| anonim_4396 a întrebat:

Ce poate sa îmi dea speranta mai multa? Am nevoie mare în viata în fiecare zi de mai multa speranța, mai multa nădejde ca întru des în deznădejde.

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai nevoie de credință Adevărat în Dumnezeu. Nu speranță. Speranța este falsă și nu-i Adevărată. însă Dumnezeu Există Și este Adevărată.

| GandaIf a răspuns (pentru anonim_4396):

Si cum poti sa crezi in ceva daca nu il cunosti, nu il vezi nu il simti nu stii unde e? ti se pare logic sa crezi asa in fiinte imaginare care poate nici nu exista
asa pot sa zic ca exista si Zeus sau Thor nu? sa cred in ei ca si ei exista nu?

| anonim_4396 explică (pentru GandaIf):

Adevărat 100%la100%.

| anonim_4396 explică (pentru GandaIf):

Dacă era sa existe cum spune toți "creștini" ăștia nu ar fi lăsat pământul ăsta în haosul și rahatul ăsta hoți violatori criminali care te omorâ și îți dă în cap pentru 1 gram de droguri și copii care sunt omorâți nevinovați și ei ne spune sa credem în Dumnezeu nu există așa ceva ăștia ne-au mințit și ne mint în continuare "Dumnezeul" eu nu mai cred în povești le lor sa și le țină pentru ei minciunile lor cu Dumnezeul lor cu tot și tot neamul lor de "creștinii" "și"sfinți" se omor între ei își da în cap după tot "creștini"

| anonim_4396 explică (pentru GandaIf):

Toți o ard cu Isus cu "Dumnezeul" și tot ei fac cele mai mari crime violuri merg prin biserici și când ies de acolo tot ei își dau in cap unul la altul și tot ei se omoară se violează între ei se omoară între ei toți drogați pământului se spovedesc se dau cu mir pe frunte și se jura în fata alatrului vezi doamne ca le pare rău de drogurile de aparatele de violurile de crimele care ei le fac și se dau după creștini ortadoxi și catolci mai dai moți lor ca prea de tot ce se întâmplă pe pământul asta cu tot cu Dumnezeul lor săi ierte Dumnezeu lor cât vrea eu nu mai am de aface cu rahatruile lor și cu Dumnezeul lor și toți creștini și sfinți lor

| anonim_4396 explică (pentru GandaIf):

Să-și țină "Dumnezeul" lor pentru ei toți creștini ca eu nu am de aface cu poveștile lor și rahatruile lor inventate de ei bolnavii pământului gata neam făcut făcut cu toți creștini haide săne spovedi de crime de voluri de omorât oamenii nevinovați care te omorâ și pe stradă pentru 1 gram de droguri și ce morți lor mai baga în ei toate rahatruile

| anonim_4396 explică (pentru GandaIf):

Au scos atâta minciuni și atâtea povesti cu lisus asta și "Dumnezeul" lor ca au îmbolnăvit omanenii și societatea toți o ard cu "Dumnezeul" asta al lor și dacă te uiți la crimele care au loc zi de zi violurile oamenii traficanți omorâți ba omorâți ii torturează ii omoară îl îmbolnăvește de toate bolile cu toți sfinți lor si morți lor săi ia ciuma și bolile cu toți sfinți lor și preoții lor o ard pe creștini și se plimba cu limuzine prin orașe preoți ăștia sa ma pis pe ei de profeți pu*i săle dau la *** la toți preoți și toți sfinți lor care o ardă ăștia cu lisus și Dumnezeu a tot stiutorul pu*li

| anonim_4396 explică (pentru GandaIf):

Gata misa loat și scârbit până peste cap de de toți sfinți ăsta și creștini pu*li toți o vai Dumnezeu o vai lisus o vai haideți sa fim "oamenii" "buni" sa mergem la biserică săne fu*ta Popa de păcate cum mor*ți lor ma. Sa ierți un violatori cum? Cum mo*rt lor sa ierți un bolnav mintal un nenorocit care violaza ce creștini pu*li sa iasă ma dintr-un criminal care ia viata unui om? Ce creștin sa fie ala ma? Toți care o ard cu "Dumnezeul" toți mafioți toți pedofil toți criminali toți violatori toți o arde cu Dumnezeul și tot ei ma sunt creștinii tot ei ma sunt ortodoxi tot ei ma vorbesc de Dumnezeu pu*li mor*ți lor cu tot cu sfințit si ortodoxi pu*li

| anonim_4396 explică (pentru GandaIf):

În viața mea sa nu mai aud de "Dumnezeul" și isus asta cale iau mor*ți la toți sa nu mai aud de Dumnezeu asta și de isus asta misa scârbit de tot de sfințit ăștia și toți creștinii pu*li