| mentholinks a întrebat:

Daca Dumnezeu ar crea din nou lumea, ar face-o la fel?

7 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

El ne-a creat pentru eternitate, deci vom fi cu El.De ce sa mai creeze o alta lume?

| RAY a răspuns:

Cand a creat dumnezeu lumea?

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Ce-i aia, lume?

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Ceea ce vedem acum nu reprezintă lumea pe care a creat-o şi a dorit-o Dumnezeu. De aceea, dacă Dumnezeu ar crea lumea din nou, ea nu ar semăna deloc cu ceea ce înţelegem noi acum a fi "lume". Ea ar fi la fel cu cea pe care a făcut-o de la început.

| Chαяtreux a răspuns:

Probabil ca da

| unbaiatanonim a răspuns:

Cred ca intrebarea potrivita este: Daca oamenii l-ar crea din nou pe Dumnezeu, l-ar face la fel?

| roxaa15 a răspuns:

Cu siguranta nu, lumea noua promisa e Raiul