| Inferno a întrebat:

Cum majoritatea crestinilor au pareri personale despre crestinism si adesea contradictorii, nu este mai bine sa nu afirmati nimic si astfel sa nu creati o stare de confuzie generala pe acest site?
Fiecare crestin spune ce vrea, despre crestinism si mai rau, afirma ca cele spuse de el apar si in Biblie si sunt chiar cuvintele lui Dumnezeu.

5 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Crestinii au aceleasi drepturi ca si voi sa isi exprime opiniile.

| Dandanache a răspuns:

Tragedia siteului e ca e plin de o categorie de oameni irelevanta ca opinie in ultimele probleme: pusti, insuficient de maturi pentru unele discutii; semidocti; tantalai indiferent de varsta; troli. Unii dintre ei fac propraganda crestina, dar descopar si atei la fel de necopti sau incuiati. Niciunul nu are constiinta ca el creaza confuzie, dezinformeaza, isi saboteaza teoria incercand sa o apere. Nu poti sa ceri cuiva sa taca cand el are tot dreptul sa vorbeasca si e convins ca are ceva important de spus. TPU e o piata publica, nu un for academic. Aici vocile precupetelor, a analistilor de televizor, a pustanilor cu bacul ratat, a multor altora, a mea si a ta, sunt la fel de sonore.

| 4b a răspuns:

Fiecare spune ce stiewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tragic dar adevarat Inferno bro ai dreptate prosti trag la turma.laughingrolling on the floor

| Electrik22 a răspuns:

Pai site-ul asta oricum e praf, o multime de agramati pe aici. Crestinii au si ei dreptul la o opinie. Nu ne-am nascut intr-o lume de genii.