| Aihao19 a întrebat:

Cursuri biblice in Galati exista?

5 răspunsuri:
| milan9 a răspuns:

Multe secte invită la studii biblice, DAR, "studiile biblice" oferite de diferite grupări nu fac altceva decât să "orienteze" persoana spre acea grupare, situaţie în care se preferă sensul "atrăgător" dar "viciat", şi nu cel din contextul istoric. Şi iată că "plăcute" au putut ajunge să fie mii şi mii de variante de interpretare a Bibliei.

Dificultatea înţelegerii textului sacru este data de predominanţa foarte mare a LIMBAJULUI METAFORIC, simbolic, a folosirii VALORILOR POLISEMANTICE ale cuvintelor!

Ştii ce este aceea literatură, ştii cât de uşor poate fi interpretat un text într-un fel sau altul! Scriptura insa nu poate fi folosită si denaturată la fel. Din această cauză doar există astăzi aproape 40000 de secte rupte de Biserică…

| DeyCj a răspuns:

Da, oriunde în țară, la orice sală a regatului Martorii lui Iehova. O să facă studiu biblic cu tine cu mult drag și gratis.
Dacă vrei să studiezi biblia, recomand să o citești de la A la Z, așa cum am făcut și eu(de asta am devenit non creștin că mi-am dat seama că e doar o carte ce nu are valoare divină ci doar valoare doctrină laughing)) )

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Cu siguranta! Martorii lui Iehova doar, fac studii biblice gratuite, la domiciliul persoanei interesate (daca este posibil, daca nu si in alta parte, dupa înțelegere.)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu le-aș numi chiar cursuri, ci studiu biblic.
Martorii lui Iehova au câteva Săli ale Regatului în Galați:
Filiala Galați Sud - str. Eroilor nr. 44
Filiala Galați Nord - str. Eroilor nr. 44

| LuminadinLumina a răspuns:

Cum te simti stiind ca esti cel mai retardat om din Galati?