| Inferno a întrebat:

Cum este cand te rogi la Dumnezeu si simti ca te ajuta?

16 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Sunt niste experiente extraordinare.Atunci cand toate lucrurile par potrivnice cand d.p.d.vedere omenesc pare imposibil, tu iti pui increderea in Dumnezeu si El face minuni! Chiar daca raspunsul intarzie, el vine negresit.

| EmaS a răspuns:

Te plateste bine, vad ca ii faci multa reclama.

| Allrc24 a răspuns:

Simti o mare pace in suflet si o bucurie nefireasca nemateriala. simti intr-adevar ca viata ta are un scop precis acela de a fi in comunine permanenta cu Dumnezeu cel care te iubeste, te ocroteste, te indruma si cel mai important ne-a salvat de la pedeapsa eterna care esra insa meritata de noi prin Jertfa Fiului SAU
Slava Domnului!

| Raniia a răspuns:

Acum m-am rugat si am simtit prezenta Lui si raspuns la rugaciune.El este VIU in veci de veci.

| Allrc24 a răspuns (pentru Raniia):

Nu-ti mai trebuie nimic cand simti prezenta iubitoare a Domnului. nici bani, nici averi, nici placeri, nici familie, nici mancare etc nimic. doar dorinta arzatoare catre Dumnezeu. Domnul sa ne binecuvinteze pe toti si sa ne ierte de pacatele noastre mari si grele in mila Lui nemarginita. o seara placuta

| Raniia a răspuns (pentru Allrc24):

Astazi,eu umblu in realitatea noii vieti de neprihanire pe care am primit-o in Cristos. Dumnezeu sa te binecuvantez! Oseara placuta!

Răspuns utilizator avertizat
| William a răspuns:

Este o bucurie nespus de mare (cel putin in cazul meu).

| Crisis a răspuns:

Orgasmic.

| kamykaze88 a răspuns:

Nu te ajuta nimeni, este vorba de auto-sugestie si plus ceea ce simti este o emotie care o ai implantata de mic in cap, ca un om invizibil te asculta si te iubeste daca te inchini lui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ma rog des lui Dumnezeu si chiar in dese randuri El imi ofera ajutor. Si in situatii dificiele ma rog si cand ies din acele situatii ma rog Lui si ii multumesc.

| ateuNEGATIV a răspuns:

Inferno isi pierzi timpul, si eu il simt pe zeus cand tuna afara

| ateuNEGATIV a răspuns:

Allrc24 nu isi trebuie dar le ai, ipocrizia asta crestina auzi ca ei nu vor nimic doar dragostea lui dumnezeu dar in realitate disperati dupa banii astia cred ca pacalesc pe dumnezeu

| Danielcristian a răspuns:

Incearca pe pielea ta, de ce ceri pareri pentru asa ceva?

Cred ca asta nu e o intrebare, ci doar un sistem de conversatie sau de plictiseala din partea Dumneavoastra.

| RoseQueen a răspuns:

Este un sentiment ce nu se poate descrie in cuvinte deoarece specia umana nu poate crea un cuvant care sa cuprinda toata fericirea si implinirea acelei persoane.

| euuughopp a răspuns:

Da..eu simt cu adevarat..roagate din inima si cu cuvintele tale, nu spune tot rugaciunea care o stii pe de rost. spune cu cuvintele tale din inima.Iar la sf. daca spui Prin fiul tau, care sa jerfit pentru noi, te rog primeste aceasta rugaciune.Amin,si gata! succes