| William a întrebat:

Daca ai fi dumnezeu crezi ca te-ai descurca mai bine decat dumnezeul crestinilor?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
9 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Un copil de cinci ani s-ar descurca mai bine, deci cred ca si eu as putea.

| Mădă0611 a răspuns:

Doar necreand lumea te poti descurca mai bine. laughing

Suferinta exista pentru constientizarea si evitarea pericolului pierderii vietii, deci e necesara. Pentru a supravietui, trebuie sa pui la loc "lemnele arse pentru caldura" (atomi), pe care le iei din plante sau animale, adica provocand suferinta. Daca am putea compara toate momentele de suferinta care au existat vreodata si cele de fericire, probabil cele din urma ar fi cat Calea Lactee in comparatie cu intreg universul. Breathless. Se poate sa nu mancam, dar in felul asta nu ar exista moarte, fara moarte nu exista pericol, nu am avea nevoie de simturi, fara simturi nu exista viata. thinking Presupunand ca totusi ar exista simturi si in lipsa mortii, daca toti ar gandi la fel, lumea ar fi plictisitoare sau mereu in razboi, daca nu gandesc la fel, binele e rau si raul e bine. Oricum ai da-o, nu e bine.

| RainmakerX a răspuns:

Nu cred. Cel mai probabil ar muri 1/3 din populatia Terrei in cateva zile...

| mentholinks a răspuns:

Dumnezeu e unul singur. Daca nu-L cunosti mai bine tine-ti gura ca sa nu-ti fie mai greu decat Sodomei la judecata.

Răspuns utilizator avertizat
| Jardelin a răspuns:

Auzi, retardatii astia nu stiu cum ii cheama cu buletinul in mana si tu ii intrebi cum s-ar descurca daca ar fi Dumnezeu?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

thinking daca as fi atotstiutor, atotputernic big grin

ABSOLUThee hee

| BogdantheDreamer a răspuns:

Nu. Nici nu ma gandesc.

| notefree a răspuns:

Poate nu dar macar as face ceva