| eva9999 a întrebat:

De ce feimeile nu sunt egale cu barbatii? Pentru greseala unuei femei care s-a intamplat acum nu mai stiu cat timp generatii intregi de femei nevinovate sunt batjocorite, batute si multe altele? De ce, noi, femeile sunt tratate asa din cauza unei povestiri? De ce pedepseste Dumnezeu atatea femei neajutorate?

Răspuns Câştigător
| Wehrmacht a răspuns:

Nu DZ le pedepseste. Tampitii care detin prostie peste limite le "pedepsesc".Si...sa fim seriosi, au fost alungati din rai pentru ca au mancat un mar?!

16 răspunsuri:
| Holocaust a răspuns:

Lumea trage după ea prostia,de foarte mult timp. Poate femeile alea, n-au ştiut să aleagă, s-au mulţumit cu puţin. Poate chiar n-au avut idealuri.Depinde însă şi în ce familii s-au născut.Au fost cazuri,în care femei care,să spunem clar,au venit din sărăcie,s-au căsătorit cu un moş bogat,nebun, care le jignea, le batjocorea... pentru bani.
Nu poţi spune că sunt în totalitate nevinovate.A fost alegerea lor să locuiască cu un retardat care îşi bată joc de ele.Era cazul să se gândească de mai multe ori, înainte să spună 'da' şi să-şi condamne viaţa, alături de el.Alt caz,poate soţul lor a fost un om bun,s-au iubit blah blah blah,dar dezordinea din ziua de azi,câte probleme apar în fiecare zi,unii şi-au găsesc liniştea în alcool, ajungând să exagereze cu asta, şi continuarea o ştii...

| Minks a răspuns:

Tie ti se pare ca esti inferioara? Daca da, inseamna ca asta e adevarata ta parere despre tine. Cateodata mai conteaza sa te si desprinzi de conceptiile de acum cateva mii de ani.

| eva9999 explică (pentru Minks):

Nu, mie nu mi se pare ca sunt inferioara.Am vazut doar mai multe videoclipuri in care femeile erau batute si batjocorie doar din cauza asta si nu mi se pare drept.

| Omulrational a răspuns:

E o prostie asta cu pacatul stramosesc, asta a adus foarte multa discriminare in lume si tot va mai aduce.

| Lilia2621 a răspuns:

Pai odata ce Eva a pacatuit, Dumnezeu a zis ca din cauza ei femeia va trebui sa aduca pe lume copii, sa-i nasca cu greu si cu durere. Asta a fost pedeapsa data femeii. Dar pentru barbat la fel a fost dat sa lucreze ca sa intretina femeia si copiii. Dar in fata lui Dumnezeu femeile si barbatii sunt egali, faptul ca pe pamant femeile sunt tratate rau nu e din cauza pacatului lui Eva. Si Dumnezeu a dat ca barbatul sa fie mai puternic, ca sa poate munci si intretine familia, iar femeia ca sa pregateaca mancare si sa creasca copiii, dar daca unii barbati cred ca au dreptul sa-si loveasca femeia, sa o bata si sa-si bata joc de ea, fac un mare mare pacat. Si mereu barbatii le numesc pe femei curve, in cazul ca s-a culcat cu alt barbat, ne uitindu-se la ei de cite ori si-au inselat sotia. Ei cred ca au dreptul si femeia nu, pai in aceasta situatie gresesc. Chiar si in Biblie scrie, in una din porunci sa nu preacurvim, si asta inseamna ca nici femeia si nici barbatul nu are dreptul sa se culce cu altcineva doar in cazul cind partenerul moare. Asa ca noi trebuie sa ne alegem bine partenerul de viata pentru ca nu avem dreprul sa ne culcam cu alt cineva decit cu partenerul. Si mai sunt inca alte lucruri care barbatii cred ca au dreptul sa le faca si femeile nu, dar asta nu inseamna ca asa si este. Inca o data o mai spun, femeile si barbatii sunt egali in fata lui dumnezeu, si Dumnezeu iubeste la felt de mult pe femei cum si pe barbati.
pa pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=k15A74DSHIM&feature=related
ca barbatii sunt niste porci si considera femeia o sclava o jucarie sexuala nu toti dar majoritatea asa considera de aia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uneori si femeia e rea cand isi bate joc de iubirea ta e greu sa crezi in ea mai ales ca multe sunt dupa banii

Noaptea cand se lasa si apare luna
Ma gandesc la tine si oftez intr-una
Noaptea cand se lasa si apare luna
Ma gandesc la tine si oftez intr-una

Sper ca intr-o zi sa pot uita
Ca tu ai fost candva un vis frumos in viata mea
Sper ca atunci am sa pot din nou zambi,
Si poate cu altcineva nu voi mai gresi
Privind in urma...ma intreb cu ce am gresit?
Am gresit ca n-am reusit niciodata sa te mint
Ai profitat din prima clipa, cand ti-am spus
TE IUBESC
Orbit acum de tine nici acum sa te urasc nu reusesc
ref:Lacrimi de iubire
Cate am varsat
Cata durere in suflet mi-ai lasat
Ai plecat in lume
Sa iti fie mai bine
SI nu te-ai gandit,
Macar un pic la mine...

Ma intreaba lumea ce o fi cu mine
Dar eu nu spun la nimeni ca plang dupa tine...
Ma intreaba lumea ce o fi cu cu mine
Dar nu spun la nimeni ca plang dupa tine.

Doar pozele tale au vazut...
Cate lacrimi am varsat
Fara de tine nu am putut rezista
Mereu te-am chemat...
Iar tu stiind ca te iubesc atat de tare...
Cu spatele mi te-ai intors
Si te-ai pierdut in departare
Oare stii cat ma doare indiferenta ta?
Mereu ma intreb ce te te determine
Sa te comporti asa
De ce m-ai apropiat atat de mult de tine?
Sa-mi demonstrezi...
Ca poti oricand sa faci orice din mine

ref:Lacrimi de iubire
Cate am varsat
Cata durere in suflet miai lasat
Ai plecat in lume
Sa iti fie mai bine si nu te-ai gandit
Macar un pic la mine...

Were is the love...
Were is the love... love end love

Ref:Lacrimi de iubire
Cate am varsat
Cata durere in suflet mi-ai lasat
Ai plecat in lume
Sa iti fie mai bine si nu te-ai gandit
Macar un pic la mine...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Femeile au mai mare nevoie de barbati decat au barbatii nevoie de femei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este voerba de egalitate si nici de acea intimplare, ci de lipsa de gindire a multora; barbati si femei.Totul ar trebui sa se bazeze pe respectul reciproc; pe intelegere.Respecta daca vrei sa fii respectat.Mult noroc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand ajungi sa plangi din iubire e greu si sa traiesti
Stau si ma intreb daca ti-e bine
Acum cand nu sunt langa tine
Tu ai ales, e viata ta
Poate acum ti-ai gasit linistea
Tu Ai ales, e viata ta
Poate Acyn ti-ai gasit linistea

R:2 Am ajuns, Am ajuns sa plang
IuBiRea Mea
Unde nu ma, nu ma vede nimenea
Cu-i ma lasi cui ma lsai acum
IuBiRea Mea
OaRe Nu Te DoaRe IniMa

Te voi purta mereu in gand
Iti multumesc si pentru atat
Pt putinile clipe frumoase
Pt amitirile ramase

R:2 Am ajuns, Am ajuns sa plang
IuBiRea Mea
Unde nu ma, nu ma vede nimenea
Cu-i ma lasi cui ma lsai acum
IuBiRea Mea
OaRe Nu Te DoaRe IniMa

Cat imi lipsesti IuBiRea Mea
Dar poate e mai bine asa
IuBiRea Mea, IuBiRea Mea
Findca amandoi am gresit
Cu despartzirea am platit

R:2 Am ajuns, Am ajuns sa plang
IuBiRea Mea
Unde nu ma, nu ma vede nimenea
Cu-i ma lasi cui ma lsai acum
IuBiRea Mea
OaRe Nu Te DoaRe InïMa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

http://www.youtube.com/watch?v=vGVmxy8_Fyw
Stau si ma intreb daca ti-e bine
Acum cand nu sunt langa tine
Tu ai ales, e viata ta
Poate acum ti-ai gasit linistea
Tu Ai ales, e viata ta
Poate Acyn ti-ai gasit linistea

R:2 Am ajuns, Am ajuns sa plang
IuBiRea Mea
Unde nu ma, nu ma vede nimenea
Cu-i ma lasi cui ma lsai acum
IuBiRea Mea
OaRe Nu Te DoaRe IniMa

Te voi purta mereu in gand
Iti multumesc si pentru atat
Pt putinile clipe frumoase
Pt amitirile ramase

R:2 Am ajuns, Am ajuns sa plang
IuBiRea Mea
Unde nu ma, nu ma vede nimenea
Cu-i ma lasi cui ma lsai acum
IuBiRea Mea
OaRe Nu Te DoaRe IniMa

Cat imi lipsesti IuBiRea Mea
Dar poate e mai bine asa
IuBiRea Mea, IuBiRea Mea
Findca amandoi am gresit
Cu despartzirea am platit

R:2 Am ajuns, Am ajuns sa plang
IuBiRea Mea
Unde nu ma, nu ma vede nimenea
Cu-i ma lasi cui ma lsai acum
IuBiRea Mea
OaRe Nu Te DoaRe InïMa

| eva9999 explică (pentru anonim_4396):

Ce legatura au versurile pe care le postezi cu intrebarea mea?

| anonim_4396 a răspuns (pentru eva9999):

Mia amintit de ceva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eva Ai trecut,prin viata mea ca gandul
Ai trecut,
Acum iubirea noastra s-a pierdut
Undeva a disparut
Ai trecut,prin viata mea ca gandul
Ai trecut,
Acum iubirea noastra s-a pierdut
Undeva a disparut

Refrensadbis)
O scrisoare de iubire,oooooo
Sa-mi trimiti ca amintire,aaaaaa
Vreau sa o citesc plangand
(vreau sa o citesc plangand)
Sa adorm cu tine-n gand,aaaaaa
Pe o coala de hartie,oooooo
Deseneaza mana ta,aaaaaa
Cand mi-e dor si-ncep sa plang
(cand mi-e dor si-ncep sa plang)
Sa-mi sterg lacrima cu ea

Unde esti,
As vrea sa stiu la cine te gandesti
Oare de mine iti mai amintesti,
Sau nu ma mai iubesti
Unde esti,
As vrea sa stiu la cine te gandesti
Oare de mine iti mai amintesti,
Sau nu ma mai iubesti

Refrensadbis)
O scrisoare de iubire,oooooo
Sa-mi trimiti ca amintire,aaaaaa
Vreau sa o citesc plangand
(vreau sa o citesc plangand)
Sa adorm cu tine-n gand,aaaaaa
Pe o coala de hartie, oooooo
Deseneaza mana ta, aaaaaa
Cand mi-e dor si-ncep sa plang
(cand mi-e dor si-ncep sa plang)
Sa-mi sterg lacrïma cu ea

| eva9999 explică (pentru anonim_4396):

Poti sa incetezi sa mai postezi versuri?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Femeile nu sun t egale cu barbati pentru ca primadata pe pamant a fost un om si el era cu penis si el dupa catva timp sa simtit singur si i-a zis lui dumnezeu, dumnezeu i-a facut o femeie din coasta lui ca sa populeze planeta, iar ce zici tu ca femeile sunt batjocorite si neajutatoare e o prostie nu din cauza ca a savarsit pacatu acela stramosec din potriva amandoi au mancat din mar si au inpartit pacatu, tu la ce te referi ca is batjocorite aia e din alta cauza ca is inferioare barbatilor si ca is mai slabe etc. pentru ca asa e de la dumnezeu.