| Dan10079 a întrebat:

De ce in aceasta categorie exista atatia atei? Aceasta categorie este destinata crestinilor adevarati pentru a vorbi despre Dumnezeu si cele Sfinte

38 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Categoria este Religia, iar prin religie se intelege desigur religie, fie este atat de incult incat sa nu cunosti alte religii decat crestinismul, fie nu ai observat denumirea.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Pai vorbeste, cine nu te lasa?

NOname
| NOname a răspuns:

Alt troll?

N-ai loc de alţii? Fă-ţi propriul site, o categorie doar a ta şi vei putea să-ţi etalezi talentele de dictator acolo.

| Dan10079 explică (pentru NOname):

Ai inteles gresit intentia mea...

| NOname a răspuns (pentru Dan10079):

Nu tu ai venit cu răutăţi şi discriminare?
Aşa îţi tratezi aproapele, "creştinule adevărat"?

Această categorie este pentru toţi, iar despre religie (nu doar creştinism) oricine este liber să-şi exprime părerile şi pro, şi contra.

| Nolkyz a răspuns:

Nu... De fapt categoria e "religie". Daca vreau sa vorbesc despre satanism chiar, pot sa o fac. Are cineva dreptul sa-mi sara in cap? Exista un regulament in care se precizeaza ca in categoria "religie" se va vorbi numai despre crestinism? Nu. Asa ca acela al carui creier nu functioneaza corect, ii doresc sa nu-si mai foloseasca limba la vorbit, ci sa o foloseasca pe post de lingatoare a scarbavnicul meu madular.

| RAY a răspuns:

Problema e ca crestini adevarati nu exista,zi-mi o singura persoana care respecta pildele lui isus,majoritatea dintre voi habar nu aveti de propia biblie,majoritatea credeti ca asa ca zis mamica cand erati mici asa ca nu o da cu vrajeala asta,ateii sunt mult,mult mai crestini ca multi din voi, voi crestini va barfiti, va urati intre voi, aveti atatea secte va contrazicei pe acelasi biblie si tot noi ateii suntem de vina, categoria religie este pentru toata lumea indifrerent de religie sau lipsa ei

| Mădă0611 a răspuns:

De mere. thinking

| Lizzu a răspuns:

Si tu esti crestin? aww... cu numele acela?batting eyelashes

| HueyFreeman a răspuns (pentru Lizzu):

Hell's Kitchen este un show concurs de gatit, avand ca gazda pe Gordon Ramsay.(sunt sigur ca ai auzit de el, un bucatar foarte celebru)

| Dan10079 explică (pentru HueyFreeman):

Iti multumesc pentru explicatia pe care ai dat-o. Eu ma uit la el pe youtube deoarece il respect pe Gordon Ramsay si gatitul este una din pasiunile mele.

| Lizzu a răspuns (pentru HueyFreeman):

Aha, am inteles laughing dar totusi ..numele asta induce in eroare grav tongue

| Maxim96 a răspuns:

Vezi frate ca aici e categoria religie, dar nu crestinism, asa ca nu putem aduce nici o pretentie.Mie tot nu-mi place ca se baga acolo unde nu le este treaba!

| Dan10079 explică (pentru Maxim96):

Mda am cam incurcat chestia asta. dar nici prin cap nu-mi trecea ca vor aparea atatea insulte din partea celor necredinciosi.

| Maxim96 a răspuns (pentru Dan10079):

Credinciosii stiu sa dea un cuvant bun si folositor, iar necredinciosii numai a insulta i-i duce capul bine.

| Dan10079 explică (pentru Maxim96):

Asa e tot timpu cei crestini doar cu numele sau atei cugeta cele rele in inimile lor...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Creștinii neadevărați n-au ce căuta aici? Să înțeleg că aici au voie doar ăia adevărați...deci,au voie și ateii din realitate, adică adevărați, nu? Înțelegi tu ce vreau să spun.
Scz că m-am repetat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Religie
Aici gasesti definitia religiei si este departe de ce zici tu acolo.
Cele sfinte adica cum ar fi sfanta masa, sfantul scaun, sfantul covor, sfanta usa, sfanta clanta si sfanta ****?
Este vorba despre studiul religiilor aici dar daca noi suntem dintr-o tara crestina iar crestinii intreaba daca e pacat sa bagi masina de spalat duminica ce vrei?
Ne-am fi certat acum pe existenta altor zei daca am fi avut alta religie ca natiune.
Categoria asta ar trebui sa fie pentru intrebari de genul: " Cine este Angerbrode in mitologia nordica si de ce este responsabila cu ragnarok-ul?"
Povesti pentru cultura generala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Întrebare mai uzată decât vaginul unei prostituate de 40 de ani.

| ViseleSmulgGratii a răspuns:

Prefer sa stau cu un ateu decat cu un fanatic.

| Mikhtarian a răspuns:

Se pare ca degeaba ai 2 ani pe acest site.
Toti suntem oameni,toti avem aceelasi drepturi.
Nu se numeste categoria; Crestinism,ci religie,iar cei atei nu sunt toata viata atei.
Prin noi, cei care credem in El, putem sa-i schimbam pe ei.
Deci, noi suntem calea lor, nu dusmanii lor.

| Dan10079 explică (pentru Mikhtarian):

Nici n-am zis ca sunt dusmanul lor dar nu-mi place cand ii acuza pe cei care au intentii bune sau pun intrebari dispretuitoare fata de Dumnezeu.

| Dragonfly6 a răspuns:

Iara incep discriminarile? Aici vorbim si de d-zeu si de alea sfinte. Dar de ce ai uitat de Cristi? El nu e important?

| IoanieCriminalul a răspuns:

De fericire!

| andreiush25 a răspuns:

De tot.
Ca sa te chinuim pe tine...nu o sa traim fericiti pana nu te vedem pe tine cum te tarasti pe jos de dureri ca noi stam la categoria religie.

| Dan10079 explică:

Atei n-au ce cauta aici pentru ai nu cred in nimic deci pa.

| Dan10079 explică:

Cata rautate este aici...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dan10079):

Satana vorbeste prin noi! repede cruce de 3 ori, inghite nafura, bea agheazma. GHIAVOLU

| Lizzu a răspuns (pentru anonim_4396):

rolling on the floor rolling on the floor)

| 22SWAG22 a răspuns:

Da ma...
Noi ateii suntem noua generatie, poti s-o intrebi pe mama ta... ha ha hastraight face

| Dan10079 explică (pentru 22SWAG22):

Apropo ateiilor daca nu stiati in Romania e democratia si in democratie minoritatea (voi) se supune majoritatii (credinciosilor), deci nu va mai victimizati atata ca noi va atacam, cand voi ne faceti in toate felurile. Daca nu va convine muti-va intr-o tara necredincioasa.

| NOname a răspuns (pentru Dan10079):

Ai ales să fii şi fudul, doar ca să confirmi regula?

| Zurelin a răspuns:

Sunt prosti nu se vede? nau ce face si vin aicea crezand ca pot corupe crestinii.

| Dan10079 explică (pentru Zurelin):

In sfarsit un raspun pe care-l asteptam! nu aberatii din partea ateiilor care n-au nicio gandire in afara de stiinta, NASA, extraterestii si tot felul de tampenii!

| Dan10079 explică (pentru Zurelin):

Si mai vin si cu apararea asta: "categoria se numeste religie" tocmai de asta n-au ce cauta aici religia nu are nicio valoare pentru ei pentru nu cred in NIMIC.

| Zurelin a răspuns:

Mai ateilor totusi, are dreptate ce faceti aici? credeti ca ne puteti corupe? nici-vorba, asa ca nu ne mai jigniti cu gandurile voastre bolnave!

| BlackSulphur a răspuns (pentru Zurelin):

Nu coruptie, ci exprimare libera. Daca gandirea-i limitata si usor influentabila, asta nu exte problema mea!
+ Ca nu cred ca noi avem ganduri bolnave. Pana la urma, nici un ateu nu a strigat de cand e lumea "Rastigniti-l pe credincios!"... Nu-i asa?

| Miaw21 a răspuns:

La categorie scrie cumva ''Religie Crestina''?