| CinevaNou a întrebat:

De parere aveti despre aceste previziuni? Credeti ca ar trebui inclusa in randul sfintilor?
http://www.efemeride.ro/......-universul

Răspuns Câştigător
| Mădă0611 a răspuns:

2291 :)) ui' la baba, s-a uitat la Sunshine (2007) si la The book of Eli (2010)

"4308 – Datorită mutaţie persoanele au inceput sa foloseasca mai mult de 34% din creier. Au pierdut complet notiunea de rau si de bine." - vai de capul ei, oamenii folosesc 100% din creier, altfel partile nefolosite s-ar atrofia. Da-i, doamne, minte!

"4509 - Cunoasterea lui Dumnezeu. Omul a ajuns la un asemenea nivel de cunostinte incat acum poate comunica cu Dumnezeu." - http://catmacros.files.wordpress.com/2011/01/coke_cat_freak.jpg?w=720

"5079 – Sfarsitul Lumii." :-bd

Clar, sarbatorita in fiecare zi.

| CinevaNou explică (pentru Mădă0611):

Si eu ma mir ca a vazut atatea filme sf rolling on the floor

| Mădă0611 a răspuns (pentru CinevaNou):

Poate face pe oarba ca sa n-o banuiasca nimeni. thinking Daca a murit, dumnezo s-o imburde-n rai.

| CinevaNou explică (pentru Mădă0611):

Cred ca o god o pune sa-i prezica si lui viitorul. thinking

| Mădă0611 a răspuns (pentru CinevaNou):

Ma uit cand revin :d
Si mai zice lumea ca descopera.ro sau punct org e de naspa. De exemplu, aproape tot ce era in cealalta editie, cea din link-ul pe care mi l-ai dat data trecuta, stiam de pe acele doua site-uri, probabil emisiunea le-a fost sursa.

| CinevaNou explică (pentru Mădă0611):

Nu m-as mira, cam asa fac romanasii, se inspira si uita sa citeze sursa...

| Mădă0611 a răspuns (pentru CinevaNou):

Nu cred ca au uitat, nu m-am uitat eu.

| Mădă0611 a răspuns (pentru CinevaNou):

laughing)

| Mădă0611 a răspuns (pentru CinevaNou):

Ce tare e experimentul cu copiii, si mai tare e ca merge si pe adulti. devilhee hee

| CinevaNou explică (pentru Mădă0611):

Da, avem niste exemple clare pe aici:-s

https://www.facebook.com/....../photo.php

| Mădă0611 a răspuns (pentru CinevaNou):

Cred ca toti ateii care au auzit de pagina aia au dat cu like-ul laughing, ateii like dumnezeu smug

| CinevaNou explică (pentru Mădă0611):

Numai eu nu auzisem de ealaughing

| Mădă0611 a răspuns (pentru CinevaNou):

Daca ai numai naspeti in lista de prieteni devil Eu am vazut ca un prieten tot şeruia una alta de pe acolo; nu i-am dat like imediat ca sa nu intru cu alti prieteni in discutii, ma uitam ce posteaza doar, dar apoi m-am gandit ca e dreptul meu si ca sunt capabila sa le raspund la orice intrebare, n-a zis nimeni nimic. laughing M-a prins odata una cu "tema nefacuta", m-a intrebat, "daca nu exista diavol, de ce barfesc oamenii?" laughing, m-am pus pe analizat si am gasit raspunsul, era trecuta faza deja. Ce intrebare...

| CinevaNou explică (pentru Mădă0611):

Eu am ramas inca la yahoo laughing nu prea am treaba cu fb

30 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Musulmani unguri care primesc semnale de la extratereștrii să le zică că Transilvania e a lui Mohammed. Are logică, nu?

| RAY a răspuns:

Daca nici fiul domnului nu a stiut de ziua de maine cum naiba stie baba asta batrana?

| zurick a răspuns:

3878 – Impreună cu Biserica incearca sa readuca stiinta de demult.
De ce asta mi se pare cel mai bizar din restul afirmatiilor ''foarte'' adevarate?

| sublime89 a răspuns:

Ar trebui inclusa in cartea recordurilor la categoria prostie.

| OoBunnyoO a răspuns:

In niciun caz. La cate persoane fac previziuni in zilele noastre, nu ar ajunge zilele anului.
In al doilea rand religia si biblia condamna persoanele care fac aceste presupuse previziuni, prin urmare vad o contradictie aici.

| ErrorFound a răspuns:

5079-Hai nu ma innebuni.

Apropo, care e faza cu racirea Soarelui?
Soarele mai are cateva miliarde de ani pana sa inceapa urmatoarea faza preliminara.

Nu o pot lua in considerare pentru acets fapt, dar, din nou, sunt lucruri destul de interesante care probabil se vor intampla. Mult mai repede(4599) sper eu.

| Kalla a răspuns:

Dumnezeu pedepseste aspru ghicitorii si vrajitorii.In plus m-am saturat de sfarsitul asta al lumii.Ma enerveaza rau cand vad nebunii astia care se joaca dea Dumnezeu.

| ErrorFound a răspuns (pentru Kalla):

Apropo de asta, stii ca ea a prevestit a doua venire a lui Iisus?
Cica se va naste in Romania pe 24 noiembrie sau ceva de genul, nu mai stiu data.
Aflam secolul asta daca crestinismul are vreun sens.
Fi atenta la anul 2038 sa vedem ce se intampla(33 de ani de la nastere).

| doctorandus a răspuns (pentru ErrorFound):

Atat ca in crestinism Isus nu se naste a doua oara ca bebelus, ci revine in forta sa curete Pamantul.

| ErrorFound a răspuns (pentru doctorandus):

Eu am bazat totul pe baza prezicerilor babei Vangai.
Cunosc povestea personal, dar am interpretat-o pe baza profetiei.

| BlackSulphur a răspuns:

Cine spune ca batranii nu pot lua droguri?

| ViseleSmulgGratii a răspuns (pentru BlackSulphur):

De ce mi-am imaginat o batrana ruland ultima pagina din Apocalipsa lui Ioan cand am citit comentariul tau? Nu pot intelege...

| Kalla a răspuns (pentru ViseleSmulgGratii):

Sper sa nu fie asa.Nu vreau sa fiu batrana cand se intoarce.

| Elena_Maria_Dragan_1992 a răspuns:

Nu,dar stiu ca vor exista multi prooroci mincinosi si multi oameni vor cadea in plasa lor.

| Denisuca21 a răspuns:

Dumnezeu a spus in Apocalipsa, ca vor aparea tot felul de mincinosi, chiar oameni ce se pretind a fii Hristos! Cat despre sfarsitul lumii, va fi cand ne vom astepta mai putin ...acum cine stie ce va fi?!