| Viarnii a întrebat:

Daca un cuplu necasatorit face sex anal sau oral este pacat?

16 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Cuplul este format dintr-un barbat si o femeie CASATORITI. Doi indivizi care fac sex in afara casarorie se numesc c.u.r.v.a.r.i in termen Biblic. In rest pot zice ca ai mai "ratat" cateva forme de(?) "sex" nenaturale, vai cat de dezinformat esti. rolling on the floor

| danut a răspuns (pentru doctorandus):

Asta dupa mintea unora cu "calculatorul" defect, tu esti defect? rolling on the floor

| danay72 a răspuns:

Da,este la fel.

| ania a răspuns:

Cuvântul păcat este traducerea cuvântul grecesc harmatia, care înseamnă ratarea
țintei.Aici se potrivește și la propriu.Adică Creatorul a creat și corpul nostru ca să funționeze optim după instrucțiunile de utilizare din Biblie, încălarea lor e autodistructivă pentru noi-homosexualii trăiesc mai puțin, forma anală duce la incontinență fecală în timp, etc.

| milan9 a răspuns:

Pacat de moarte (sufleteasca)! sad
Renunta te rog la trolling...

| doctorandus a răspuns (pentru milan9):

In Biblie nu scrie ca ar fi pacat.

| milan9 a răspuns (pentru milan9):

Scrie in foarte multe locuri in Biblie! De exemplu: "Nu ştiţi, oare, că nedrepţii nu vor moşteni împărăţia lui Dumnezeu? Nu vă amăgiţi: Nici desfrânaţii, nici închinătorii la idoli, nici adulterii, nici malahienii, nici sodomiţii,"- I Corinteni 6, 9

| doctorandus a răspuns (pentru milan9):

1 Corintieni 6:9 Nouă Traducere În Limba Română (NTLR)

9 Sau oare nu ştiţi că cei nedrepţi nu vor moşteni Împărăţia lui Dumnezeu? Nu vă înşelaţi! Nici cei desfrânaţi, nici cei idolatri, nici cei adulteri, nici bărbaţii care practică prostituţia, nici homosexualii,
Nouă Traducere În Limba Română (NTLR)

Nouă Traducere În Limba Română (Holy Bible, New Romanian Translation) Copyright © 2006 by Biblica, Inc.® Used by permission. All rights reserved worldwide.

| sublime89 a răspuns:

Creatorul intregului Univers nu are altceva mai bun de facut decat sa stea si sa se uite la cum se imperecheaza niste primate retardate pe o planeta obscura, abia asteptand sa gaseasca ceva in neregula si sa le trimita in iad pentru o eternitate, la invartit in smoala. Ceva mai plauzibil de atat chiar n-am mai auzit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E pacat si la cei casatoriti. daca fac.da ce apucaturi is astea? nu va e greata?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu există viață sexuală, omule! Noi avem viață, o singură viață, din clipa în care semincioara de la tata și ce-a de la mama s-au unit și am primit darul acesta minunat al vieții care este în noi. Eu sunt eu numai pentru că am fost conceput în secunda aceea, din acele semințe de viață. Informația pusă în sămânța mamei și în sămânța tatălui e unica, e un program unic personal. Atunci a început viața mea care se manifestă în toate părțile mele, în toate organele mele, în toate puterile mele, și pe care pot alege să o trăiesc dobitocește, drăcește sau Dumnezeiește. Dacă îți place o fată, poți să te apropii ca un dobitoc de ea, poți să te apropii ca un drac sau poți să te apropii ca cel plin de har și de Dumnezeu. Și în funcție de asta să "începi" să te manifești după cum ai ales…

| CinevaAnonimă a răspuns:

Orice forma a sexului este pacat pana la casatorie.Sexul oral si sexul ana.l sunt si ele forme de desfrinare.

| DrunkJesus a răspuns:

Ar fi pacat sa nu faca.Si asta ti-o spun chiar eu.

Hai noroc!

| anonim_4396 a răspuns (pentru DrunkJesus):

Asa e. Toate la liber sant, unii am auzit ca practica coprofagia, urofilia, si inca multe altele.