| veromoda2011 a întrebat:

Doresc sa adopt un copil eventual direct din maternitate, ii pot asigura o viata foarte frumoasa, in conditii foarte bune de trai, sexul copilului nu este important, ci doar starea de sanatate, va rog sa ma contactati pe adresa de e-mail veromoda2011@yahoo.com daca stiti vreun bebelus pentru adoptie, rog seriozitate, Adyna

7 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Cati ani ai?

| sandra2012 a răspuns:

Intereseaza-te la maternitate sau la Asociatia de protectia copilului, ei iti vor spune cum sa procedezi si ce acte iti trebuie

| jadir a răspuns:

Acelasi lucru am vrut sa-i spun si eu dar iar im sarea comunitatea in cap :)
http://stirileprotv.ro/......mania.html

http://www.protectiacopilului6.ro/document.php?doc=109

http://parinti.acasa.ro/copii/pasii-pentru-a-adopta-un-copil-356.html

Sper ca link-urile ce ti le dau sa-ti fie de folos, bafta in continuare!

| KinoAndreea a răspuns:

F frumos din partea ta, chiar f frumos.bv,dar nu cred ca aici e locul potrivit.

| Chrysk2 a răspuns:

Seriozitate?
Aici cam 80-90% sunt sub 18 ani... nu ai ce cauta aici pentru asa ceva.
Intreaba la maternitati,sau cauta forumuri speciale pentru asa ceva, poate gasesti, dar nu aici.Nu cred.

Succes

| neuu10 a răspuns:

Parerea mea daca o vrei ...nu adopta la intamplare intereseate de parinti si mergi si vb cu un doctor la maternitate ei stiu si contra unor sume de bani iti vor spune dar procedurile de adoptie (nu vreau sa te sperii) dureaza cel putin 6 luni pana devine copilul adoptabil, renunta mama etc...asta daca tu sau familia sunteti cu actele la zi adica o familie cu potential adoptabil apoi te vei inpiedica de birocratie de ce acel copil si nu unul de la centru

| VladVasilicaValentina a răspuns:

Buna ma poti cauta pe adresa de gmail vladvasilica403@gamil.com
Sau pe Facebook Valentina Vasilica Vlad
Astept sa ma contactați.