| Ubay a întrebat:

De ce ateii sunt atat de distrusi? Mi se pare hilar cand ii vad cum isi apara ei non credinta si cu cata credinta afirma ca Dumnezeu nu exista, cata pasiune, cata devotare, cat efort pentru acest scop nobil, apararea non credintei in Dumnezeu. Ar trebuii sa facem o cheta si sa le dam saraciilor ce au nevoie ca sa nu mai cerseasca pe aici.

16 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| chelstone a răspuns:

Ateii isi apara convingerile, nu credintele, e o mare diferenta. Ateii nu afirma niciodata cu credinta... laughing ci cu convingere.
Cat despre distrusi... laughing Eu am vazut multi stricati lingand moaste si cersind mila unii de la altii.

| aliceinchains a răspuns:

Știi, prima propoziție a spus multe despre tine. Să completez la ceea ce a spus (și bine!) @Invictus, nu crezi că și creștinii fac la fel? Adică...să reformulez ce-ai spus.
"De ce creștinii sunt atât de distruși? Mi se pare hilar când îi vad cum își apără ei credința și cu câtă credință afirmă că Dumnezeu există, câtă pasiune, câtă devotare, cât efort pentru acest scop nobil, apărarea credinței în Dumnezeu. Ar trebui să facem o chetă și să le dăm săracilor ce au nevoie ca să nu mai cerșească pe aici."
Sounds interesting, no? Think of it.

| Polaris a răspuns:

Atei, creștini, acționați majoritatea la fel de hilar. Sunt aici pentru budincă.

| ZambetulNebuniei a răspuns:

Ador subiectu asta.
1-1=0
Cam asta e si la categoira asta.
Tu crestin, ala ateu, eu neutru (incerc sa fiu), ce rezulta?
Raspuns corect: "0"

Tu ii crezi distrusi si ei te cred distrusi. EI nu cred ce vad si crestinii cred in ceea ce simt. Asta reprezinta cele mai puternice si opuse parti ale omului, nu le prea poti uni, se anuleaza reciproc.

| dannyella15 a răspuns:

Cum sa aperi" non credinta in Dumnezeu"? pai ori e credinta in Dumnezeu, ori e non credinta; apoi, "trebuii", respectiv, "saraciilor" se scriu cu cate un singur "i" (desi am inteles ca vrei sa pui punctul pe "i"). Astea erau niste simple observatii. Ideea e ca ateii nu sunt sub nici o forma "distrusi", sunt niste oameni foarte normali, de regula avand un numar ceva mai mare de neuroni decat pupatorii de Sfinte Oase. Dar, in fond, fiecare "distrus" crede in ce VREA muschii lui, nu?

| Cristianne a răspuns:

De ce creștinii sunt la fel de distruși?
Și ei cred cu la fel de multă devotare și pasiune cum că Dumnezeo` există,chiar dacă nu e există nici o dovadă plauzibilă cum că el ar exista.E doar spiritul de turmă care lovește aici, dacă unul crede, vor crede toți, pentru că așa e mai șmecher, să te iei după ceilalți numai pentru că îți e prea silă sau ești prea inapt ca să gândești.

Răspuns utilizator avertizat
| Thunder a răspuns:

Cui ii pasa in ce crede si ce face fiecare? Hai sariti fiecare cu cheta deoarece maine vreau sa am apartament in centru.

| Wøodenpints a răspuns:

De fapt, creştinii sunt ăia cerşetori.
Puneţi un ban în cutia milei...îţi zice ceva?

| raymusic5432 a răspuns:

Tu ca crestin de ce judeci? tu te poti numi cumva crestin?

| raymusic5432 a răspuns:

Ai dreptate

| iamy a răspuns:

Daca vrei sa-l cunosti pe dusmanul care-ti poate face cel mai mult rau, priveste atent... in oglinda!

Răspuns utilizator avertizat
| Invictus a răspuns:

Ateii distrusi? marii oameni de stiinta au fost atei, marile genii nu au crezut in dumnezeu, fara ei azi nu puteai umbla pe calculator si sa indrugi tot felul de tampenii. voii crestinii sunteti precum caii, credeti intr-o fantoma si ascultati orbeste cuvintele unei carti SF, pentru copii numita biblie.Get a life dude! nu ii mai jigni pe atei deoarece sunt mult mai superiori din toate punctele de vedere crestinilor.Si stiai ca teoria big-bangului a fost emisa de un preot? care probabil s-a saturat de minciunile din biblie si de aberatiile unor evrei nespalati.asa ca in concluzie amigo, tu esti cel mai mare distrus.vaya con dios!

| Justrollin a răspuns (pentru Invictus):

Ahahahahahahaha,epic answer