| ando3 a întrebat:

De ce atunci cand pune cineva o intrebare religioasa sar toti sa-i raspunda si atunci cand intreaba o fata ceva simplu. gen " credeti ca ar merge daca i-as spune in fata ce simt?" nu raspund decat 1-2 persoane, si evident, sunt raspunsuri seci." dua dua :X:X Funditssa? :*:*"

13 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Unele intrebari nici nu merita bagate in seama. La fel cum categoria Religie s-a umplut de tot felul de specimene cu intrebari de genul"Cand a aprut Dumnezeu? Ce inaltime are El? De ce respiram,de ce clipim, de ce mancam, de ce mergem la buda etc" asa si alte categorii sunt pline de intrebari care mai de care mai prostesti.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Pentru ca sunt prea multi copii de 10 ani in calduri...

| Woodenpints91 a răspuns:

Şi ce răspunsuri vrei să primească o nesăpată care întreabă pe nternet ce decizii să ia în viaţa personală?
Dacă aş răspunde la întrebările ăstea,cum ai dat şi tu exemplu una, exact ceea ce gândesc despre ea, mă umplu de stupid şi nefolositor şi vine o semi-virgină de 13 ani să-mi spună "ţi-a cerut cineva părerea? Dacă nu poţi da un răspuns folositor mai bine taci".

| DrunkenRat a răspuns:

Religia, fie ea cu legaturi in crestinism sau chiar non-religia (ateismul, agnosticismul) este de miliarde de ori mai fascinanta decat drama unei persoane mici si comune. Certurile si caterinca bazata pe religie este preponderent patetica, dar imagineaza-ti cat de penala, scuza-mi termenul argotic, ar fi caterninca bazata pe banalitate... si banalitatea aia cunoscuta numai unuia dintre interlocutori.

| n0matterman a răspuns:

Pentru ca afara ninge.

| Inferno a răspuns:

Nu stiu restul, dar eu am renuntat sa imi mai bat capul cu probleme banale de viata. Gen:Cat e kilul de cartofi?

| anonim4565 a răspuns:

Pai cel controversat subiect e Dumnezeu
astea de gen ce ai pus tu is intrebari prostesti

| Polaris a răspuns:

Pentru că tipele alea sunt adolescente neinteresante care nu știu să facă ceva decât dacă întreabă un site ce și cum.

| Zenicide a răspuns:

Categorii > Religie

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Nu merge categoria, dar e 100%adevarat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca intrebarile "gen" cum ai zis mai sus nu au niciun inteles,uneori sunt prostesti,sau chiar puse de copii,care vezi doamne daca le zambesti odata,se indragostesc; ma rog. Eu m-ai degraba raspund celor religoase deoarece,unii chiar au nevoie de un raspuns pe care nu il inteleg,sunt intrebari adevarate,sincere zic eu. Raspund si altor intrebari dar,doar la cele care chiar au nevoie de un raspun. Intrebarile gen"credeti ca ar merge daca i-as spune in fata ce simt?" sunt banale, nu esti in stare sa zici ceva unei persoane? sa zicem ca esti timid/a, dar ii spui in fata ca esti timid/s si va intelge. Nu-i greu deloc!

| ando3 explică:

Toti aveti dreptate rolling on the floor.

| Cristi00 a răspuns:

Pentru ca poporul roman e obsedat de religie si credinta,asta doar cu spusele,cu faptele niciodata. Toti o ard ca sunt credinciosi,ca fac fapte bune, etc, dar de fapt sunt niste perfizi. Si atunci cand intrebi "credeti ca ar merge daca i-as spune in fata ce simt?" nu sunt capabili sa gandeasca putin si sa aprofundeze problema incat sa-ti dea un raspuns concret macar in proportie de 50 %. Sper ca te-am ajutat.