| anonim_4396 a întrebat:

De alungu vietii am avut tot felul de dorinte.Treaba este ca de cate ori mi-am dorit ceva cu toata fiinta nu am primit.In momentu in care am renuntat sa imi mai doresc lucrul acela l-am si primit.Este o lectie de viata pentru fiecare dintre voi. Dupa ce primesc acel lucru sunt deja plictisit de el si simt ca nu imi mai trebuie.Sunt singuru care gandeste asa?
Acum sa ne gandim putin la cei ce se masturbeaza.Ei au o dorinta.Vor sa ofere si sa primeasca.Atunci cand ei primesc acel ceva dupa care au ravnit atata timp, ajung sa nu mai doreasca. Cum trebuie procedat in acest caz? Care este parerea ta?

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

După logica asta, putem să și murim virgini...sau de foame.

Dar de ce mănânci atunci? Nu e tot o dorință? Nu e tot o nevoie fiziologică, pe care ți-o satisfaci? De ce bei apă? Că doar după nu o să mai vrei...o perioadă.

Observi de ce paralela ta e de fapt o perpendiculară?

| spookydrums a răspuns:

Ce vor sa ofere cei care se masturbeaza si ce primesc in schimb, ca nu pot sa inteleg? Frate, daca ai probleme de abstinenta, nu le impartasi pe TPU, zau. Acuma serios vorbind si pe topic, e ca atunci cand cauti un lucru si nu dai de el decat atunci cand nu ai nevoie. Pe scurt, soarta/Dumnezeu (cum doresti) isi cam bate **** de tine. Si trebuie sa fie teribil de amuzant sa privesti de acolo de sus...

| RAY a răspuns:

Masturbarea este ceva normal nu vad ce rau faci

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai primit intodeauna ce ti-ai dorit.nu ai avut rabdare destula.rabdarea e o virtute.ca ai deznadajduit pana la urma, denota ca nu stai prea bine cu virtutile.dar excelezi in defecte.ma refer si la onanisti.ei nu vor sa li se ofere nimic.nici sa ofere.ei doar vor.

| Ghiti2011 a răspuns:

laughing cred ca tu o sa mori virgin

| Narfundo a răspuns (pentru Ghiti2011):

Sa mori tu? Esti asa sigur ca nu am facut-o?

| Ghiti2011 a răspuns:

Hai sa o terminam odata ca pana la urmalaughing) trecem si pe la muzica pc laughing FIECARE Cu ce crede treaba lui mam convins de raspunsul intrebari mele