| AvalohAlyn a întrebat:

Exista studii sau cursuri biblice pe care le poti face intr-un cadru organizat,cu specialisti in domeniu? Si pentru orice crestin.
In afara de Facultatea de Teologie.
Daca da spuneti-mi si mie despre ele(unde sunt, cum se numesc etc)

Răspuns Câştigător
| ?Panda? a răspuns:

Desi am zis ca nu mai vreau sa raspund atata pe TpU, iti recomand ceva, poate te ajuta :
Nu sunt chiar la nivel academic, dar poti sa mergi la un grup de studiu biblic, la un grup de tineret crestin, la ASCOR, gasesti in orase grupuri de genul, si nu studiezi doar Biblia, ci si viata crestina, istorie, faceti ateliere, pelerinaje, iti faci prieteni foarte buni, etc.

6 răspunsuri:
| Mădă0611 a răspuns:

Doar protestantii stiu sa aiba. Du-te la facultatea de teologie. smug Nu e obligatoriu sa te faci popa si nu trebuie sa fii super crestin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca asta: http://www.ywam.ro/
E o grupare internationala si intedenominationala.

| ?Panda? a răspuns:

Din ce oras esti?

| AvalohAlyn explică (pentru ?Panda?):

Ti-am raspuns pe privat.

| Iliotropion a răspuns:

Din ce stiu exista cateheze cu un preot la unele parohii, studiul serios si acumularea in mod cert nu se deprinde de pe niste brosurele.
Nu ai un parinte duhovnic sa te indrume?

| Iliotropion a răspuns:

Intreaba de cateheze la episcopia de care apartii dai pur si simplu telefon la persoana de contact care se ocupa cu misionariatul in organigrama de pe site sau intrebi la sediul episcopiei la magazinul bisericesc.