o să vezi avione, și o să vezi ceea ce nu există, o să îți joace mintea feste, ai trecut tu prin niște chesti mai delicate, de la concentrare au început aceste iluzi în capul tău, Inconștiiența jocă rolul de conștiință în capul tău, e cazul de a merge la un psiholog dacă nu vrei să vezi avioane mai încolo, du-te și te tratează psihic pentru binele tău, ai impresia că se înâmplă tot ceea ce zici, tratezăte și nu mai crede ce nu există.

| citrixma explică (pentru anonim_4396):

Am încercat și eu și aproape că mi-a eșit să mă mint singur, a început să pulseze și să se activeze inconștiința în capul meu o banală tâmpenie îți crează ție această iluzie gând mintea îți joacă festecum vrea, și toate gândurile și alea le ai pe baza inconștienței crede-mă știu eu cum vă mințiți mental, te minți tu pe tine, eu am stopat această prostie care e în capul tău pe baza credinței, te-ai forțat practic să crezi ce nu există și asta îți dă iluzia că ai tu ce ai, prin forță spun ți-a intrat și în sânge, tu ai în sânge această iluzie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru citrixma):

Omule ai o problema(sau mai multe). N-am zis ca e vorba de mine. M-a sochezi cu acest comentariu spunandu-mi mie ca pulseaza si se activeaza incostienta, ai idee despre ce vorbesti? Ce ar avea sangele cu ceea ce gandesc, cred? Tu chiar ai luat-o razna.

| anonim_4396 a răspuns (pentru citrixma):

Inconstienta nu te face sa crezi, inconstienta te face sa nu realizezi ceva. Ea nu provoaca halucinatii laughing E cazul sa mai iesi pe afara sa vezi si tu avioane. Constiinta n-are de-a face cu constientizarea sau inconstientizarea, faci tu aluzie fara sa gandesti ce scrii. Repet ca sa dormi linistit: nu folosesc al treilea ochi, foloseste tu al doilea creier.

| citrixma explică (pentru anonim_4396):

Dacă tu crezi că ai 3 ochii nu te contrazic crede că ai 4 și ai 4, dacă eu spun cred că mai am 2 picioare și încă două care mă ajută să călătoresc în univers mă crezi ești paranoia imaginația îți jocă feste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crezi ca daca ti'ai sters intrebarea de la Stiinta si filozofie sau daca ti'ai schimbat numele ...nu imi dau seama cine esti?
Sti? Ma intreb daca nu cumva suferi de Alzheimer ...pentru ca pe data de 16 august ai postat o intrebare prin care spuneai ca noi nu avem intelegerea ta pentru ca tu ai deschis al treilea ochi si acum imi vi tu mie si imi spui ca nu exista asa ceva... OFFFFFF (._.)

| BogdantheDreamer a răspuns:

Citeste despre glanda pineala.

| TheImpaler a răspuns:

Oare ce legale fumezi...

| citrixma explică (pentru TheImpaler):

În primul rând am o lună de când am lăsat tigările, și nu fumez legale de ce te încrezi când nu ști situația?

| TheImpaler a răspuns (pentru citrixma):

De ce ma incred......adica?

| citrixma explică (pentru TheImpaler):

Deja ai spus oare ce fumezi legale ce apropouri bați când nu ai cunoștință de cauză? de ce le bați, și bați câmpii care nu există, așa crezi tu?

| TheImpaler a răspuns (pentru citrixma):

Deci prietene... exprima-te si tu cu cuvintele tale. nu mai incerca sa folosesti expresii auzite pe la tv, ca nu-ti iese...

| citrixma explică (pentru TheImpaler):

Dragă sau dragule nu folosesc expresi de la tv dar dacă ți se pare, de ce vorbești din necunoștință de cauză spunând (Oare ce legale fumezi) În primul rând nu am fumat legale, și nici alt tip de drog, nu fumez, nu batre apropouri care nu există, adică te gândești la ceva ce nu am făcut.

| TheImpaler a răspuns (pentru citrixma):

Deci clar nu-ti iese cu exprimarea. las-o asa...

| citrixma explică (pentru TheImpaler):

Pai dacă nu o înțelegi mai tărănește îți explic de ce te gândești ca am fumat ceva legale de ce spui oare, ești sigur(ă), mă cunoști? dormim în aceiaș cameră, mănânci cu mine la masă, îmi aduci tu apă răspunsul tău e nu, și de sigur apropouri dai ca și cum am fi locuit împreună și ai fi văzut tu ce fac, oare nu faci o greșală să spui Oare nefiind sigu(ă).

| TheImpaler a răspuns (pentru citrixma):

Incercam sa-ti gasesc o scuza plauzibila pentru modul tau(dificil) de exprimare.

| citrixma explică:

Frate nu crede în așa ceva e doar în mintea ta, e imaginația ta, tu crezi în prostia asta cu al 3 -lea ochi? fratele meu deschide ochii cu care te-ai născut să vezi realitatea, nu accepta să vezi ce nu există... OMG tu vezi cu un ochi care de fapt nu există