| anonim_4396 a întrebat:

Deci daca teoria evolutiei e falsa gata trecem la crestinism ce logica proasta lipsita de logica si ratiune / e ca cand nu cred in mos craciun da cred in lupul vorbitor ca asa crede 2 mld de oamenii / stinta este mereu deschisa la teorii noi nu sta intr_o teorie ca crestini de 5000 de ani / de aia e asa frumoasa stinta pentru ca ofera fiecaruia dintre noi libertatea de a alege / libertatea de a crede / de a cerceta / din pacate lingatori de oase putrezite au mintea inchisa plini de ura jignesc atei pe TPU / iar cand le intrebi de dovezi se leaga de evolutie / nu suntem satanisti / egoisti/ ipocriti ca multi / pur si simplu nu credem in ceva ce nu exista dovezi
intrebarea e oferitine dovezi si vom crede si noi?

Răspuns Câştigător
| ramona30 a răspuns:

Ai mai pus intrebarea asta si nu ti-a adus nimeni nimic. Poti sa-l intrebi si papa ca tot nu are raspuns. Nici nu exista de altfel. Dar ei ling icoane in continuare, de ce trebuie sa ii pui tu sa gandeasca, lasa-i in negura lor.

26 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Ai facut tu asa o pasiune din teoria evolutiei.Multe din asa zisele verigi lipsa au fost demascate ulterior ca falsuri sau greseli.Henry Gee,autorul principal pe teme de stiinta scrie:,, A lua un sir de fosile si a pretinde ca acestea descind unele din altele nu este o ipoteza stiintifica testabila, ci o afirmatie la fel de valida ca un basm pentru adormit copii.Nu numai ca dovezile fosile nu sunt adecvate pentru a stabili relatii ancestrale dar,in lumina a ceea ce stim despre complexitatea ireductibila a sistemelor biologice,dovezile fosile sunt de-a dreptul irelevante pentru acest lucru. Exista goluri uriase intre vestigiile fosile, deci stiinta afirma prin credinta ca verigile lipsa exista, dar ele nu au fost descoperite inca.

| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

Ema tu ai citit macar?

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Am mai discutat pe aceasta tema.Nu este cale de mijloc.

| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

De cand sprijin eu teoria evolutiei? am scris eu asa ceva in intrebare?

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Am inteles eu gresit.Scuze.

| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

Eu scriam ca uni critica evolutia da in scimb nu ofera nimic / exact ca psd crtitica nu ofera nimic /

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Dupa raspunsul pe care l-ai premiat imi dau seama ca totusi am avut dreptate.

| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

Ramona ma convins ca pierd timpul aiurea degeaba incerc un dialog cu inchisi la minte

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu esti cel deschis la minte?

| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

Da

| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

Sunt deschis la orice

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Se vede.

| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

Ma bucur

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Te bucuri degeaba.

| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

Stiu de ce nu-s deschis zi-mi

| FucktheSystem a răspuns:

Tocmai i-ai făcut lingători de oase putrezite, să fim realiști nu ne jignesc ei pe noi ci ne jignim unii pe alțiihee hee.
Și dacă insiști îți dau eu câteva „dovezi" creștine :
-„Uită-te în juruol tău, totul e prea perfect să fi apărut la întâmplare"
-„Existența ta e o dovadă"
-Se inserează Pariul lui Pascal ca dovadă-
Oricum le mai las și lor „dovezi".

| AndreiGabi a răspuns:

Iar vrei dovezi?
Sincer acum, nu mai bine ei o carte, dai drumul unui film in loc sa comentezi pe seama a ceva inexistent?

| WhiteWolf7 a răspuns:

Asta imi aminteste de o povestioara...o sa ti-o scriu la intrebarea asta cand gasesc cartea prin dezastrul din camera mea.

| anonim_4396 explică (pentru WhiteWolf7):

Sa ne zici si noua cand isi faci curat daca vrei te ajut

| WhiteWolf7 a răspuns (pentru anonim_4396):

Curat? In camera mea?
Asta, stimabile, e o blasfemie!

| anonim_4396 explică (pentru WhiteWolf7):

Deci nu vei gasi cartea aia in veci

| WhiteWolf7 a răspuns (pentru anonim_4396):

De fapt o voi gasi imediat ce o voi lua de la profa mea de religie...adica saptamana asta, probabil marti sau miercuri iti voi da povestioara.

| anonim_4396 explică (pentru WhiteWolf7):

Abia astept sper sa nu mor pana atunci

| tsevaoth a răspuns:

Sigur, o gandire evolutionista exclude perceperea extrasenzoriala de care sunt constienti multi bioenergeticieni si care totusi nu sunt toti crestini sau credinciosi nu? Acuma daca cineva nu crede ca materia si viata nu e sustinuta de o energie e parere personala. Daca nu ar fi fost o energie sa anime corpul uman s-ar fi putut lesne reanimat cu tehnologia moderna. Ceea ce vreau sa spun e ca evolutionistii multi exclud metafizicul atunci cand vorbesc despre evolutie, nu crezi ca este o rotita lipsa in ansamblul decoperirii naturii? Umane sau animale.

| mentalism a răspuns:

Mama, tu nu te lesi deloc! daca te crezi provenit din maimute din maimuta atunci e treaba ta! si de fapt voi stat intr-o negura de nepatruns! fatarnic, satanist, pagan si ateu asta esti! te-ai trezit si tu acum cu credinta maimutelor! ca numai maimutele nu cred in Dumnezeu! am incheiat discutia! nu am voie si imi convine ca nu trebuie sa discut cu lepre puricoase ca tine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi pierd timpul o dovada nu dau doar jigniri atat