| Mickelangelo a întrebat:

Daca am realizat că viața mea până acum a fost și este un mare eșec, daca mi s-au înecat corăbiile cum zice expresia, ce pot sa fac? Mai are rost ceva?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca are rost, macar nu mori ca prostul, degeaba!
Daca ai constintizat asta, inseamna ca poti face ceva, sa te schimbi si sa aduci imbunatatiri situatiei in care esti.
Trebuei doar sa-ti faci un plan si sa-l pui in aplicare.

| SingleForOne a răspuns:

Organizează-ți viața, eșecurile, câștigurile (orice de la a mânca micul-dejun, de a fi conștient mereu "sunt treaz, sunt aici". până la realizarea lucrurilor mari, "am făcut cutare exerciții fizice"), și puneți scopuri mărețe pe termen lung (în câțiva ani), și câteva scopuri pe termen mediu (într-o lună, într-un an), și scopuri pe termen scurt (astazi, în câteva zile).

| marinaru777 a răspuns:

Cu un duhovnic bun rezolvi totul sa nu te lasi inselat.Asta cu esecul miroase a prosteala de la aia rai, asa ne mint ei. Roagate la Dumnezeu si Maica Domnului si ai sa vezi schimbarea.

| Februar30 a răspuns:

Tot la fel, mai incolo o sa realizezi ca asta nu conteaza. O sa-ti treaca si starea asta, stai linistit.

| Mariushgv a răspuns:

"Dumnezeu este domnul si s-a arătat nou bine este cuvântat ce ce vine intru numele Domnului " viata are sensul de a întra în rai este ca un test. Unii au subiect emai ușoare alti mai grele.