| AvalohAlyn a întrebat:

Daca ați citit cărțile Conversații cu Dumnezeu și Secretele întregii vieți acolo zice că Biblia e modificată de Biserica că sa ascundă faptul că există extratereștrii și reincarnarea e adevărată și că chiar și Iisus și adepții lui credeau în reîncarnare până când Biserica a hotărât din anumite interese financiare, politice etc să scoată doctrina reîncarnării și de atunci cică creștinii sunt împotriva reîncarnării. Mai spune că Iisus e un Maestru Spiritual, Cel mai mare dintre cei existenți însă nu ar fi Dumnezeu iar religia creștină seamănă izbitor de mult cu religiile de dinainte la sărbători și semnificații și multe lucruri sunt legate de astrologie privind fixarea sărbătorilor creștine așa zise.Eu nu știu ce să mai cred sunt confuz, care e adevărul?

4 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Am citit cica Conversatii cu Dumnezeu, autorul n~a stat de vorba cu Dumnezeu ci cu satana sau un subaktern.

| Betivanul a răspuns:

E o minciuna totala varule asta cu religia. Dumnezeu nu exista. Alăturate stiintei

| marinaru777 a răspuns (pentru Betivanul):

Te ai rugat tu sa vezi daca exista sau nu? Ai mers la biserica, ai tinut post? Ia incearca sa ti post sa vezi atunci cum se porneste un razboi.

| doctorandus a răspuns (pentru marinaru777):

Toti adventistii si mormonii cred ca exista extraterestri. Daca nu mai cred asta sunt excomunicati.