| albaKiara a întrebat:

Daca 666 este numarul satanei, care este numarul lui Dumnezeu?

31 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

| danay72 a răspuns:

In Biblie numarul 7 inseamna completitudine divina si are legatura cu faptul ca e complet, fara pacat.

| Nucreeed a răspuns:

| RAY a răspuns:

| Liviu a răspuns:

0900,0900 Alooo linia fierbinte, vreau sa il prind pe 'dumnezeu' de un 'picior' ma puteti ajuta sa ajung in al 9 cer?
Raspunsul: Sigur, si incepe uhhhh ahhh uhhhhh de parca i se rupe capul straight face

| greyhound a răspuns:

Auzisem ca 665 sau 333

| Miauti a răspuns:

Este numarul 66 iar 11 este dat de pedeapsa lui dumnezeu.

| albaKiara explică (pentru PreaDulcePreaFin):

Hahaha foarte amuzant...si mai zice-ti ca fetele's perverse...

| Maxim96 a răspuns:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

777 zic unii ca este numarul divinitatii!

Răspuns utilizator avertizat
| BlackSulphur a răspuns:

118932, salveaza-l acum.

Răspuns utilizator avertizat
| sensualus a răspuns:

| sensualus a răspuns (pentru sensualus):

Sau TTT

| albaKiara explică (pentru sensualus):

Explica-mi si mie logica ta laughing de ce TTT?

| sensualus a răspuns (pentru albaKiara):

De la tau, vechiul simbol al literei crucii

| ΟρθόδοξηΠίστη a răspuns:

Noi nu trebuie sa il asemanam pe Dumnezeu cu un numar. Daca il asemanam drept un numar, inseamna cu nu Il cunoastem, prin urmare nu stim Cui ne rugam.

Numarul de 666 (Apocalipsa 13:18) este defat o dublare a numarului Sfintei Treimi, ce arata de fapt opusul, contradictoriul.

| Bisbiavatar12 a răspuns:

| Calininio a răspuns:

666 nici macar nu e numarul satanei, ci numarul care reiese din numele lui Nero. In greaca, dar si in ebraica, literele corespundeau unor numere ( ceva mai diferit fata de numerele romane ), iar suma pe care o dadea Nero(n) Cezar era, ghici laughing? 666

| Calininio a răspuns (pentru Exilee):

Anticristul e o prostie ca sa stie oile de frica. Dar oricum, nu de anticrist vorbeam aici. Ci de faptul ca prin Biblie se transmitea ca antagonistul vremurilor era Nero. Si era logic din moment ce imperiul pe care-l conducea cucerise israelul.

| Krokodil a răspuns:

0763.xxx.xxx.

| Kabuto79 a răspuns:

1 este numarul lui. Din cate am auzit numarul lui este 1 iar a lui Satan este 2
666 inseamna 2160 inceputul erei varsatorului si anul cand el va domnii din nou ca divinitate a pamantului.

| Silviumber a răspuns:

3 pentru ca vine de la Sfanta Treime (daca nu cumva ma insel)

| Danaberciu a răspuns:

Daca 568 este numarul prostilor, atunci care este numarul desteptilor!? Asa a sunat si intrebarea ta laughing)