| PorumbRodica1965 a întrebat:

De ce exista suferinta?(Argumentati )

Răspuns Câştigător
| AndreiM77 a răspuns:

Cine se afla vinovat de existenta ei?
Oamenii au mare parte din vina. Ei poarta razboiaie, comit crime, polueaza mediul; in afaceri sunt calauziti de lacomie, nu de interesul fata de semeni, iar uneori cad prada unor vicii despre care stiu ca sunt daunatoare sanatatii. Procedand astfel, ai le fac rau altora dar si lor. Dar, este logic sa il invinovatim pe Dumnezeu suferinta?
Daca vrei sa afli raspunsul la aceasta intrebare, te invit sa accesezi urmatorul link, si daca il citesti vei afla raspunsul argumentat pe baza bibliei : http://www.jw.org/......suferinta/

32 răspunsuri:
| PorumbRodica1965 explică (pentru DarkOrbitMoon):

Si daca, s-ar ivi o situatie in timp, cand nu vor mai fi surse de bani, cu ceo sa-i inlocuiesti. Pe bani poti sa cumperi multe lucruri, dar viata, bucuria, sanatate, un prieten adevarat, poti sa cumperi?

| DarkOrbitMoon a răspuns (pentru PorumbRodica1965):

Daca s-ar ivi...
Uite ca nu s-a ivit nimic, asa ca n-am chef sa ma gandesc la ceva ce nu se va intampla niciodata.