| norbyy a întrebat:

Cum fac ritualul wicca?{chemarea demonilor}. credeti ca e periculos?

Răspuns Câştigător
| Varahil a răspuns:

Daca ma uit mai bine,realizez ca nici exorcist nu stii ce inseamna. Exorcistul nu cheama demonii.
Pe de alta parte,sfatul meu sincer e sa stai cuminte, si sa nu te preocupi de lucruri pe care nu le poti controla nici acum, nici mai tarziu.Nu stiu ce film cu exorcisti ai vazut,sau ce ai visat,de esti convins ca poti si tu,dar te asigur ca-n realitate e altfel.
E periculos? NU! E mult, mult, mult mai mult decat periculos.Inca nu s-a inventat termenul...

16 răspunsuri:
| Allrc24 a răspuns:

Sa nu faci prostia asta! eu te sfatuiesc sa renunti la prostii si sa spui Tatal Nostru la culcare. stai linistit in banca ta, nu te baga in belele cu mana ta. un exista termen care sa defineasca gradul de pericol.e extrem de periculos.repet sa nu faci asta!

| Inferno a răspuns:

Eu stiam ca wicca este o religie pasnica ce venereaza natura.

| Inferno a răspuns:

Hai ca mi-am amintit cum se face:
Faci o pentagrama cu, creta si la fiecare colt pui cate o lumanare wicca.Pentagram are rol de protectie.
Apoi inconjori casa de 3 ori spunand incantatile si la final intri in pentagrama si rostesti incantatile.
IMPORTANT:nimeni nu are voie sa paraseasca casa atunci cand o inconjori de 3 ori.
Daca cineva iese apararea scade si este mai usor pentru entitati sa patrunda.

| NinelHell a răspuns:

Au si demonii mandria lor.Se fac de ras pentru restul eternitatii daca asculta de unul ca tine.rolling on the floor

| marwitch a răspuns (pentru NinelHell):

Mi se pare correct. De-i superi sau umilesti, iti papa sufletul big grin

| qazwsxedcrfv a răspuns:

Cred ca e o prostie sa crezi in "chemarea demonilor". Sunt alte lucruri mai importante. Teorema lui Pitagora o stii / mai stii?

| Shaddar a răspuns:

Wicca e o religie nu un ritual.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba da.incearca. daca tot ai luat drumul pierzarii, nu e pacat sa-l pierzi? te straduiesti atat si cand sa ajungi si tu...dai inainte.ai vazut ce bine o duc vrajitoarele? hau bani.hau aor.hau masani hau da thoate mancatas.sa popii hau da thoate.alege.ori ii lae ori balae.

| norbyy explică (pentru anonim_4396):

Nu m-am dus cu Satan ci doar vreau sa fiu informat. Nu la-s face oricum. Eu de fapt sunt exorcist.

| BeastMaster a răspuns (pentru norbyy):

Esti exorcist...pe bune? Si ai exorcizat pe cineva pana acum?

| Inferno a răspuns (pentru norbyy):

Daca esti extorcist ai o carte in care scrie numele tuturiâor demonilor sau cum?
Parca atunci cand extorcizezi e cineva trebuie sa faci entitatea care la posedat sa rosteasca numele si dupa ce il rosteste te uiti in carte si vezi ce inseamna numele acela.
Asta in cazurile mai grele de posedare.
Ai extorcizat pe cineva pana acum?

| Allrc24 a răspuns (pentru norbyy):

Hmmm esti exorcist... dc ai in poza de profil atunci pentagrama? simbol satanic folosit de ocultisti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cate porcari te-ai intrebat vreodata tu meriti viata asta?

| marwitch a răspuns:

Apropo, wicca e religia ce venereaza 2 divinitati si cred ca totul e sfant. Noi (eu sunt wiccana) nu credem in Satan ca o entitate ff puternica ce ne vrea sufletele. In demoni, hai, poate mai cred dar in Satan? Niciodata. Repet. WICCANI SUNT OPUSUL SATANISTILOR

| NoLike a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa nu il faci.Dar faci cum vrei smug

| Favio a răspuns:

O sa-ti spun eu cum se face. si s-ar putea sa fie putin periculos...iei o sticla de benzina, o torni pe tine si aprinzi bricheta/chibritul la alegerehappy daca reusesti sa chemi vreun demon sa ma anuntiwinking