| Steregoi a întrebat:

Daca i-ai da un pumn sau o bataie zdravana unui necredincios acesta ar trebui sa aiba o atitudine neutra sau relativa sau oarecare legata de pumnul primit sau de bataia zdravana primita pentru ca el zice ca "raul este ceva relativ sau ca pumnul sau bataia primita sunt relative sau imposibil de categorisit sau interpretat sau inteles in mod absolut" si nu ar avea de ce sa dea in judecata neaparat pe cel care i-a dat pumnul sau bataia zdravana?

4 răspunsuri:
| Cantărețuiadului666 a răspuns:

Noi emitem judges prin intermediul faptului ca noi emphatize uni cu alti.

Răspuns utilizator avertizat
| Cantărețuiadului666 a răspuns (pentru DracuIa):

Nu sunt roman, dr aici si scriere mea gresita, cunosc putin limba de cand am trecut pe aici la imormantare a unei rude indepartat. Inteleg romana dar nu vorbesc fluent, totusi cum eu ca necredincos pot sa ma tem de ceva ce nu exist?

| Steregoi explică (pentru Cantărețuiadului666):

Empatia e de la Dumnezeu. Aceasta capacitate e de la Dumnezeu.