| capitanul18 a întrebat:

Daca Adam si Eva erau albi, cum au aparut negroteii?

14 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Erau albi? Nu se știe.
Negrii au apărut pentru ca urmasii lor se tot bronzau, și încet încet pielea a devenit tot mai neagra, ca apărare la soarele puternic de la tropice și ecuator. Mutatie genetica, dacă vrei. Evoluție pura happy

| RAY a răspuns:

Unde scrie de culoarea lor?

| Celcestietot a răspuns (pentru RAY):

In Biblia rasista, aparent.

| RAY a răspuns (pentru Celcestietot):

Omule tu cum te simti?

| Celcestietot a răspuns (pentru RAY):

Pai nu stiu, cum ar trebui sa ma simt?

| RAY a răspuns (pentru Celcestietot):

Constient de existenta ta, nu stiu daca ai fost vreodata

| Celcestietot a răspuns (pentru RAY):

Sunt constient de existenta mea inca de la vreun an. Tu de a ta?

| Celcestietot a răspuns (pentru RAY):

De ce m-ai evaluat cu amuzant si de ce ma intrebi asta?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Au stat prea mult la soare și s-au bronzat. Dar s-a întâmplat invers. Adam și Eva din care se trage specia noastră au apărut în Africa acum 30000 de ani. Apoi s-au răspândit prin lume și s-au albit.

| Celcestietot a răspuns:

Adam si Eva erau de culoare probabil, intrebarea ta este categoric gresita.

Răspuns utilizator avertizat
| Panamax a răspuns:

Lui Adam ii placeau maimutele.

| Romanul86 a răspuns:

Noe l-a blestemat pe fiul sau Ham și așa apar negrii și binecuvântează pe celalți doi fii și așa apar chinezi și albii.