| timoteidoi a întrebat:

Din ce cauza preotii crestini promit oamenilor ca prin Isus ii asteapta "viata vesnica" si vor fi nemuritori, cand se stie bine ca Dumnezeu i-a alungat din Rai pe primii oameni. ca nu cumva sa manance din pomul NEMURIRII si sa devina nemuritori?
Oare cine minte?
Minte Dumnezeu sau minte biserica crestina?
Nu vi se pare ca religia crestina pute a minciuna si a promisiuni mincinoase?

34 răspunsuri:
| Șeremet_Doinita-Augustina_1996 a răspuns (pentru timoteidoi):

Facem cunostinta, is baptista nu-s cu popa.....si auzi, cine i-a pacalit pe Adam si pe Eva? Ingerul? Om'le, el deja era diavolul, nu mai era ingerul de incredere a lui Dumnezeu...

| Șeremet_Doinita-Augustina_1996 a răspuns (pentru timoteidoi):

Deci nu-s cu popa sa-ti fie clar... mintea ta e destul de capabila sa memorizeze cuvantul "baptist"?

| risa13morgan a răspuns (pentru Șeremet_Doinita-Augustina_1996):

Da ai dreptate.am vrut sa ii explic pe scurt.uni mai multe decat alti dar eu ma referea ma cele din nastere.mersi pentru corectare:*