| Λl๓a a întrebat:

Dau Funda. Sunt Crestin-Ortodox. Cand se tinea post, miercuri si vineri sau marti si joi?

Răspuns Câştigător
| reihiuke a răspuns:

Miercuri si vineri

6 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Ortodocsii tin miercuri si vineri, dar conform Bibliei nu trebuie sa ti post, Dumnezeu vrea mai degraba sa cultivi o relatie de prietenie cu el.Isaia58:5-7

| anonim_4396 a răspuns (pentru danay72):

Ce tehnologic vorbesti

| BogdanelululTheGodfather a răspuns:

Luni, miercuri si vineri. Pentru inceput, poti tine doar miercurea si vinerea.

| iKronstadt a răspuns:

Cum ești creștin ortodox, dacă nu cunoști perioadele postului? Este ca și cum ai spune că ești Chuck Norris, dar te bate și fiica lui Pavel Stratan laughing

| William a răspuns (pentru iKronstadt):

Te-ai gandit ca poate este mic si parintii lui nu sunt asa credinciosi? Parintii mei se comporta ca niste atei desi daca ii intrebi cred in Dumnezeu. Tu cand erai mic stiai ca se tine post miercurea si vinerea?

| iKronstadt a răspuns (pentru William):

Te-am întrebat eu ceva? Gura mică! Învață să vorbești când ești întrebat.