| anonim_4396 a întrebat:

Din cate stiu,Aghiazma se ia dimineata pe stomacul gol, iar Pasca tot dimineata pe stomacul gol.Insa daca iau Pasca,nu mai pot sa iau Aghiazma(ca am mancat Pasca), iar daca iau Aghiazma nu mai pot sa iau Pasca?(ca am baut Aghiasma)?

Răspuns Câştigător
| stefan14 a răspuns:

Aghiazma trebuie luata dimineata pe stomacul gol. Pasca nu e sfintita si se poate manca pe tot parcursul zilei, nu trebuie sa ai nici o retinere.

2 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

In Biblie nu scrie despre aceste lucruri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai asa a fost la cina cea de taina, cand a rupt Iisus painea si le-a dat paharul cu vin.adica trupul si sangele lui. nici ei nu stiau pe care sa o ia prima data.da s-au descurcat.