| Holiday a întrebat:

Daca pupatul moastelor de tipul Cuvioasei Parascheva (vezi foto: https://ibb.co/gE6LpU ) sunt atat de benefice, de ce nu merg toti preotii ortodocsi s-o pupe?!
Chiar atat de fraieri sunt sa nu inteleaga beneficiile unui astfel de gest?
Sau de fapt nu are nici un efect si este doar o metoda de a strange niste banuti de la creduli?

15 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Buna intrebare, fiecare cu moasetele lui, la fel si catolici, fiecare cu copilul lui violat dar de vina e diavolul pentru tot

suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce e nesimtit? Cam asa arata un cadavru mumificat

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu ce crezi?
120.000 oameni care stau ca oile la o coada si cumpara icoane si lumanri pe care BOR detine monopol.

| Delmo_Catalin_1984 a răspuns (pentru suntserios):

Adica nu poti veni cu lumanari de acasa? Asta da afacere buna!

| suntserios a răspuns (pentru Delmo_Catalin_1984):

Poti veni cu lumanari de acasa dar si alea tot de la BOR le cumperi ca nu vinde altcineva lumanari bisericesti

| Delmo_Catalin_1984 a răspuns (pentru suntserios):

Sa stii ca mi-ai dat o idee de afacere. Dar cred ca te baga BOR in faliment. Are Micutzu un stand-up despre asta laughing

| milan9 a răspuns:

Preotii sunt si ei prezenti. Printre pelerini se numara inclusiv preoti...

| Holiday explică:

He, he, chiar asa prost sa fie cineva sa creada ca daca s-ar duce ar sta la coada ca fraierii aia? Hai sa fim seriosi. Cu siguranta s-ar organiza pentru cler separat, ori inainte, ori dupa. Dar s-ar organiza degeaba ca nu-s fraieri sa piarda timpul degeaba pe acolo. Ia vezi, poate faci o propunere in sensul asta. Sarcina de serviciu, ce puii mei.laughing

| alina2k18 a răspuns:

Ahahahaha, ce banuti, vorbim de bani greiwinking
Stai ca vine si Sfintisoru Dumitru pontru bucuresteniwinking

| Delmo_Catalin_1984 a răspuns (pentru alina2k18):

Adica dai bani? Intreb la modul cel mai serios? Nu am fost niciodata la asemenea petrecere macabra?
Daca am ajuns sa dam bani sa pupam morti eu vreau sa fac un seminar la BOR sa ma invete sa iau bani de fraieri!

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Eu vreau sa stiu parerea unor psihologi despre chestia asta.
https://imgur.com/a/P6DVex0

| Superior a răspuns:

Esti nesimtit cu linkul ala, rau de tot chiar.

| suntserios a răspuns (pentru Superior):

De ce e nesimtit?
Cam asa arata un cadavru mumificat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii tolerant

| EcceHomo a răspuns:

Fiindcă nu-i interesează moaştele "de tipul" ăla, ci "părticica" din moaştele Sfântului Nicolae, rânduită spre închinare şi pupare la Mioveni.
Astfel dau o fugă şi la fabrica Dacia, să-i zică împotriva atacurilor cibernetice.big grin