| Inferno a întrebat:

De ce Dumnezeu este prezentat de catre crestini ca avand probleme psihice? este prezentat ca un mincinos.
Toate afirmatiile sunt contradictorii.(cel putin afirmatiile crestinilor.)
dumnezeu spune ca, copii avortati ajung in iad (parerea unui crestin),apoi spune ca ajung in rai (alt crestin),apoi spune ca intr-un loc special.
Dumnezeu spune ca El ne da talentul, apoi se intreaba:"stai putin. la ce-mi trebuie mie oameni talentati?"
Fie crestinii mint cand afirma aceste lucruri, fie nu au habar de nimic fie Dumnezeu chiar asa gandeste.
Eu sincer nu mai inteleg nimic. Notiunea de bine si rau difera de la crestin la crestin. Fiecare crestin spune de Dumnezeu un lucru ce este in contradictie cu afirmatia altui crestin.

12 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Dumnezeu nu are nevoie de talentele noastre, ci de inima noastra. Aici se refera la darurile ce care le punem in slujba Evangheliei. Trebuie sa aducem roada.

| Niiiicu a răspuns:

Acele persoane care fac asemenea afirmati eu cred ca sunt persoane necredincioase

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru Niiiicu):

Asa crezi? Cum de ti-ai dat seama?

| Niiiicu a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Asta este parerea mea, doar atat...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai tu estiateu ma.ce dumnezeu te intereseaza? mai tilica? de ce nu pui tu mana pe biblie sa studiezi?, ai blegule? tu nu stii ca din cauza multelor pareri si partizanate si patite religioase sfantul pavel a spus; se cade sa ascultam mai mult de Dumnezeu decat de oameni? ia ma cuvantul Domnului si roaga-te pentru deschiderea mintii sa ai intalepciune, citeste si unde chiar nu pricepi, intreaba.da tu esti destept, nu se poate sa nu pricepi ce scrie acolo.

| 6DuckMeJesus a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce nu pune EL mana pe biblie? Da' tu cand ai sa pui?

| mihaitaLGP a răspuns:

Acum intelegi Inferno? Ai primit sapte raspunsuri.

Raspunsuri acumulate prin doctrina si interpretate in functie de puterea de intelegere a subiectului.

Nu e nimic de inteles, nu poti intelege ceva nepalpabil si doar interpretat de unii.

Toti credinciosii stiu deja raspunsurile, cu toate ca nu pun intrebari.

| maryus24 a răspuns:

Daca te iei dupa pareri nu o sa stii nimic si din cate ai spus tu aici sunt numai neadevaruri. in mare parte

| YourFrinedlyNeighborhoodAtheistman a răspuns:

Pâi atâţia creştini, atâţia Dumnezei. Toţi cred că se închină la acelaşi zeu, dar de fapt e zeul lor personalizat, că în sinea lor acceptă anumite părţi din Biblie, altele nu. Ei îşi consturiesc după propriile gusturi viziunea asupra propriei religii şi deităţi.
Ce pot să spun, oamenii sunt foarte mârşavi şi mincinoşi.