| OOOLEOOO a întrebat:

De ce a creat zeul crestin forme de viata unicelulare? Ele conform religiei crestine nu au voie sa evolueze sau sa se adapteze unui mediu diferit decat celui dat de Dumnezeu, insa ele fac asta, sunt "pacatoase" sau pur si simplu orce alta forma de viata in afara de specia umana este libera?

2 răspunsuri:
| Urzi23 a răspuns:

Asta are perfecta dreptate, Biblia este o enciclopedie, dai la litera E si cauti evolutia speciilor, Dai la litera R si il gasesti cu siguranta pe raimusic, hai bre du-te si te culca. Vezi ca tot pe acolo gasesti si procesorul Intel si este descris cu lux de amanunte rolling on the floor Mare este gradina ta Doamne

| rocco09 a răspuns:

Cine ti-a zis ca nu au voie ca fiintele unicelulare sa se adapteze altui mediu?
de unde ai scos-o?