| lolosaurus a întrebat:

De ce raportati intrebari care nu contin jigniri (sau alte incalcari de reguli), dar sunt contrare credintelor voastre? De ce nu pot alti oameni sa dezbata lucruri cu care voi nu sunteti de acord? Comunismul nu a murit pentru voi?

Vreau raspunsuri de la cei care fac asta (daca au macar minimul de decenta sa iasa in fata).

23 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Rapplex a răspuns:

Ar trebui sanctionati crestinii, deoarece de multe ori ma instiga la injuraturi, ca altfel am observat ca nu se poate.Amuzant e ca ei jignesc primii si apoi cand le raspunzi cu aceiasi moneda, majoritatea au reactia "De ce ma injuri ateule, ce ti-am facut?". Pacat ca nu e pedepsit prin lege retardul mintal.

| DomineRex a răspuns:

Nu prea intelepata intrebarea cu comunismul deoarece el se bazeaza doar pe ateism.Chiar si in prezen statele oficial ateice sunt cele comuniste.

Răspuns utilizator avertizat
| DomineRex a răspuns (pentru lolosaurus):

Pai e normal ca statul sa fie separat de biserica dar statul democratic nu interzice religia asa cum comunismul o face.
Comunismul a reprezentat o forma de darwinism social dupa cum Marx spunea...
Democratia s-a nascut doatorita religiei (vezi grecii antici).

Răspuns utilizator avertizat
| DomineRex a răspuns (pentru lolosaurus):

Auzi ce legatura are comunismul cu darwinismul laughing

| Vladuthz a răspuns:

Mie tocmai mi-au sters o intrebare interesanta la care asteptam foarte multe raspunsuri, de aici nu pot sa trag concluzia decat ca traim printre oameni cu o gandire foarte ingusta

| Sabin91 a răspuns:

Nu am raportat pana acum nimic, dar cred ca cei care o fac, au un anume motivwinking.

Răspuns utilizator avertizat
| Sabin91 a răspuns (pentru lolosaurus):

Si daca nu se afla crezi ca nu mai au voie sa raporteze?laughing))Sau tu ai vrea sa fii intrebat daca meriti sau nu sa fii raportat?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Una vrei, alta primesti. Nu fac nimic din ceea ce ai spus. Dar vin cu lamurirea: ei fac lucrul asta din prostie. Pentru ca nu-i duce capu' mai mult. Vad un buton, au posibilitatea, au prostia in cap, asa ca "hai s-o fac!".
Dar problema nu e ca ei raporteaza aiurea. Aia e minora pe langa cea in care raportarile excesive si gresite nu sunt ignorate de catre atotputernic (TPU) si persoana in cauza trasa pe rug.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Traim intr-o tara de rahat de ce raporteaza ca sunt limitati mintali asa raspund ei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Consider ca nu este un loc de dezbateri ci un loc unde sa se puna intrebari si sa se primeasca raspunsuri. unde un user vrea sa fie ajutat si ceilalti se aduna toti sa-l ajute. daca eu intreb de Dumnezeu,inseamna ca cred in el.tu vii sa-mi spui ca sunt prost, ca cred o inchipuire, cauti sa ma comvingi ca nu exista.personal ma bucur ca va mai raporteaza cate cineva.si mai dispar porcariile ce le postati drept ajutor. daca vrei sa dezbati subiectul crestinism sau religie mergi la un sinod ecumenic,la intalnirile preafericitilor, preainaltilor, inaltpreasfintilor.nu pe TPU.aci doar ajuti, nu contrazici, nu jignestisi raspunzi doar daca stii.vad ca multi intra doar sa arate cat sunt de destepti sau merg pe la tot felul de site-uri ateiste sa vina cu intrebarea FATALA.la ce atat osteneala inutila? ajung sa cred ca santeti niste prosti la scoala,in grupul de prieteni.ori niste neacceptati,si numa aici puteti sa va eliberati de frustrari si sa pareti inteligenti.a trebuit sa ma conformez si sa fac la fel,contrar firii mele si principiului ca daca-ti pui mintea cu prostul esti mai prost decat el, fiindca mi se pare drept sa echilibrez balanta, si ajut acolo unde trebuie.de multe ori in mod nu prea crestinesc, ba chiar deloc as putea spune.dar nu am dat primul cu piatra, si nu am decat doi obraji.multumit/a?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai mult de atat, da-mi exemplu de credincios nu de{ crestin}care a spar contul altuia sa posteze chestii scarboase sau porno in numele lui.las ordinar si fara caracter.si asa cum ai spus tu; care esti ala? iesi in fata daca ai minimul de decenta si de raspundere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lolo? am vazut postarile celorlalti.mai e ceva de comentat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O dai cotita fiindca stii ca am dreptate si asta nu-ti convine.nu te obliga nimeni sa crezi.da nici sa jignesti.asta o faci din motivele tale.eu trebuie sa inghit? ti se pare normal? am iesit in fata.nu te-am raportat, dar nu spun ca nu as face-o nu numai cu tine, as faceo si cu raspunsurile mele cateodata.am raportat doar pe fetita cu piscoturile odata.si de atunci nu i-am mai raspuns, nu fiindca nu statea in pozitie de drepti.ci fiindca o intrebare daca-i intuiesti sensul iti dai seama daca merita raspuns sau nu. daca are nevoie de ajutor sau e pusa doar de scandal si panarama.

Răspuns utilizator avertizat
| andrey910 a răspuns:

Bine spusa fraza cu comunismul.